Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van annak értelme, hogy...

Van annak értelme, hogy először erősítő edzéseket végzek, és csak később kezdek el kardiózni?

Figyelt kérdés

Szóval fogynom kellene kb 5-6 kg-t, illetve ami fontosabb az az, hogy erősödjek, mert borzalmasan el vannak gyengülve az izmaim. Sajnos sosem sportoltam, a szüleim nem járattak sehova gyerekként, a tesi órákon pedig béna voltam, ezért utáltam őket és elvették a kedvem a mozgástól.

Így csak sajnos most, 22 évesen jöttem rá (2 év egyetem után = szinte nonstop ülés a rengeteg tanulnivaló miatt), hogy igenis kell a mozgás, mert gyenge vagyok, rendszeresen fáj a hátam/derekam, nem alszok jól, nem fáradok el igazán, nem érzem jól magam a bőrömben.

Arra gondoltam, hogy először heti 3-4 erősítő edzést csinálok, kezdetnek saját testsúllyal, majd szép fokozatosan súlyzókkal. Majd tavasszal, olyan április-május körül pedig a súlyzós edzést csak heti 2x csinálnám, emellé még heti 1-2x futnék kardiónak, hogy az állóképességem is fejlődjön, mert jelenleg sajnos ott tartok, hogy ha megtámadnának kb 10 métert tudnék elfutni, utána kidőlnék. A futásba azért nem szeretnék így télen, ebben a nyirkos, hideg időben belekezdeni, mert sajnos nagyon könnyen lebetegszek (annak ellenére, hogy az immunrendszerem rendben van, nem vagyok vitaminhiányos, minden ok), valószínűleg ki kellene vetetnem a manduláimat, azok fertőznek mindig vissza - de ez nyáron lesz csak lehetséges majd. Meg egyébként is, elvileg a nagyobb izom több kalóriát is éget el, nem?


Lenne így értelme ennek? Vagy inkább iktassak be heti 1 szobában-ugrálós kardiót, ha annyira nem akarok kimenni?

Köszönöm a válaszokat előre is!



2018. dec. 9. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb, ha máriskardiózol, igen, de ha nem akarod, nem muszáj. Én se szoktam kardiózni (illetve most már egy keveset igen, de többet kéne), mert nem tudom rávenni magam, de a keringési rendszeremnek, a fogyásomnak s egyebeknek is jót tenne... Szerintem egy szárazföldiemlősnek tudnia kell futni, de én eléggé ellentmondani látszok ennek. De nem adom fel. Megértelek, hogy nem mész ki futni, nem mindenki bírja télen, te pláne igencsak kezdő vagy (a saját esetemben ez előny, hisz pár méter futás, mi bajom lehet? de esős, fagyos időben úgysincs kedvem. van azért egyhe, napos idő is télen). Haladás, hogy erősítesz, sokan azt hanyagolják. De szerintem az erősítés + aerob + kardió az igazán tuti, jó étrenddel. Én általában erre törekszem, aztán lesz, ami lesz.


Értelme mindenképpen lesz, ha csak erősítesz is.

2018. dec. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jobb ha egyből kardiózol, mindenképpen hatásosabb de inkább a kaja mennyiség a fontos ilyen szempontból
2018. dec. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Izomépítés legyen az első, mivel máris problémáid vannak a nem elég erős vázizomzatod miatt. Javaslom a plankot, ami jól erősíti a törzsizomzatot, s viszonylag hamar megszabadít a hátfájdalmaktól.


Az izmok növelik a kalóriaigényedet is, így gyorsítja a fogyást is; emellett testi és lelki tartást is javít. A súlyzós edzés a szívnek is jó.

2018. dec. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2018. dec. 11. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!