Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » PCOS betegséggel milyen...

PCOS betegséggel milyen ételeket ehetek és mit nem? Nem értem ezt a 160g-os szénhidrátdiétát meg hogy hogy kell kiszámolni

Figyelt kérdés
2019. ápr. 5. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Kalóriabázis.hu segíthet, és ez:

[link]

2019. ápr. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Finomított, fehér liszteket és cukrot mellőzd.


A 160 gr szénhidrátot kell elosztani a napban optimálisan 5 étkezésre:


Reggeli 30 gr csak lassú felszívódású

Tízórai 20 gr fele lehet gyors

Ebéd 50 gr lehet benne 10-20 gr gyors

Uzsonna 20 gr lehet teljesen gyors

Vacsora 30-40 gr lassú


Hogy mi gyors és mi lassú, annak könnyen utána tudsz nézni google segítségével.

Minden termékre rá van írva, hogy mennyi szénhidrátot tartalmaz, abból nem olyan nehéz kiszámolni, hogy miből mennyit ehetsz.

Alapvetően a "hozzáadott cukrot nem tartalmaz" feliratú termékeket keresd és a teljes kiőrlésű gabonából készült liszteket, pékárukat.

Ha fogyás is a cél, akkor csökkenthető a bevitt szénhidrát, de ehhez érdemes endokrinológus és esetleg dietetikus segítségét kérni.

Az is fontos, hogy a végletekig ne csökkentsd a szénhidrátbevitelt.

2019. ápr. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Török Eszter dietetikus könyveit ajánlom. Nekem a 100% egészség, 0% cukor c. van meg. Tervezem, hogy a másik könyvét is megveszem, hogy több receptem legyen. Kifejezetten IR-eseknek és cukorbetegeknek ajánlja. Ha szereted a magyar és nemzetközi (mediterrán, Közel-Kelet) konyhát, akkor ajánlom. Sütemény recepteket is tartalmaz.
2019. ápr. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Nekem a 160grammos szénhidrát diéta nem segített. Ajánlanék valami mást. Én erre tértem át.


[link]

2019. ápr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem a 160gramm-on van a hangsúly, hanem az inzulinrezisztencián, tehát kerüld a magas GI-indexes ételeket mint pl sültkrumpli, popcorn, narancslé, cukros idütők, csoki sőt a legjobb ha egy pár hónapig csak alacsony GI-indexes dolgokat eszel, mint saláta, párolt zöldségek, magvak, kenyér helyett hajdina, köles, árpa stb. Segíthet még az inositol por szedése is, javítja az IR-t. Fehér cukor helyett pedig használj nyírfacukrot.
2019. ápr. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
A kölesről én azt olvastam, hogy magas (70-75-ös) a glikémiás indexe.
2019. ápr. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem a 160gramm-on van a hangsúly.


A lényeg, hogy mértékkel egyed a szénhidrátot, több étkezésre elosztva egy nap, hogy egyenletes legyen a vércukorszinted. És ezek a szénhidrátok is lassú felszívódásúak legyenek. Ha még nem tiszta hogy melyik az, csak keress rá gyorsan hogy pl. "rizs glikémiás indexe" és aminek alacsony, az neked való.


Néhány példa, ami jó: hajdina, édesburgonya, rozskenyér, quinoa, bogyós gyümölcsök


Ami nem ajánlott: fehér rizs, péksütemények, túl sok gyümölcs (Sajnos IR-nél túlzásba lehet vinni).


Ami még fontos, hogy egy étkezésed úgy nézzen ki, hogy: mindenképp tartalmazzon jó minőségű zsiradékot (kókuszolaj/mogyóróvaj/avokádó/halolaj pl. lazac/valamilyen mag esetleg valamilyen minőségi sajt) és egy fehérjeforrást mert ezek lassítják az elfogyasztott szénhidrát felszívódását.


Amit bármikor, bárhol: húsok, halak, tojás, magvak, leveles zöldségek, alacsony szénhidráttartalmú zöldségek (cukkini, uborka, paprika stb.)


ezek legyenek többségben és a szénhidrátoknál figyelj a mértékre. tudom hülyén hangzik de a PCOS-nak jobbat teszel egy zsírosabb hal vagy hús elfogyasztásával amihez csak zöldségköret van, mint mondjuk ha valami "diabetikus" kekszet ennél.


Sok sikert és kitartást.

2019. ápr. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!