Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » El vagyok hízva. Milyen...

El vagyok hízva. Milyen fogyókúrás módszert ajánlanátok tapasztalatok alapján?

Figyelt kérdés
Nos jól bevált fogyókúrára lenne szükségem ugyanis kissé duci vagyok :( 159 cm, 53 kg és 30% testzsír... vékony szeretnék lenni minimum 45 kilóra akarok lemenni.

2019. ápr. 23. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Ohhh. Elhizva 53 kilósan???
2019. ápr. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vitatkozom, te látod magad. Annyit tudok írni, hogy nem érdemes fogyókúrában gondolkodnod. Ha fogyni szeretnél, szíved joga, de ésszerűen kell táplálkozni, mert koplalással meg kalóriafigyelgetéssel nem fogsz tartós eredményt elérni. Vagy megunod az éhezést, vagy egész életedben kalóriákat számolgathatsz, hogy megtartsd azt a 45 kilót. Lélekölő.

Én nagy feleslegről indulok, és nekem a szénhidrátszegény-zsírokban és fehérjékben gazdag étrend válik be, ezzel fogyok. AZ első pár hétben számolgattam a szénhidrátot, hogy lássam miből mennyi, milyen arányban, tudjam mire kell odafigyelnem, már megy anélkül is, mert megszoktam.:) Tápanyagokkal foglalkozom, kalóriát leszarom. Működik.

2019. ápr. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
57%

A megadott paraméterek alapján szerintem nem vagy kövér, azt nem a kilók mondják meg, hanem a tükör. Adott kilóval lehet valaki kövér, átlagos és kigyúrt is.


De ha fogyni szeretnél és azt szeretnéd, hogy meg is maradjon az eredmény, akkor felejtsd el a Nők lapja és hasonló szаrok által sulykolt kéthetes fogyókúrákat.


Arra készülj, hogy tartósan látványosan fogyni kemény és kitartó munkával lehet, fél, de inkább egy év alatt.


Ez azt jelenti, hogy testedzés, mozgás: futás, úszás, konditerem (súlyzós edzés) és egyéb kardio.


Kenyér, kifli, zsemle, péksütemények kerülendők, meg a cukros dolgok, állati zsír oké és sok fehérje, az is lehetőleg állati.


Vega, vegán- és hasonló dolgokat is felejtsd el, mert nem lesz energiád miből mozogni, ha nem eszel húst.


Röviden: testmozgás + étrend + kitartás.

2019. ápr. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. ápr. 24. 20:42
 5/5 anonim válasza:

Az utolsó válaszoló utolsó előtti mondatát kérlek felejtsd el - független attól, hogy mit gondol valaki a vegetarianizmus vagy veganizmus elvi kérdéseiről - hatalmas nagy butaság.


Többféle megközelítés működhet, neked kell kitapasztalnod, hogy melyiket tudod a legjobban tartani. Azonban nem árt arra is figyelned, hogy az egészségedet is megőrizd közben.

Ma a szénhidrát egyfajta közellenségnek van kikiáltva, valaki fogyni szeretne már rögtön kezdi a szénhidrátot visszavágni és szalad a norbi update boltba. (Cukorbetegeket is azonnal alacsony szénhidrát diétára fogják, közben pedig a zsírok sokkal nagyobb veszélyt jelentenek a diabéteszesek számára... na mindegy, ez nem ide tartozik)

El tudsz érni sikereket alacsony ch, magas fehérje és zsírtartalmú diétával, sokaknak működik pl. ennek az irányzatnak a legextrémebb ága, a ketogén diéta (ami rohadt egészségtelen amúgy). Ha alacsony ch tartalmú diétát választasz, arra azért figyelj, hogy napi 160 gramm szénhidrát alá ne menj. De ugyanúgy el tudsz érni sikereket egy magas szénhidrát, alacsony zsírtartalmú diétával, mint pl. a teljes értékű növényi étrend (wfpd).


Én Bear Grylls könyvét javasolnám neked ( [link] Bear egy táplálkozási tanácsadóval közösen írta a könyvet. Mindenféle agyatlan szélsőségektől mentes étrendet állítottak össze, szerintem abszolút fenntartható, finom és egészséges! A könyvben pedig minden érthetően le van írva és rengeteg recept van a végén.

2019. máj. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!