Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A csípőmön és a hasamon van...

A csípőmön és a hasamon van egy kis felesleg, nem sok, de az a plusz kiló nagyon zavar ENGEM. Hogyan tudnám minnél hamarabb leadni, milyen otthoni tornával?

Figyelt kérdés
2010. júl. 1. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

aerobc ezen belül a step aerobik a leghatásosabb, mert minden izmot, testrész átmozgat, nagyon megemeli a pulzust és égeti a zsírt.De csinálhatsz különböző tornagyakorlatokat, csípőre, fenékre, combra.

Én is járok aerobikra, eszméletlen jó főleg a step, a sima már nem annyira, attól nem tudok úgy leizzadni.

2010. júl. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt még elfelejtettem, hogy nagyon sok folyadék napi min. 3 liter víz, áaványvíz vagy natúr tea, cukor nélkül. Ni kávé és cukrozott üdítők. Ugyanis víz nélkül nincs zsírégetés.És min. 30 perces torna, mert kb. 25, 30 perc kell, hogy beinduljon a zsírégetéi folyamat mikor mozog az ember, az első 25 perc csak "bemelegítés! a testnek.

26/L

2010. júl. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

off: Bocsi de elég rutinosnak tűnsz és én szintén fogyni szeretnék. Megkérdezhetem hogy hova jársz step aerobikra? és mennyibe kerül 1 alkalom?

A másik hogy diétázom de a kávét nem nagyon tudom elhagyni...azt miért nem ajánlott inni? hisz a koffein csak segíti az anyag cserét nem?

Írnál esetleg otthon végezhető gyakorlatokat?( privibe is írhatsz )

Előre is köszönöm

2010. júl. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

bocsi az off-ért:

a koffein hatására adrenalin is termelődik (valójában emiatt nem tudunk elaludni jóval a kávéivás után sem, amikor már a koffein rég kiürült), ami által köztudottan a szervezet készenléti állapotba kerül, vagyis lelassul a gyomor és béltraktus.. na most akkor miért is javítja az anyagcserét?

2010. júl. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
nekem is ilyen segítség kéne :)
2010. júl. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Kedves 10:54-es válaszoló!

A lakóhelyemen van egy fitness klub, ott vannak heti 3x aerobik órák. Egy alkalom 420 Ft és 1 óra hosszás.Hetente 3x járok,a ha nem jön közbe semmi :)Az egyik barátnőm is jár arobikra máshová, neki 600 Ft egy óra. Ez változoó, de ilyen árban vannak.

Lehet inni kávét, de én arra értettem, hogy ne kávéból, cukrozott üdítőkből és cukrozott teából áljon a nap 2-3 liter folyadékbevitel, hanem víz vagy ásványvíz, esetleg natúr tea cukor, édesítőszer nélkül.Ugyanis kevesen tudják, de a cukrozott löttyök nemhogy pótolnák a folyadékot, hanem elvonják azt a szervezetből, ezért van az, hogy nyáron nagy melegbe még jobban szomjasok leszünk, ha üdítőt iszunk. Nem véletlen az a közmondás, hogy a víznél semmi sem oltsa a szomjat. (:

Folyadékra meg nagy szükség van, pléne ha nagyon izzasztó mozgást végzünk mint az aerobik. Az aerobik tökéletesen jó, ahhoz, hogy fogyjunk és formáljuk a testrészünket., leginkább a step aerobik, mivel az jobban megemeli a pulzust és jobban égeti a zsírt.Na meg az izzadsáról nem is beszélve, beindul a szervezetben a méregtelenítés.

Es egy okkal több, hogy sok folyadékot igyunk, mivel a torna alatt azt kiizadjuk(vizet) és hatékonyabban tudja "kimosni" a mérget a szervezetből.

os vannak a hagyományos tornagyakroltalok, amit suliba tesiórán is csinálni szoktak. Felülés, előre , oldalra, akor lábemelés stb...biztos tudod mire gondolok, de lehet kapni Rubint Réka,Subert Norbi vagy Bíró Ica aerobik cd-t,magnókazettát dvd-t, azok isnagyon jók.

Egy időben ezekre tornáztam otthon,de sokkal jobb aerobikra eljárni egy klubba, mert egyrészt változatos és nem mindig ugyan az, mint a cd-n, másrészt társaságba vagy, ismerkedsz és jó a hangulat is :)

A youtubon biztos vann feltöltve videók tornagyakorlatokról.

Még annyit akartam , hogy nagyon jó a konditerem is, de a kezdőknek az aerobikotajánljuk, pláne aki tényleg csak pár kilótól szertne megszabadulni és nem érzi úgy , hogy szeretne az alakján formálni, csinosodni.

Első válaszoló voltam.

2010. júl. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Aki fogyni akar és csupán ezért jár aerobicra meg is érdemli h kiadja érte a pénzt...

Annyira egyszerű a fogyás, csak buták az ebmerek és nem látják át.

Jól kell enni, és kardió mozgás. Semmi más...

Bővebben:

kardiózz napi 1 órát (bringa, kocogás, úszás, legjobb a séta;) ). Ezeket úgy végezd, hogy A PULZUSOD NE EMELKEDJEN MEG(!!!), ha magas a pulzus, azt jelenit h már intenzív izommunkát végzel, abbamarad a zsírégetés, a tested hozzányúl a szénhidráthoz amit megettél, és azt eszi meg nem a zsírt bontja. Roszabb esetben izmot bontassz, de a lényeg h magas pulzusszám mellett az k_vaisten h nem égetsz zsírt... ;) Ha érzed h emelkedik a pulzus mozgás közben, kapkodod a levegőt, stb.. vegyél vissza a tempóból, mert ha továbbra is úgy csinálod leáll a zsírégetés. Valamint legjob ha reggel éberdés után csinálod, akkor a legalacsonyabb a pulzus és az inzulinszint a szervezetben, nincs még benned szénhidrát mert nem ettél semmit, ezért zsírt fogsz bontani (ha túl intenzív akkor izmot, ezért kell ésszel, kényelmes tempóban csinálni mindent, fogyáshoz pont h nem kell megszakadni...).


Nemtom miért kell baromságot mondani a másiknak (1.nek). Ha nem éretssz hozzá nem kell beírni.


Kajálás is fontos, cukros-zsíros dolgokat kerüld, szar üdítőket gyümölcsleveket (mindegy hány %-os) szintén kerüld, csak víz, kenyér-zsömle-kifli se legyen, vagy minél kevesebb, estére gyümölcsöt tilos enni, mert a gümölcscukor megeszed és egyből megy át zsírba. Este csak olyan kaját egyél ami nem hízlal, mégis tápanyagban dús. Nagy fehérjetartalom (ebből is legjobb a kazein, lassú felszívódású, viszonyla gjó minpségű fehérje), kicsi zsír és szénhidrát. Ilyenek a húsok (nem olajban tocsogva, rántva, agyonfűszerezve hanem megfőzve, és nem disznó hanem csirke), túró (legjobb estére, kis tejet, tejfölt, joghurtot rakhatsz hozzá h ne legyen olyan monoton), joghurt, zabpehely, rizs. Mindenből alacsony zsírtartalmú.

Ha így eszel, és normálisan kardiózol, baromi gyorsan le fogod adni...

2010. júl. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!