Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha fogyózni akarok, akkor...

Ha fogyózni akarok, akkor most a rizst és burgonyát örökre el kell hagynom az étrendemből? Még a rizs úgy ahogy menne, de a burgonyát nagyon szeretem.

Figyelt kérdés
Már így is lemondtam a húsról, az édességekről, a tejfélékről, szénsavas italokról, tésztákról, kenyérről...De a burgonyáról olyan nehéz..
2010. júl. 1. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell lemondanod. És a tejfélékről, húsról sem! Nem az a fogyókúra lényege, hogy csak zöldséget rágj, hanem minőségi, egészséges ételeket egyél és mértékkel! Teljes kiörlésű termékeket lehet enni mértékkel, pl. reggelire müzli vagy egy-két szelet barnakenyér. Krumplit is ehetsz, de keveset, és ne minden nap 2 kilót. Húsokból meg inkább halfélék, szárnyasok, annak is inkább a melle. Csirkemell, pulykamell. Ha combot eszed akkor leveszed a bőrét.
2010. júl. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És tésztát is lehet enni teljes kiőrlésű lisztből készültet...és én vettem almaecetet pár napja, azóta napi 2x megiszok egy evőkanálnyit elkeverve egy pohár vízben. Van mikor többször is. Már most érzem, hogy sokkal jobb belül, olvass utána milyen hatékony!
2010. júl. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akármit megehetsz,a lényeg a mértéken van. Ehetsz te zsíros kenyeret is ami fehér lisztből készült,úgysem sem fogsz hízni tőle ha az a zsíros kenyér például nem nagyobb, mint egy cigis doboz.
2010. júl. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
és mit szoktál enni??? mert úgy tűnik tök feleslegesen lemondtál mindenről...amúgy nem eszel húst és tejterméket, akkor honnét van fehérje az étrendedben?? :-o
2010. júl. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, én a következőben hiszek (ez csak az én véleményem):

Zöldség, gyümölcs minden mennyiségben

Mértékkel, de nyugodtan jöhetnek a sovány fehér húsok és sovány tejtermékek, teljes kiőrlésű gabonák.

A fehér lisztet és cukrot pedig szinte teljesen száműzöm az étrendemből.


A kérdésedre válaszolva: a burgonya mértékkel nyugodtan jöhet (pl héjjában főve, vagy sütve, NEM olajban!) Kalóriatartalmát tekintve 100* jobb választás, mint a rizs, meg a tészta. Utóbbi kettőből csak nagyon elvétve célszerű enni.

2010. júl. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Miről beszélsz?!

A krumpliban alig van kalória, ha nem olajozod össze. Ráadásul komoly szerepe van a bélrákok megelőzésében.

A hús meg nem hizlal, hacsak nem pörköltnek eszed nokedlivel. És a rizst is kifejezetten ajánlják fogyózóknak.

Az édesség valóban felesleges, de a kenyértől se lesz semmi bajod.


Mondjuk ha egy koplalásra rázabálsz, akkor igen.

De ha normálisan csinálod, akkor nem.

2012. febr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!