Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet ennyire elhízni?...

Hogy lehet ennyire elhízni? Nálad mikor volt az a pont, hány kg plussznál mikor azt mondtad elég?

Figyelt kérdés

Én 14kg plusszal is rosszul éreztem magam a bőrömben, éreztem, hogy állj, változtatni kell.

Hogy a francba lehet felszedni mondjuk 50kgt???

Arról nem is beszélve aki 250kg felett van.

Nem érzi, nem látja, hogy nem stimmelnek a dolgok?

Hihetetlen számomra, hogy pl. +20kgval jól érzi magát, tetszik magának az ember. Tudom állhat a háttérben betegség, lelki problémák, de ezekre van megoldás.

Persze nem kell mindenkinek kockahas, nekem sincs, de azért egészséges tartományban tartani a súllyunkat, nem lehetetlen.



2019. febr. 23. 08:45
1 2 3 4
 31/38 anonim válasza:
60%

Én kiskoromtól dagadt vagyok, mindig az ideális testsúlyom dupláját nyomtam. Most is 150 kg vagyok, a legnagyobb súlyom 170 kg volt, pár éves sikerült lefogynom 95 kg-ra, persze nem életmódváltással aminek egyenes következménye a visszahízás.


Számomra teljesen hihetetlen, hogy egyes emberek kisebb regényeket tudnak írni, hogy miért dagadtak és, hogy ez nem az ő hibájuk. Dehogy nem, felnőtt emberként mindenki saját maga felel a súlyáért. Nem lehet a felelősséget gyerekre, munkára és egy helyzetekre hárítani. Az ember felelős a saját egészségéért.

2019. febr. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

31es, pontosan látszik a válaszodból, hogy nem vagy dagadt csak trollkodsz.:)


18as szépen összefoglalta, ment a zöld!

2019. febr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Túlsúlyos vagyok. Engem zavar. Most elhatároztam erőteljesen, hogy teszek ellene, mert nekem eü problémáim is vannak. Eleve van egy gerincbetegségem, amire a túlsúly nem jó, nagyon nem jó. Voltam már soványabb. Én ott buktam meg, hogy egy idő után nem foglalkoztam azzal, hogy mit eszek és elengedtem magam. Tehát nálam az önkontrollal vannak gondok.

Igen, van olyan, hogy genetikai adottság, nálam is befigyel ez, de nem ennek köszönhetően vagyok kövér, hanem annak, amit megettem és mellette nem mozogtam.


Fiatalon nagyon agyatlan voltam. Mikor 16 évesen gimnazista koromban ráálltam a tesi tanárom öltözőjében titokban a mérlegre, kerek 100 kilót mutatott, majd lefordultam róla. Az ütött. Akkor elkezdtem koplalni, csak tejet ittam napi fél litert és némi vizet és hogy hogy nem tudom, de képes voltam tanulni és csinálni a minden napokat. Egy hét múlva 93 kilót mutatott a mérleg és pár hét múlva 78 kilót. Természetesen mindent visszahíztam, mert nagyon buta voltam. 20 évesen szintén csináltam egy ilyen mutatványt, megint visszahíztam... Olyan 95 kiló korül voltam sokáig, ehhez azért, hogy tudjatok viszonyítani 170 cm vagyok és nem voltam szétfolyós kövér.


Sajnos 100 kiló felett voltam, mikor megszületett az első gyermekem, de terhességi cukrom volt, ezért nagyon vigyáztam, szinte semmit nem híztam. 110 kilóval mentem szülni. Második gyermekemmel 106 kilóval estem teherbe és 114-el mentem szülni. Második gyerekem után is rám tört az eléhatározás és szépen lefogytam 90 kilóra, amivel én mér csinos voltam. Harmadik gyermekemmel 93 kilóval estem teherbe, 101 kilóval szültem és szülés után pikk pakk ismét 90 kiló voltam. Sajnos szoptatás alatt kicsúszott a lábam alól a talaj. Kis korkülönbségekkel születtek, nagyon leterhelt voltam és nem foglalkoztam azzal mit és mennyit eszem és nagyon felhíztam, viszonylag gyorsan 114 kilóra.

Most 37 éves vagyok, a legkisebb három éves. Sokat fájnak az izületeim, a gerincem, derekam, fejem, enyhén magas a vérnyomásom. Én azért határoztam el magam, hogy ez így nem mehet tovább, mert szeretném felnevelni a gyerekeimet dinamikus anyukaként és szeretnék az unokáimmal is játszani.


Talán most némileg több eszem van, mint 16-20 éves koromban és ésszel csinálom. Eszem rendesen, nem éhezem. Hála Istennek rendezett az anyagi helyzetünk és megtehetem, hogy minőségi ételeket vásároljak.

