Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem ismerik el sokan,...

Miért nem ismerik el sokan, hogy a testalkatot befolyásolja a genetika?

Figyelt kérdés

Vannak ismerőseim, akik rengeteget esznek, mégsem tudnak hízni, nagyon vékonyak. Van, aki sportol, de van, aki teljesen mozgásszegény életmódot él.

Mégis ilyen testalkattal rendelkeznek:

[link]

[link]


Meg vagyok én, aki kb gyerekadagokon élek, semmi cukros ital, semmi chips, semmi csoki, sportolok (napi 30-60 perc), mégis bögyös-combos alkat vagyok.

Nem vagyok kövér, nem is voltam soha, volt, hogy sikerült kilókban leadni valamicskét, de akkor is ilyen maradtam, a ruhaméretem pl egyáltalán nem változott.

Olyan, mint az első képen, soha nem leszek, épphogy van egy pici rés felül a combom közt (aztán alatta egy pontban össze is ér :/ )


Nem az a kérdés, hogy "Miért van ez?", hanem hogy az emberek nagy része miért tagadja az egyértelműt: Hogy szerepet játszik ebben is a genetika.

Miért jó belerúgni másokba, meg hamis állításokkal etetni, hogy "Te is lehetsz olyan, csak nyilván nem tettél meg mindent"

Izmosabb combom lehet, ezen rajta is vagyok most, de vékonyka nem lesz, ha megszakadok se.


2019. ápr. 22. 10:29
1 2
 11/20 anonim válasza:
78%

Ezen az oldalon főleg ne várd...

Nekem az unokahúgom sértődött meg mikor mondtam neki, olyan kis tömzsi alakja van. Alacsony, rövid végtagok, arányaiban szép és formás, de nem az a modell alkatú nádszál. Még így is vékony. Kb mintha egy pónit tennénk egy sportló mellé. Mindkettő lehet vékony, de az arányok akkor is másképp hatnak. Ettől függetlenül szerintem szép is és ő edz, figyel a súlyára stb. Én meg zabálok, amihez kedvem van, megy a cukor és szénhidrát (vagy mitől fosik mindenki) ezerrel aztán itt vagyok majdnem girhesen. Meg szoktam kapni hogy egyek rendesen, mert elfogyok. Emellett nem mozgok semmit. Örülhetek neki, hogy egyáltalán valami domborul rajtam.

De itt mindenki orvos meg biológus harminc diplomával három év alatt, és úgyis te leszel a lusta dagadt getzi, hiába írod le amúgy tök egyértelműen.

Volt egy barátnőm is, ő se evett szinte semmit, és ő azért kicsit testesebb volt. Az orvos is csak azt mondta neki, amit itt, hogy ne zabáljon és mozogjon. Aztán végül sikerült értelmes dokival is beszélnie, kiderült hogy durván rosszul működik a pajzsmirigye. És az úgy tudom, nem környezeti dolog, hanem kódolt. Nekem legalábbis ezt mondta az egyik nevesebb endokrinológus, mert a hízás képtelenséggel én is elmentem egyhez.

Ne foglalkozz az emberekkel kérdező. A csontozat se ctrl-c és v, és a genetika pont olyan fontos tényező mint a környezet vagy a mentális állapot.

2019. ápr. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
22%
Ne gyere a genetikával. Üres kifogás. Tudom miről beszelek. Az egész család nagydarab, én is kövér voltam. De változtattam az életmódomon, nem csak kúraszerűen fogyóztam. Leadtam majdnem 40 kg-ot. Úgyhogy aki a genetikával jön, az csak kifogás miatt teszi. Nekem is könnyebb lett volna arra fogni és maradtam volna kövér.
2019. ápr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nem azt írtam, hogy "a túlsúly genetika". Ez így nem igaz, maximum a hízásra való hajlamról lehet igaz.

