Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van ennyi kövér ember...

Miért van ennyi kövér ember manapság?

Figyelt kérdés

Teljesen normális manapság, ha valaki kövér, pedig nem esztétikus és rengeteg betegség okozója.


Miért van manapság ennyi kövér?


Megértem, ha valaki beteg és nem tehet róla. Na de ennyi beteg ember nem létezik! Vagy ennyire megugrott volna a számuk?



2019. márc. 10. 16:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

- szénhidràtdús tàplàlkozàs, sok készétel, adalékanyagok, sok pékàru, cukor

- otthoni rossz mintàk berögzülése

- anyagi problémàk


Èn 8 hónapja kezdtem el diétàzni, lazàn mozogni. -14 kgnàl jàrok.

Kisgyerekkorom óta kövér vagyok. Nem igazàn volt pénzünk. Anyu azt vette ami olcsóbb volt. Krumpli, tészta, rizs. Mind szénhidràtbomba. Hízàsra hajlamos embereknél ez bizony kövérséghez vezet. Pedig gyerekként ha nem suliban voltam akkor a haverokkal màszókàztunk, bújócskàztunk, bicikliztem, görkoriztam, minden nap, mégis kövér gyerek voltam. Vagyok felnőttként is. A tanult szokàsokon nagyon nehéz vàltoztatni, ahogy a függőségből is nagyon nehéz kijönni. Van aki cigizik, van aki alkesz, van aki drogozik, én édességet, csipszet zabàltam meg egyéb szénhidràtot.

Èn évek alatti kisebb próbàlkozàsok alatt tanultam meg, hogy mire van szükségem. Mi az amit képtelen vagyok végleg elhagyni stb Èletmódot vàltottam, ezen tapasztalatok alapjàn diétàzok, és működik. Akarom, màr most jobban érzem magam, pedig messze a végcél. A kudarcokból is rengeteget tanultam, de azt hiszem kellettek ahhoz, hogy ne hetek, hónapok hanem évek alatt akarjak eredményeket, célt érni, és életmódként, ne kúraként tekintsek rà.

Nem egyszerű sajnos , de remélem a legjobbakat.:) Az akaraterő ès a kitartàs, nagy mumus.

2019. márc. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert,

1. Genetikai háttér, az eddigi élőlényeknek nagyon meg kellett dolgozniuk az élelemért, mi az utóbbi száz évben már csak a konyháig megyünk "vadászni és gyűjtögetni". Evolúciós léptékben ez semmi, még nem alkalmazkodtunk az állandó táplálékbőséghez; ami régen előnyös volt (könnyű hízás, sok étel elfogyasztása stb.), most a hátrányunkká válik.

Emellett ugye az édes íz ritka és különleges csemege volt, ezért erre nagyon kiéleződött az ízlésünk, így most könnyen rákattanunk a bőségesen rendelkezésünkre álló cukros ételekre.


2. Feldolgozott ételek és marketing

A gyártók egy csomó olyan kaját hoznak létre, amelyek megfelelő arányban tartalmaznak cukrot, zsírt és sót ahhoz, hogy a vásárlók (milliárd évekig szükséges magas kalóriatartalmú ételek iránti) vágyait kielégítsék. Termékek jól néznek, színesek, csillognak is mellé, sokszor díszítettek stb.

Reklámok jelentős részében esznek, persze műkaját, ami meghozza a vágyat hozzá. Sok filmben, sorozatban (szponzorok jóvoltából) jelentős szerepet játszik a műkaja fogyasztása, a menők Mekibe járnak stb.

Félkész kaja gyorsabban megvan, így nem kell annyit foglalkozni vele.


3. Ne menj sehová, mert veszélyes, legyen nyolc tanóra naponta a suliban, végezz ülőmunkát, TV-szitter és hasonlók. A szülőknek nincs idejük, türelmük a gyerek hatalmas mozgásigényét kielégíteni, inkább rájuk szólnak, valamilyen elektronikus eszköz elé ültetik, csak játszótérre ne kelljen vinni.

