Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A DASH-diétát próbálta már...

A DASH-diétát próbálta már valaki?

Figyelt kérdés
Magas vérnyomás ellen van. Próbálta már valaki? Mikor éreztetek változást?

2019. márc. 30. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Én két hónapja... Nekem két hét múlva már lejjebb ment a vérnyomásom jelentősen, ezt tartja is. Én nagyon sósan étkeztem évekig és mellett kevés vizet is ittam, néha egész nap egy pohárral. Most már rendesen iszok, kb 2 liter víz meg van.
2019. márc. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És azóta tartod is?

Én másfél hónapja csinálom. Én is sósan étkeztem, de elhagytam meg a kv-t és a cigit is. 180-as volt alapjáraton, most 140-150-re lement. Csak arra lennék kíváncsi, hogy vajon fog-e még lentebb menni, ha tartom?

2019. márc. 30. 22:55
 3/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

A kávét én is elhagytam és tartom folyamatosan a Dash-t. Nekem 160-170 között volt a vérnyomásom, alatta csak reggel volt talán egy ideig, de elérte időnként a 200-at is. Most 120 körül van folyamatosan. A vízivás nagyon fontos! Én még naponta egy órát gyalogolni is szoktam. Viszont én két hónapja nem dolgozok, mert eltört a karom, nem tudom mennyivel lesz rosszabb a vérnyomásom, ha megint dolgozni fogpk...

2019. márc. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor hasonló cipőben járunk. Nekem alapból 180-as volt, most lentebb ment 140-150 közé. Viszont a diasztolés még mindig magas, akár 120 is. Én is itthon ülök két hónapja, febr. elején vesztettem el az állásom… Viszont elég stresszes tudok minden miatt is lenni - mások problémáját is felveszem pl. és meg szeretném oldani, segítenék + a saját bajaim -, ez szerintem közrejátszik.

Én jógázni szoktam, az ellazít egy kicsit, meg én is sétálva megyek oda, ahova csak tudok.

Amúgy találtunk egy ilyen teát: [link]

ezt szoktam iszogatni még.

Szedsz mellette vérnyomás csökkentőt vagy a DASH hatására ment le ilyen szépen 120-ra?

2019. márc. 31. 16:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem szedek gyógyszert, tavaly abbahagytam, mert azzal is mindig magas volt, 203/118 volt vele kétszer is.. Galagonyateát ittam egy dobozzal.

Nekem a disztölés lejjebb ment, 70,80 körüli, előtte 100 körül volt. A pulzusom magasabb kicsit, 80-105 közötti, ha alacsonyabb a vérnyomásom, akkor is. 80 alatt soha nincs.

Szedek Omega3-at is két hónapja.

Lehet a munkahelyi stressz kiesése is lejjebb vitte a vérnyomásunkat, félek, ha visszamegyek rosszabbodik megint. Bár munkanélküliként is ideges lennék folyamatosan...

2019. márc. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Huh, most megnyugtattál egy kicsit, hogy te sem szedsz gyógyszert. Én is letettem, mert nem éreztem a hatását, semmivel sem vitte lentebb. Inkább maradok az alternatív gyógymódoknál. Ezt a galagonya teát kipróbálom én is! Köszi a tanácsot! :)

És remélem, mihamarabb vissza tudsz menni dolgozni! Csak ne koncentrálj arra, hogy az majd megint megemeli a vérnyomásod. Én is próbálok mindent pozitívan látni, k..va nehéz, de annak nincs értelme, hogy kicsináljuk magunkat ;)

2019. ápr. 1. 07:56
 7/7 anonim válasza:
Most hogy vagytok? Diétáztok még?
2022. máj. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!