Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vajon sikerülhet így is...

Vajon sikerülhet így is lefogynom?

Figyelt kérdés

Hormonális problémák miatt híztam 35 kg-ot. Kaptam gyógyszereket, hogy ne hízzak tovább.

Sajnos sportolni nem tudok a gerincbetegségem miatt, úszni meg csak ritkán tudok eljárni. 3 hete hagytam el a cukros, lisztes, olajos ételeket, 4 kg ment le így. Attól félek, hogy megáll a fogyás egy bizonyos pontnál, és hiába az életmód változtatás, nem fogok fogyni.. Kell ettől tartanom?



2019. jan. 22. 10:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ha komoly emésztési betegségeid vannak, akkor ne itt kérj véleményt, mert közöttünk meglehetősen kevés az endokrinológus és a dietetikus. Ha vannak is ilyenek, nem ismerik a pontos egészségi állapotodat. Az orvosod utasításait kövesd!
2019. jan. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Andizsuzsi ***** válasza:

"valóban 5x-i étkezéssel lehet fogyni"


Azért ez így nem igaz. Van, aki napi 1x eszik, és remekül van, van aki 5x. Én például 3x. Rosszul lennék, ha 2 óránként muszáj lenne ennem.

2019. jan. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Utolsó ekkora baromságot.:D

Majd lesz időskori cukrod, mert totál kikészül a hasnyálmirigyed!


Jól írták, menj dietetikushoz.

Nem kell teljes liszt/ch megvonás nem is szabad IR-ként, olyan étrendet fogsz kapni mint a cukorbetegé. Ami egyébként tökéletes az egészséges életmódhoz mindenkinek!


lisztek: teljeskiörlésű, durum, zabhely stb


cukorhelyett: stevia, eritrit, nyírfa


napi 4-5x elosztva étkezz, figyelve mikor és mennyit lehet gyors és lassú CH enni


Probálj minden nap mozogni és a KCAL keretedre figyelni.

Szerintem 1500kcalt és 160gram ch fognak javasolni, nem árt egy táplálék mérleg se!


Ez a fenttarható életmód/fogyás.

2019. jan. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
*zabpehely bocs
2019. jan. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Andizsuzsi ***** válasza:

"Majd lesz időskori cukrod, mert totál kikészül a hasnyálmirigyed!"


Mitől is? Mióta eszik az emberiség egy eléggé kisebb része napi 5x? 50-60 éve? Egészen a XX. század közepéig a napi 1! étkezés volt az általános (korai időkben örültek ennek is), a XX. század közepétől napi 2. A jóléti társadalmakban az elmúlt pár évtizedben engedhetik meg az emberek maguknak a napi többszöri étkezést. Az elmaradott országokban pedig ma sem. Van, ahol a napi egynek is örülnek. Mégsem a cukorbetegség a legfőbb problémájuk. A hasnyálmirigyet a sz@r, agyonfinomított kajákkal lehet tönkrevágni, nem a rendszeres, de nem napi többszöri evéssel.

Mindenkinek egyéni az étkezési igénye, de amíg megfelelő minőségű és mennyiségű a bevitt kaja, teljesen mindegy egészség szempontjából, hogy azt napi hány adagra osztod el.


Nyilván egyéni betegségek függvényében változhat az étkezések mennyiségének igénye, de általánosan a legkevésbé sem lehet azt kijelenteni, hogy cukorbeteg lennék attól, hogy 3x eszem egy nap.

2019. jan. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Voltam mar minden orvosnal, es en nem orvosi diagnozisra voltam kivancsi... :D a legtobb ember mindenbe beletud kotni -.- ennyi f...sagot egy helyen, inkabb ne kommenteltetek volna, mert okosabb nem lettem tole.
2019. jan. 22. 16:49
 17/19 anonim ***** válasza:

A ketogen dietat ajanlom neked, de marha nagy akaratero kell majd a betartasahoz.

Napi max 50 g cht enged! Es a kaloriat foleg zsirbol kell bevinni. IR eseten jo hatasai vannak, stabil6izalja a vercukorszintet.

Fogyashoz emellett persze a kaloriara is kell figyelned. Es ha sportolni nem ia tudsz, setalni egy orat naponta, remelem az belefer.

2019. jan. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Na a ketogén az igazi 21. századi népbutítás!
2019. jan. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Az van az endokrin orvosi papiromra irva, hogy ha nem hatasos a lisztes, cukros olajos etelek elhagyasa, akkor keressek fel endokriologust.. Tegnap mertem magam, a 22.napomon - 5 kg az eredmeny! Nalam ez nagy szo, mert eddig a sulyom se allt meg, es nem a sok eves miatt.. Februar 13-ra van idopontom endokrin dokihoz, addigra meg - 5 kg a cel ;) A mozgashoz meg annyit fuznek hozza, hogy fogok valamit sportolni.. Csigolya elcsuszasom van, igy a minden napi teendoknel is faj a hatam. De talalok majd egy kiskaput a formalodashoz, addig meg ledobom szepen a kilokat. :)
2019. jan. 24. 09:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!