Persze kocsival kell járni, liftet használni, nehogy picit is megerőltesd magad.


4. Pszichés dolgok, problémák, stressz. A mostani világunk kemény, tele elvárásokkal, rengeteg feladattal stb. így kimeríti az embert, ami fokozza a lelki eredetű éhséget. A szeretethiányt gyakran úgy próbálja kompenzálni a szervezet, hogy magas kalóriás ételek iránt ébreszt vágyat, ill. a külső melegség felé (forróvizes zuhany). Traumák és depreszió is evésbe űzheti az elszenvedőket.


5. Vegyi anyagok miatti hormonzavar. A természetes anyagok, mint a szója, is képesek belezavarni a hormonrendszerbe; de ezek nagyipari felhasználása mellett még elő is állítunk pár "nyalánkságot", így magunkat tesszük tönkre. Rosszul működő szervezettel hízni is lehet könnyű, mert a szervezet akkor is zsírt növeszt, ha közben éhezik.


6. Koplalós "diéták", melyek sikeresen lassítják az anyagcserét, hogy aztán könnyebb legyen a hízás. Mert ugye a szervezetünk még mindig nem alkalmazkodott a jelentős életmódbeli változásokhoz. Minél többször éhezteti magát az ember, annál hízékonyabb lesz.


7. Elrontott PC, már nem mondhatod, hogy nem szeretnél meghízni, mert az ugye testalázás. A túlsúly már védett kategória, nem szabad szóba hozni, de diétát sem ajánlani.

Ahogy kövéredik a környezetünk, annál kevésbé látjuk a saját túlsúlyunkat, hisz azért mégsem vagyunk akkorák, mint Katék vagy Miklós.


8. Fogyókúrás termékek és "egészséges" ételek, ill. félreértett termékek. A cukrozott gyümölcsjoghurtokat vagy túró rudit is egészségesebb nasinak tartják, ajánlják is a szülőknek, hogy csoki helyett azt adják a gyereknek.

Rengetegen hiszik azt, hogy a diabetikus élelmiszerektől nem lehet hízni; vagy a fehérjepor fogyasztószer.


9. Kitartás hiány. Mivel már egy csomó dolgot megkapunk azonnal, a fogyásnál is irreális elvárások vannak az emberek elméjében. Itt is lehetett olyat olvasni, hogy heti két kiló vagy még több lenne az alap fogyásütem. De ide tartoznak a csoda eszközök és tippek is, amikkel mesés gyorsasággal kapod meg az eredményt, de valójában nem kell igazán változtatni semmin.


stb.

2019. márc. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Betegségek. Inzulinrezisztencia nagyon komoly dolog, attól tuti nem képes fogyni az illető, annak vannak fokozatai, a legvégső állomás a diabétesz. Na már most ha van inzulinrezisztencia (IR) akkor vannak hormon zavarok is nyilvánvalóan, nőknél ösztrogén dominancia, progeszteron hiány, magas tesztoszteron nőknél nagyon gáz, aztán a kortizol először magas majd lecsökken és mellékvese kimerülés lesz, amiből lehetetlen kijönni hiába akár lefogyni az

elhízott egyén. Férfiaknál az IR komplett metabolikus zavart okoz, úgymint zsirmaj, ösztrogén dominancia ami férfiaknál nagyon gáz. Szóval aki először veti a követ az elhízott vagy kövér emberekre azok tegyek össze a két kezüket, hogy ők nem részesültek még eme betegségben, de ami késik nem múlik, hiszen Magyarországon 6 millió inzulinrezisztens ember lehet. Ja a másik a jojó effektus, ha lefogy valaki mondjuk 3-4y sikeresen de visszahozott ahogy lazított a diétán, és mondjuk ötödik alkalommal szeretne lefogyni, annak már szinte lehetetlenség, mert már befigyel a leptin, gherlin rezisztencia is.

ápr. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!