Napi 1200-1400 kcalt eszem. Annyi, hogy du 17 óra után már nem étkezem. Jelenleg 110 kiló vagyok, négy hét alatt kb 3 kilót fogytam. Én látom magamon a változást , még, ha kevés is az a három kiló. Még az arcom is szebb lett. Sokkal jobb a közérzetem, nem fájnak annyira az izületeim, fejem sem fájt, talán csak egyszer, mióta figyelek az étkezésemre.


Reggelire abonettet, sovány sonkával, túróval, zöldségekkel szoktam enni plusz tejeskávé

Ebéd: zöldségleves, grillezett csirkemell plusz párolt zöldségek vagy valami főzelék, módjával

Délután, hogy ne legyek annyira kiéhezve az édességre meg szoktam enni egy túró rudit vagy egy cerbona szeletet

17 óra felé pedig abonett, túró, főtt tojás, zöldségek, ilyesmi


Teljesen jól el vagyok ezen az étrenden.

Amellett, hogy a közérzetem teljesen jó a vérnyomásom is normalizálódott és a szívverésem is kevesebb. Hihetetlen, de eddig 140-145/90-95 lement 130/120/80ra és 65-80-as pulzusra.


Amit meg kell értenem, hogy nekem egész életemben figyelnem kell arra, hogy nem engedhetem el magamat. Nem ehetek fehér kenyeret, zsemlét és sütiket, péksüteményeket. Egész életemben fegyelmezetten 1400-1500 kcalt kell majd ennem, ha lefogyok 75 kilóra, akkor is. Az ugyanis a célsúlyom.

Ez az én történetem volt, hátha valakinek hasznos lesz.


Hozzátéve a szegénységi, minőségi ételek miatti elhízáshoz: Hiszek abban, hogy ott is kellene, hogy legyen önkontroll. Ha valakinek csak egy kilós fehér kenyérre van pénze nem jelenti, hogy be kell nyomni egy kilót valamivel megkenve... Sajnos a minőségtelen ételekből is meg lehet tenni, hogy nem megy valaki 1500 kcal fölé és akkor nem lesz belőle soha 150 kilós ember/asszony. Szerény véleményem ez.

Hormonproblémával kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, mert olyannal nem volt dolgom, de nem is szeretném, hogy legyen.

2019. febr. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Utolsó. Azzal amit a minőségtelen dolgokról írsz, azzal csak annyi a probléma, hogy míg a paprikás krumpliból 2 tányérral kell megenned ahhoz, hogy ne kapard le a falat az éhségtől, addig a minőségi kajákból elég fele annyi. Szóval hiába akarsz, hosszabb távon nem tudsz mértéket tartani, mert éhes leszel, és az éhség nagy úr. Hiába eszel meg csak 1 szelet fehér kenyeret, a fehér kenyér nem laktat, ezért fél óra múlva ugyanúgy éhes vagy, és megint megeszel mégegyet.
2019. febr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
0%
Nem értek ezzel egyet. Önkontroll az van vagy nincs. Igen is tehet az arról, aki 150 kilóra hízik. Csak azért mert valaki krumpli, rizs, fehér kenyér kombón él, nem kell, hogy 120-150kilo legyen. Szerintem...
2019. febr. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim válasza:
# 32 Bár igazat beszélnél, én örülnék neki a legjobban.
2019. febr. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
34!mai ebedem húsleves tészta nélkül, grillcsirke mellehúsa volt csalamádéval.szted ezután egy 150 kilós ember nem lenne éhes? Csak a paprikás krumpli után?
2019. febr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

74 kilós tiniként örültem, hogy van barátom, aki elfogad így is. Tudtam, hogy sok feleslegem van, mivel alacsony vagyok, ezért még a 6-ossal kezdődő kilószám is feleslegnek minősül. De nem érdekelt, se az, hogy hány kiló vagyok, se az, hogy milyen ruha van rajtam, se az, hogy hogy áll a hajam vagy bármi.


Most, hogy már idősebb is vagyok és jobban átlátom a dolgokat, na meg nincs senkim és elkezdett érdekelni a divat, már egyszerűen minden zavar magamon. Volt egy 12 kilós fogyásom, most vagyok 62 már fél éve. Most ezt is soknak tartom, a héten újra elkezdtem fogyózni, rengeteget edzek és minden egyes étkezésemre odafigyelek és rohadtul zavar minden apró zsírpárna, meg a külsőmön egyszerűen minden, ami nem elég szép.


Hogy melyik volt jobb, lesz...arni, hogy hogy nézek ki, miközben csúnya voltam, vagy az, hogy már egész szép vagyok, de nem eléggé és nem bírok várni amíg gyönyörű leszek... Hát nem is tudom...


23/L

2019. ápr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!