Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet, h hüülye kérdés, de...

Lehet, h hüülye kérdés, de napi 1 deci tej akadályozhatja a fogyásomat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 1 hónapja életmódot vàltottam, ami napi ötszöri kisebb étkezést jelent: sok zöldség, lassabb felszívódású szénhidrátok, tojás, hús, hal, kevés gyümölcs, némi mandula és dió, gyógyteák, ásványvíz. És napi 1 tejeskávé 1 deci tejjel cukor nélkül. 20-25 kg a feleslegem, de nem nagyon akár lefelé mozdulni a mérleg. Nem azt várom h két alatt karcsú leszek, de jó lenne egy kis sikerélmény... a tej lehet az oka? Mert nem csalok, nem nassolok, igaz egyenlőre csak nagyokat sétálok mozgás gyanánt, illetve loholok a Borderem után, de csak számít az is vmit... 1300-1400 cal között eszem,167 cm vagyok, 85 kg, 31 éves nő. Nagyon el vagyok keseredve, ezért jutott eszembe már a tej is mint akadályozó tényező... Adjatok vmi tanácsot ha lehet. Köszönöm!
2019. márc. 30. 20:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem az az ok. Semmit nem befolyásol 1 dl tej. Biztosan jól számolod a kalóriákat? Ekkora tulsúlynál szaladnia kellene lefele a kilóknak, pláne az elején
2019. márc. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Nem, mindent mérek, szval nem az az ok, h elszámolom vagy többet eszem. Lehet hormonális ok esetleg? Novemberben szültem, sajnos a kislányunkat elveszítettük, kellett magas hormontartalmú tejapasztó gyógyszert szednem... az megkavarhatta a dolgokat? (Egészségesen akarok élni, h egyszer újra megpróbálhassuk, szval bármit megteszek, h sikerüljön és a kislányom büszke legyen rám!) Forduljak szakorvoshoz ha nem változik a dolog? :(
2019. márc. 30. 22:08
 3/11 anonim ***** válasza:

Kedves első!


"Ekkora túlsúly"....hát ez nem akkora, 130-150kg emberek az igen. 15-20kg felesleg, az semmi.



Kérdező!

Ha valóban mindent a leírtak szerint csinálsz, tutira van IR-ed vagy PM alulmüködésed.

Menj el endokrinologushoz!

2019. márc. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Attól függően hány %-os a tej kb 40-50 kcal 1 deci. Egy 1300-1400 kcal keretes étrend esetén ennek bele kéne férnie. Ha ezzel túlléped és így viszel be napi 1450 kcalt akkor is fogynod kéne. Ha egy kiló se ment le és tényleg mérleggel mértél és számoltál mindent akkor kérdezz rá orvosnál, hogy ez miatt lehetséges-e.
2019. márc. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

Ja és igen, sajna napi 1 dl tej, főleg reggel nagyon rossz irányba befolyásolhatja ha pl. IRed van vagy cukros vagy.

Rögtön felcseszi az inzulint az egekbe, és arra a napra nár nehezen áll vissza. Javaslom amig nem mész orvoshoz cseréld ki növényi cukormentes(kokusz, mandula) tejre a reggeli kávéhoz.


Olvasgathatsz is IR témában a neten.

2019. márc. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Minden választ köszönök szépen! És tényleg mindent mérlegen mérek grammra pontosan. A tej pedig 1,5%-os lötty, amit szintén beleszámolok a keretembe. Többet pedig nem szoktam inni, csak reggel a kávéhoz. Ezért nem értem az egészet. Akkor viszont megpróbálkozok vmilyen magtejjel, hátha változik a dolog. Nagyon szeretnék lefogyni több okból is, de így elég nehéz motiváltnak maradni, h pici változást sem tapasztalok! Akkor lehet nem marad más, minthogy felkeresek egy szakorvost! :(
2019. márc. 30. 23:32
 7/11 A kérdező kommentje:
Még annyit, h a terhesség alatt minden laboreredményem tökéletes volt, tsh, májfunkciók, terheléses cukor stb. A vérnyomásom szintén. De tudom azóta simán változhatott a helyzet.:(
2019. márc. 30. 23:35
 8/11 anonim ***** válasza:

3. De bizony a 20 kg túlsúly már nagy. Nem kicsit. Tudom miről beszélek. 23 kg felesleg volt rajtam mikor életmódot váltottam. Az első 6 kg nagyon hamar lement.


Kérdező! Menj el vizsgálatra, mert ha számolsz mindent, és ennyi a kalória beviteled, fogynod kell. Ez nem is kérdés. Valami van, ami gátol ebben

2019. márc. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm 8-as válaszoló, kivizsgáltatom magam.
2019. márc. 31. 11:01
 10/11 anonim ***** válasza:

1 hónap alatt semmit se fogytál? Derékbőséged se változott? A hormongyógyszert szeded még?

Szerintem az 1 dl tej nem sokat számít, de egy próbát megér, hogy 1-2 hétig kihagyod. Az étrended elég jónak tűnik.

2019. márc. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!