Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék lefogyni?

Hogyan tudnék lefogyni?

Figyelt kérdés
Egy 21 éves lány vagyok aki ezelőtt 2 éve még 58 kiló volt és most 80. Szörnyen nézek ki 80 kilósan ,nagyon szeretném leadni . A csirkemell és pulykamell felejtős túl drága. Reggelizni nem nagyon szoktam . Sajnos a mozgásom se sok ekkora kilóval nagyon nehéz de mostanában elkezdtem sétálni és ha el jön a jó idő futni is készülök. A hasam óriáski az ússzógumiim atya isten és a fenekem meg a combom nem jó róla beszélni . Várom válaszotok . Köszönöm.

2019. márc. 15. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Kiszámolod (neten találsz kalkulátort, akár a kalóriabazis.hu is jó) hogy kb. mennyi a napi kalória igényed. Ez függ súlytól, magasságtól, mennyit mozogsz, stb.

Elkezded mérni,és rögzíteni, miből mennyit eszel. Erre tökéletes pl. a kalóriabázis.hu


A titok pedig annyi, hogy úgy eszel, hogy kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz. Mondjuk olyan 3-400 kalória különbség már jó.

Elvileg mindent ehetsz így is, csak nyilván ha a napi kalória kereted megeszed 3 péksüteménnyel, akkor az mellett még éhezni fogsz, meg nem is egészséges. És mozogni sem árt, hogy ne az izmaid épüljenek le.

Én igazából annyit változtattam, hogy kicsit kevesebbet eszem és igyekszem heti legalább 2-3alkalommal egy órát mozogni. Nem eszek péksüteményeket napi szinten, max.egy felet, ha nagyon megkívánom és belefér még, sokkal kevesebb lisztes, cukros dolgot, nincs nasizgatás, viszont mindennap eszek 1-2 falat édességet is, mert nekem az kell. Több zöldség, saláták, most rákaptam a krémlevesekre, amikben kicsit odafigyelve nem olyan sok a kalória. Fehérjének én általában csirkemellet veszek az igaz, de szerintem más, olcsóbb is jó, csak szedd le a zsíros részeket. Vagy a halak, ha szereted. És sose éhezz, egyél rendszeresen, inkább mozogj többet, csak arra figyelj, hogy ne evéssel jutalmazd magad, amiért mozogtál. Én nem sportolhatok akármit, tempósan sétálni, biciklizni, otthon tornázni szoktam.

2019. márc. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2019. márc. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Èn szénhidràtszegény diétàn vagyok. 2 hete vetettem bele magam újra egy hosszabb betegség és folyamatos édesség- csipsz egyebek zabàlàsa utàn. Több az energiàm mint valaha, és megindult a fogyàs is, centikben mérhető. Igaz rajtam sokkal több a felesleg.
2019. márc. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb és legtutibb módszer, hogy az evés gyorsaságát lassítod. Ha megfigyeled magad (vagy akárkit, aki kövér), akkor észreveszed, hogy túl gyorsan eszel. Próbáld ki, hogy az evésre rászánod az időt, azaz ha eddig 5 percig ettél akkor most elkezdesz 10 percet vagy kicsit többet rászánni. Ez az első lépés, aztán ha ez már működik (kb felére csökken a kaja mennyisége), akkor lehet máson gondolkodni, pl mozgáson. A szíved terhelése csökken, de a szívet mozgatni kell, ezért lehet futni, bicózni stb.
2019. márc. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!