Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Teljesen csoki függő lettem...

Teljesen csoki függő lettem az utóbbi időben! Hogyan lehet így fogyni? Hogyen tehetném le a " szert "?

Figyelt kérdés

1-2 hónapja iszonyatosan csokifüggő lettem. Mindig is nagyon édesszájú voltam, de most már még durvább a helyzet. Van amikor pl csak szaloncukrot eszek reggelire. Reggelire muszáj valami édeset ennem, egyszerüen nem bírok sósat ( pl szendvics) enni.

De ebéd és vacsora után is muszáj csokit ennem, iszonyat kívánja a szervezetem hogy azzal zárjam le az étkezést ( mondjuk ez régebben is így volt). És sajnos képes vagyok arra is, hogy nem rendes kajával lakok jól, hanem inkább megeszek egy pici szendvicset és utána 10 db szaloncukrot, ami után 1 órával már ismét éhes vagyok, de akkor sem tudok rendeset enni, csak csokit.


Tudom hogy ez így nagyon nem jó, főleg hogy most akarok elkezdeni diérázni, de nem tudok úrrá lenni magamon. Az sem segít sajnos hogy párom is iszonyat édesszájú, így mindig van itthon egy csomag szaloncukor, 2-3 puding, piskóta vagy bármi.


Tudom, ilyenkor egyek gyümölcsöt vagy light joghurtot blablabla. De az sem jó. Próbáltam hogy aszalt gyümit ettem a rendes kaja után, de utána megláttam a csokit és naná hogy befaltam. Sajnos nálam az 1-2 kocka csoki elve sem működik.


Már az is eszembe jutott hogy el kellene mennem pszichológushoz. Ja, és a történetben a legviccesebb dolog, hogy egyébként 1-es tipusú cukorbeteg vagyok (akik nem tudják a különbséget, ez az a tipus ami genetikailag öröklődik, és nem az ami az elhízás/egészségtelen életmód miatt jön elő).

És nem, egyszerűen sajnos az sem riaszt el, hogy tudom hogy ennek milyen következményei lehetnek 5-10-20 év múlva.


2019. jan. 5. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
semmi más nem kell hozzá csak erős akarat... ha 1 hétig nem eszel édességet utána sokkal kevésbé fogod kívánni
2019. jan. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szintén cukros vagyok és hasonló a problémám.

Veszek egy rakás cukormentes édességet, egész jókat is lehet kapni.

Ja és a tejes kakaó édesítőszerrel szokott segíteni.

2019. jan. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Főleg azt, hogy nem leugattatok, leidiótáztatok, hanem normàlisan vàlaszoltatok.

2-es, kipróbálom majd a kakaót!

2019. jan. 6. 00:11
 4/9 anonim válasza:
100%
Úgy kellene kezdened, hogy semmilyen édességet nem tartasz otthon. Kérd meg a párodat, hogy előtted ő se egyen egy ideig, amíg meg nem szokod, hogy nincs nasi. Reggelire ha szaloncukrot kivánsz, inkább egyél görög joghurtot egy kanál mézzel, gyümölcsöket vagy csinálj smoothie-t. Étkezés után egyszerűen ne egyél semmilyen desszertet. Ne próbáld pótolni valamivel, egyszerűen iktatsd ki a szokásaid közül. Ez fejben dől el, az elején nagyon nehéz lesz, szükséged lesz a családod támogatására is, hogy ne kínáljanak / vegyenek / egyenek / tartsanak melletted édességet. Ha sikerül átállnod, utána nem fog zavarni, ha más csokival tömi magát melletted.
2019. jan. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Vannak mesterséges édesítővel készült csokik, kekszek cukorbetegek számára, én olyat szoktam nassolni. Főleg a lengyel Wawel csokit.
2019. jan. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csokival egyáltalán nrm lehet fogyni
2019. jan. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egy hetet ha kibirsz csoki nélkül akkor rá fogsz jönni hogy lehet nélküle élni.

De nincs egyébként baj a csokival csak ne kg számra edd.

2019. jan. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Évek óta csokifüggő vagyok.

Napi egy tábla+süti.


Valak8nek az jó, ha nincs a közelében, így nincs kísértés.

Van akinek az, ha az orra előtt van és ez motiválja, hogy ne egyen belőle.

Van aki helyettesíti.

Én pl. kávéval.


Elsejétől diétázom, tehát 6 napja nem ettem csokit.Pedig van itthon a gyerekeknek.


Elhatározás, akataterő, kitartás.

Nagy a szám 6 nap után🤣🤣🤣 de nálam ez már tényleg eredmény!

2019. jan. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Sziasztok, kb 2 éve nincs olyan nap hogy nem ettem csokit. Probalkozom de nagyon kívánom... mennyi idő után ér véget a függőség, ha nem eszem? NagOn nagyon zavar de nem bírom megállni.
2019. jan. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!