Azt írtam, a testalkat genetika, tehát hogy hová hízol (ha hízol egyáltalán, mert van, aki konkrétan szinte semennyit sehová), és hogy valaki karcsúbb, madárcsontú típus genetikailag, van, aki meg tömzsibb.

2019. ápr. 22. 11:54
 14/20 anonim ***** válasza:
26%

Nem mindegy, hogy mit sportolsz naponta - vannak akik azt hiszik, tornázástól fognak majd lefogyni, aztán csodálkoznak, amikor nem.


Nem mindegy, hogy miből eszel gyerekadagokat, és hogy a gyerekadagok között miket nassolsz össze.

2019. ápr. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
30%

Ez az ábra magyarázatot nyújt a genetikai összefüggésekre:


[link]

2019. ápr. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Mivel a combom zavar, ezért arra edzek. Nem vékonyabbat szeretnék, hanem feszeset. Centikben mérve úgysem lesz vékony, és a "résem" se lesz nagyobb, nem is ez a cél.

Nem fogyni szeretnék, csak formásabb alsótestet (comb, popsi)


Nem nassolok, normálisan étkezem, reggeli-tízórai-ebéd-vacsora jelleggel. Csak sokkal kevesebbet mennyiségileg, mint egy átlag felnőtt.

2019. ápr. 22. 12:00
 17/20 anonim válasza:
72%

Kérdező, hagyd őket. Ezek az emberek sose fogják látni az árnyalatokat, nekik csak fekete és fehér van.

Ha tudod, mi zavar, keress olyan gyakorlatokat, amik arra a területre vonatkoznak, az embereket meg a véleményüket meg tojd le magasról. Én értelek de úgy látszik, egyedül vagyok ezzel és még csak meg se vagyok lepve.

A zsírdisznóknak az életmódjukkal van a baj. Annak, akin már nincs felesleg, legfeljebb az alap alkatával,, amiről nem tehet.

2019. ápr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
88%

Egyszerűen mert butàk.

Alkati sajàtossàgok genetika. Hizàsra való hajlam is létező dolog. Ez persze nem azt jelenti hogy aki kövér az csak azért az mert arra hajlamos. Annyit jelent hogy könnyebben szedi fel a kilókat, mint az aki nem hajlamos rà ha rossz minőségű ételeket eszik ( tàjékozatlansàg okàn, egyszerűen nem tudja hoogy az rossz), VAGY ha sokat eszik mennyiségileg. Ilyen is van, de nem mindenki zabàl extra mennyiségeket aki kövér, mindössze csak nem értenek a minőségi tàplàlkozâshoz.

Az alkati dolgok is függnek a genetikàtól bizony. Lehet rajtuk dolgozni egy szintig... De pl egy homokóra alkatnak igen, széles csípője van. Ezzel nem lehet mit kezdeni. De pl azt lehet befolyàsolni, hogy mennyi zsír takarja el.:)

A homonàlis okokat is nagyon kevesen ismerik el ha hízàsról van szó pedig az is létezik és nagyban hozzàjàrul a tovàbbi súlygyarapodàshoz. Persze ezzel is lehet fogyni ha az ember tesz érte. Csak nehezebb dolga van.

A lényeg az, hogy akarjon az ember vàltoztatni, mindent tegyen meg érte, ne màsokhoz mérje magàt, és sajàt magànak akarjon megfelelni.

2019. ápr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
53%
Ah, végre még egy értelmes hozzászólás! Kár, hogy csak 1 zöld kezet tudok nyomni.
2019. ápr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
58%

Köszi...:)

Eléggé benne vagyok egy rövid ideje az életmódvàltâsban, mindössze ezek a sajàt tapasztalataim:)

Genetikai hajlammal, komplex hozmonzavarral, gyógyszerek nélkül fogyok, mert teszek érte. Ennyi. Nem fogytam húde sokat gyorsan làtvànyosan DE igenis lehet és kell tenni érte., ha az ember minőségibb életet akar. Akkor megy.

2019. ápr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!