Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Személyi edzővel mennyire...

Személyi edzővel mennyire lehet gyorsabban fogyni, mint önálló bénázással ( kocogás+itthoni gyakorlatok)?

Figyelt kérdés
Hali! Heti 2-3alkalomról lenne szó, diéta mellett. Így, hogy megvan a segítség 6 hónap alatt lazán teljesíthető 20-30 kg? Vagy ez gyorsan megy az elején, aztán stagnál? Aki lefogyott, megosztaná a tapasztalatait, hogy mire számíthatok?
2019. febr. 18. 06:54
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
A személyi edző nem fogja leszívni rólad a zsírt hogy gyorsabban fogyj. A bevitt kalória minusz felhasznált kalória alapján fogysz.
2019. febr. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kocogás + otthoni tornához felesleges pénzkidobás a személyi edző.

Én akkor fizettem pár alkalom személyi edzőt, mikor elmentem edzőterembe, de hát 40 felett voltam, és életemben nem láttam belülről edzőtermet, azt se tudtam, mi mire való. Nem akartam magamnak sérülést okozni egy helytelenül végzett gyakorlattal, vagy a gépeket tönkretenni, ezért az első hónapra kifizettem a személyi edzőt. Nekem megérte, mert megmutatta, mi hogy működik, hogy tartsam a kezem-lábam, és még egy edzéstervet is összeállított nekem.

De otthoni tornához, kocogáshoz felesleges. Abból a pénzből inkább vegyél minőségi élelmiszert, vagy egy biciklit, vagy egy otthoni kardiógépet (szobabicikli, ellipszis tréner, ilyesmi), illetve, ha nem tudsz magadnak étrendet összeállítani, akkor hasznosabb a dietetikus.

Illetve, nem tudom, mennyi idős, hány kg vagy, de megéri egy orvosi kivizsgálásra elmenni, mert pl. ha egy 50 éves, 130 kilós ember elkezdi nyomni a sportot úgy, hogy sosem sportolt, lehet, hogy ott kap szívinfarktust és hal meg.

"Lazán" nem megy le fél év alatt 30 kg, hacsak nem vagy nagyon, nagyon elhízott. Én 130 kilóról kezdtem, s az első évben lement 30 kg, de az vissza sem jött (6+ év alatt), a második évben már lassabban fogytam, végül 3 év alatt összesen 50 kg ment le, de nem jött vissza semmi. Mondjuk mindig is figyeltem a kajálásra.

Illetve, amikor elértem egy viszonylag normális súlyt (80 kg), évekig ezzel elégedett voltam, hogy oké, végül is 50 éves vagyok, jó lesz nekem így is, és ezt a súlyt tartottam kb. 3 évig.

Na, de aztán idén bekattant valami, hogy miért ne lehetnék 70 kg, vagy még kevesebb (nő vagyok), és a súlytartás helyett ismét diétába fogtam, idén eddig 5 kg ment le, szóval remélhetőleg jó úton vagyok a célom felé.

Viszont, mivel 80 kg-ból SOKKAL nehezebb fogyni, mint 130-ból, főleg, ha egyszer már el voltál hízva nagy mértékben, ezért most a kb. 12 kilós fogyásra tűztem ki fél évet.

Ilyesmikben gondolkodj, szerintem, ha nem akarsz csalódni. Mindig jobb egy kicsit alacsonyabbra belőni a célt, mert akkor, ha mégis jobban sikerül a végére, motivált leszel, sikerélményed lesz.

Ha azt mondod, nyárig lefogyok 30 kilót, és mondjuk csak 15 sikerül, elmegy a kedved az egésztől.

Ha azt mondod, havi 2 kg fogyást tűzök ki (amúgy ez az, ami reálisan tartható, az első 1-2 hónap kivételével), és fél év alatt mégsem 12 kg megy le, hanem 15, vagy 18, akkor nem csalódni fogsz, hanem örülni.

2019. febr. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az alap az étkezés. Ha nincs normális diétád, akkor inkább ehhez keress profi segítséget, dietetikust.

A mozgás egy plusz, hogyha belassul az anyagcsere, azzal lehet adni egy új löketet. De önmagában a mozgástól nem lehet fogyni, ha az étkezésre nem figyelsz oda.

Szerintem ilyen nagy felesleggel nem túl jó a kocogás.

Személyi edző arra jó, hogy betanítsa szabályosan végezni a gyakorlatokat, mivel ha nem szabályosan végzed, akkor többet árt, mint használ.

2019. febr. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Ha ennyit lefogysz nem lesz lógós mindened? Vagy ehhez kell a fehérje ?? nem értek hozzá ezért kérdezem.
2019. febr. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem szabad ilyen ütemben fogyni, mert lógós lesz a kérdező, igen.

A hirtelen fogyás legalább annyira káros, mint az elhízottság. Én maradnék a havi 3 kg-nál ezért.

2019. febr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenki másképpen működik, van aki elég motivált és kitartó ahhoz, hogy otthoni tornával is elérjen eredményeket, de van, akinek szüksége van arra, hogy hajtsák, ők mennek edzőhöz, vagy csoportos edzésre. Én ez utóbbi vagyok, soha nem jutna eszembe a nappaliban tornázni, nekem azt a helyet a pihenéssel kapcsolja össze az agyam. Ráadásul időkorlátos bérletem van, 30 alkalom amit bizonyos időn belül el kell használni, az is motivál, hogy egy lustább napon is megerőltessem magam és elmenjek edzésre. Ez majdnem olyan mint egy személyi edzés, mert olyan helyre járok, ahol maximum 6 fő van egy csoportban. Nekem ez a tapasztalatom, hogy nálad mi válik be, ki fog derülni, ha elkezded valamelyiket.
2019. febr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!