Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezzel a módszerrel le tudok...

Ezzel a módszerrel le tudok fogyni 3-4 kilót?

Figyelt kérdés

163 cm vagyok és 51,5 kg. 3-4 kilót szeretnék lefogyni május végéig. Ezzel a módszerrel sikerülhet?

Nem ennék este 7 óra után (eddig 10-11-kor is ettem), és ez a vacsira is csak gyümölcs vagy joghurt lenne. Megpróbálom kerülni majd a péksütiket is. Ebédre sem mekis ételt ennék természetesen, hanem csirkemellet, ilyesmit. Így van esélyem lefogyni?



2019. márc. 8. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Vacsira gyümölcsöt semmiképp ne!!!


Miért akarsz lefogyni 51 kilorol? Szerintem nagyon csinos lehetsz. Nem vagy testkepzavaros?

2019. márc. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem jó vacsira a gyümölcs full cukor, a joghurt meg magad inzulinválaszt produkál.
2019. márc. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
69%
Biztos csinos vagy! Én 168 vagyok 56 kg és meg vagyok elégedve. Te még jobb lehetsz ;)
2019. márc. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Ha 51,5kg vagy a 163 cm magasságodhoz, az már nagyon vékony lehet. A BMI indexed szerint is inkább a sovány kategóriában vagy. Ha úgy szeretnél fogyni, hogy keveset eszel, azzal csak "túlélő módba" kapcsolod a szervezeted, ami következménye az lesz, hogy "bepánikol" hogy nincs tápanyag, ezért a testzsírhoz ragaszkodni fog, mint raktárra és először a sokkal könnyebben lebontható izmokhoz fog nyúlni, azaz elkezdi felélni önmagát! Ez így lehet durván hangzik, de a lényeg az, hogy a fönt leírt okok miatt valószínűleg nem leszel szálkásabb, nem fogsz jobban kinézni, csak egészségtelenül sovány, fáradt és gyenge leszel. A fogyás nem testsúlycsökkenést jelent, hanem testzsír% csökkenést. Azaz lehetsz akár 55kg-is úgy, hogy sokkal alacsonyabb lesz a testzsír%-od mint most.


Egy megfelelően kivitelezett egészséges diétában elengedhetetlen a mozgás/sportolás, ugyanis így tudod elégetni a zsírt, és formában tartani az izmokat, valamint meggátolni az izomleépülést.


Kevés evés - testsúlycsökkenés:


Nagyon egészségtelen, a szervezet elkezdi felélni önmagát, a testsúlycsökkenés főként az izom és vízveszteség miatt jön létre.


Megfelelő diétás étrend + sport:


Egészséges, erősíti feszesíti az izmokat, a bőrt stb. Célja nem feltétlen a testsúly csökkenése, hanem a testzsír% csökkenése és az izomtömeg megőrzése/növelése!


A gyümölcs és a joghurt pedig valóban nem jó vacsorára. Inkább a fitness csajoktól próbálj tippeket ellesni és akkor nagyon nem lőhetsz mellé ha testformálás a célod ;)

2019. márc. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Pep e ***** válasza:
71%

Kónya Testvérek: Majdnem minden igaz, amit írtál. Natúr joghurt viszont mehet és nem csak este 7-ig. Aktivitás függő.

Ha én 8-ig edzek pl, akkor még javában eszek még 9 órakor is.

Ha akar fogyni, akkor megteheti, de veszélyes, én semmiképp nem ajánlanám.

2019. márc. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!