Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezik, hogy valaki nem tud...

Létezik, hogy valaki nem tud már egy bizonyos súly alá fogyni?

Figyelt kérdés
48 kg és 164 cm vagyok, 26 éves nő. Így is sokan mondják, hogy sovány vagyok, híznom kéne. Én viszont jól érzem magam a bőrömben, sokszor azt hiszem, még kellene is fogynom. Viszont időközönként, ha még jobban odafigyelek a táplálkozásomra, és többet is sportolok, mint egyébként, nem nagyon tudok már fogyni, csak legfeljebb 1-2 kilót. Lehetséges, hogy ebből a kis súlyból már nem enged többet a testem, és azért nem tudok többet fogyni?
2019. febr. 25. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Igen, lehetséges. Mivel már így is nagyon vékony, sovány vagy, így nincs miből fogynod. Ahhoz durva koplalás kéne, hogy még ennél is soványabb legyél.

Azért én elgondolkodnék azon, hogy 26 éves felnőtt nőként (nem kis megzavarodott tiniként) miért gondolhatom azt, hogy 48 kilóból még fogynom kéne.

2019. febr. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Ahhoz, hogy egészségtelenül alacsony testsúlyt érj el, egészségtelenül keveset kell enni (ld. anorexiások). A szervezeted ezt érzi, és ha túl kevés tápanyagot kap, akkor lelassítja az anyagcserefolyamatokat, ezért megy le kínkeservesen az 1-2 kiló (valószínűleg az se csak zsírból, hanem izmot is vesztesz). Ráadásul a testünk ragaszkodik a régóta fennálló (jó esetben optimális) testsúlyhoz.
2019. febr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Mivel nincs rajtad zsír amiből fogyhatnál így igen, valószínűleg nem tudsz már fogyni. Ha elégedetlen vagy az alakoddal menj el konditerembe edzeni. Feszes popsi, lapos has, gondolom ezek hiányoznak.
2019. febr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 nem csak zsírból lehet fogyni
2019. febr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Ha egyre-egyre kevesebbet eszel, akkor nem egyre jobban fogsz a végtelenségig. A vége az, hogy hiánybetegségeket kapsz, majd meghalsz. Manapság Európában már csak viccelődni szoktunk az éhhalállal ebéd előtt, de tényleg létezik ilyen.
2019. febr. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!