Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha nem indul be...

Mi a teendő, ha nem indul be a fogyás az egészséges táplálkozás és sportolás mellet sem?

Figyelt kérdés

163 cm, 60 kg. Izmos alkat vagyok, de a felesleg inkább hason illetve csípőn, popsin van és szeretnék belőle faragni...... Van még rajtam pár kg felesleg (kb 5 kg) , tavaly előtt amikor életmódot váltottam, lement fél év alatt 14,3kg. Tavaly stagnált, míg végül feljött 2-3 kg a télen. És azóta tartom a 60-61kg-ot. Heti 1x-2x futok 4km-t. Futós napokon plusz 20km bringa. Aztán más napokon további 100-140km országúti vagy mtb kerékpározás. Táplálkozásomban kizárt: cukor, hozzáadott cukros termék, minden típusú liszt, gyümölcsök.

Amit eszek: húsok, leginkább csirkemell és karaj. Cottage cheese. Párolt zöldségek. Ezeket napi rendszerességgel 3x. Hol a hiba?



#fogyás #fogyási nehézségek
2019. ápr. 23. 11:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Írtad, hogy izmos alkat vagy. Szerintem egyszerűen már nincs miből fogynod, a szervezeted ragaszkodik ehhez a súlyhoz, mert ez a jó neki.
2019. ápr. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
55%
És te ilyen kevés kaja mellett még bírsz versenyszerűen kerékpározni? Én 100-150 km biciklizem egy héten (nem egy szuszra, 15 km-re van a munkahelyem, úgy jön ki), és 2000 kcal fölött kell ennem csak a súlytartáshoz, pedig nem vagyok sokkal "nagyobb", mint te. A testzsírszázalékod mennyi? Ha az alacsony, akkor megvan a válasz, miért nem fogysz: nincs miből. Ebben az esetben (meg egyébként is) megpróbálhatod a tartásjavító tornát, hátha az a fő baj, hogy a hasizmod stb. satnya, és emiatt tűnik úgy, hogy sok felesleged van.
2019. ápr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Az a legnagyobb gond ezekkel a sulyzós edzésekkel, hogy abszolút bamba-béna vagyok benne. Illetve elég gyengének is tartom magam és emiatt nem is igazán merek belekezdeni. Nincs hozzá segítségem, és félek hogy szabálytalan lesz a gyakorlat és talán többet ártok vele..."


Nem kell nagyon ügyesnek lenni az elején. Kezd könnyebb súllyokkal, hogy megtanuld a gyakorlatokat. Rengeteg videót találsz yt-n a témában. De tényleg k**va sok van már magyarul is. Kis súllyokkal gyakorlatilag a "többet ártok vele" nem játszik, pl bicepsznél 2-5 kg-ot biztosan emelsz napközben is, ha nem is minden nap. Nem kell nekiesni a 10-20 kg-os kézisúlyzóknak.

A gerincferdülésre pl nem kifejezetten jó a futás. De nem mondom, hogy ne csináld, ha hasznosnak érzed, de azért csak óvatosan.

Ajánlom, hogy használj pl kalória-makró-számláló alkalmazást (pl: Yazio). Fontos, hogy a makrók renden legyenek. A te esetedben, amit leírtál - ha tényleg csak annyit eszel - akkor lehet, hogy még a pluszkajától is fogynál. Leírhattad volna, hogy hány g-ot eszel ezekből persze...

PS.: Izmos alkat alatt mit értettél?

2019. máj. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Kezdd* :D
2019. máj. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Természetesen ha versenyzek, tolok be plusz kaját, izotóniás ital 1-2 zselé, müzliszelet, banán...

Egyébként zsíros vagyok még, leginkább hason, csípőn, popsin halmozódik fel. Tehát van miből fogyni, láthatóan is.

Néha azért eszem ettől többet is, amit leírtam az az általános. Most a paleo-ketogén étrenddel kísérletezem, hátha lesz valami hatása. Illetve a sportot most hanyagolnom kell, mert vizsga időszak van. Utána viszont újraindul a heti 150-200km kerékpározás. És úgy tűnik a súlyzós edzéseket is elkezdem. Ketlebellel van valakinek tapasztalata?

2019. jún. 13. 09:02
 16/16 anonim ***** válasza:
Kettlebellről jókat hallottam, de azért húzódzkodást, guggolást is csinálj mellette! Esetleg plusz súllyal, ha megy!
2019. jún. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!