Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Motiváció visszaszerzése az...

Motiváció visszaszerzése az egészséges életmódhoz?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, kb. 7 éves korom óta vannak étkezési zavaraim, mert egy kisebb trauma után a kajálásba menekültem, ami azóta is megnyugvást és biztonságérzetet jelent számomra. Azóta minden rendben körülöttem, szeretnék lefogyni és végre magabiztos lenni a bőrömben, de a súlyom folyamatosan váltakozik, mert nem tudok hosszútávon életmódot váltani. Eredetileg hatalmas akaraterőm van, amire büszke is vagyok, de az utóbbi időben valahogy mindig elengedem magam, halogatom a dolgot másnapra, és így az életmódváltásból nem lesz semmi. Legutóbb ősszel sikeresen fogytam 8 kilót rendszeres mozgással, illetve figyeltem az étkezésemre is, és nagyon boldoggá tett hogy egészségesen és kiegyensúlyozottan tudok fogyni végre, anélkül, hogy éheztetném vagy túlterhelném magam. Ennek ellenére kb. 7-8 hét után, amíg minden rendben volt, valami megváltozott a fejemben, és elkezdtem többet enni megint, egyszerre sokat, azt mondva, hogy “na jó, megérdelmed, egyél most az egyszer sokat, mindent, amit tudsz, mert holnaptól úgyis ismét diétázni fogsz”. Ezzel megindultam a lejtőn, visszahíztam mindent, és folyamatos rövid 4-5 napig tartó diéta napjaim vannak. Ilyenkor rendszerint újra megvonom magamtól az egészségtelen, zsíros, cukros kajákat, de aztán egy idő után megint megtörök, és pár napig folyamatosan összeeszem minden hülyeséget, amit csak találok, arra az esetre, hogy ne hiányoljam, miután ismét elkezdtem. Ez egy őrült körforgás, és őszintén kezdek kétségbe esni, mert minden egyes kudarccal veszítek az erőmből és a kitartásomból, meg egyáltalán a kedvemből a próbálkozáshoz.


Volt már hasonló problémátok? Hogyan orvosoltátok?

Előre is köszönöm a választ, bíztató szavak is jól esnének! :)

17/L



2019. febr. 5. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogyha így folytatod, akkor nagy esély van rá, hogy gyógyszerekkel fognak tömni egy évtizeden belül. Normális diétával szabadulj meg a túlsúlyodtól, és utána próbálj meg egészségesen étkezni és sportolni rendszeresen. Utána nem számít, ha néha becsúszik egy-két junk food, csak ne ess semmiképpen túlzásba.
2019. febr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó motiváció lehet mondjuk az a tudat, hogy nagyon szar betegnek lenni. Nekem már csak elhiheted
2019. febr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagy csak egyszerűen ne vond meg magadtól drasztikusan egyből az összes olyan egészségtelennek számító ételt, amit szeretsz. Azt esetleg nem tudnád kivitelezni, hogy fokozatosan kevesebbet eszel belőlük, néha megengedsz magadnak kéthetente egyszer egy kis gyorskaját vagy hetente egyszer délután két kocka csokit?
2019. febr. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 sportember11 válasza:

Erről van egy remek írás a SportIN Card blogon. Nem másolom be, mert nagyon hosszú, inkább belinkelem neked: [link]


Javaslom olvasd végig, szerintem hasznos lesz.

2019. febr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mégis hány kilós és hány centi vagy?
2019. febr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, nagy segítség vagytok! :)

Utolsó: 171 cm és jelenleg kb 70 kiló, de elég gyakran foglyok-hízok plusz mínusz 5 kilót sajnos, sosem tudom megtartani :(

Nem szeretnék sokat fogyni, csak egy normális 62-64 kg-ot szeretnék elérni, amivel már magabiztos lehetek a bőrömben, illetve hosszútávon meg is tudom tartani!

2019. febr. 7. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!