Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kövér vagyok, le akarok...

Kövér vagyok, le akarok fogyni, mégis félek, miért?

Figyelt kérdés
Egész életemben küzdöttem a kilókkal 165 cm magas vagyok, a rekord súlyom 92 kg. Egy hullámvasút az egész életem ilyen szempontból... meghízok, lefogyok, meghízok lefogyok... tavaly végre sikerült elérnem egy olyan álomsúlyt, amivel még jól is éreztem magam, 62-63 kg voltam. Bár küzdöttem még, hogy menjen lejjebb a mérleg nyelve, de nem igazán akart, szerintem a szervezetemnek ez ideális lehetett. A környezetem közben folyton szívta a vérem, hogy csont és bőr vagyok (nem voltam... volt fenekem, combom), nagy lett a fejem (?), csontos a hátam, csontosak az ujjaim, megváltoztam, rosszkedvűvé váltam, és ezt mind a fogyás miatt. Aztán elég sokminden össze is jött és elkezdtem hízni, persze az én hibám, mert eszek, mintha nem lenne holnap.... egyfolytában, egész nap... elég nehezen és rosszul kezelem a stresszt. Valaki nem tud enni, én bezzeg csak azt tudok olyankor... Most olyan 80 valahány kilónál járhatok. 6-7 hónap alatt sikerült kb. 20 kg-t felszednem. Borzalmasan érzem magam a bőrömben, rossz a közérzetem, egyszerűen utálom a testem, legszívesebben ki sem mennék utcára. Szeretnék lefogyni újra, végre tartósan, de mégis félek. Félek, hogy nem sikerül :( Félek, hogy megint cseszegetnek majd, a párom is mondogatta amikor még vékony voltam, hogy tiszta csont a hátam, kilátszik a gerincem, a bordám és hogy csúnya. De én jól éreztem magam a bőrömben úgy. Végre ha bementem egy ruhaüzletbe, találtam magamnak elsőre ruhát. Mertem utcára menni, egyáltalán létezni is jobb volt 62-63 kilósan. Kicsit tudnátok segíteni? Nyugodtan lehet erősebben, nem kell ápolgatni a lelkem, véleményt szeretnék, gondolatokat tőletek...
2019. máj. 2. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki ilyet mond az nem is szeret igazán. Aki igazán szeret olyannak fog szeretni amilyen vagy. Olyan legyél ahogy te jól érzed magad, a többi nem számít.
2019. máj. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

165 cm-hez a 62-63 kg egyáltalán nem csont és bőr. Teljesen jó kategória. A 80-90 kg viszont már túlsúly.


Hogyan fogytál le tavaly? Mit csináltál? Mert ha koplaltál, akkor el tudom képzelni, hogy sz.rul néztél ki. Ha sportolsz, és rendszeresen, ésszerűen táplálkozol minőségi élelmiszert (nem feldolgozott fehér lisztes, cukros vackokat), akkor teljesen egészségesen tudsz fogyni.

2019. máj. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem koplaltam. Reggelire zab, tojás, vagy CH csökkentett kenyérből, sonkával szendvics, ebédre sok zöldség, hús vagy hal, rizs, bulgur, kuszkusz, vacsira általában túró, cottage cheese, volt a menü, időnként belefért 1-1 "csaló"kaja, de én úgy gondolom, nem koplaltam, mellette majd minden nap mozogtam otthon, a Shaun T féle Focus T25, vagy Kayla Itsines BBG programját csináltam, volt rajtam némi izom (legalábbis több, mint most), jobb volt az állóképességem is.
2019. máj. 2. 11:31
 4/7 anonim válasza:
100%
Azt szeretném tanácsolni neked, hogy magad miatt fogyj le és ne mások miatt. A TE véleményed a fontos és nem az, hogy mások mit gondolnak. Nagyon el tudnak szomoritani mások véleménye, tapasztalatból mondom. És higyjél magadban, hinned kell benne, hogy sikerülni fog újra lefogynod. Az etkezesben nem látok gondot. Sok sikert!
2019. máj. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló paraméter vagyok, 160 cm és a rekord súlyom 91 kg volt pár hónapja, igaz mentségemre váljon, akkor jöttem ki a kórházból szülés után, 9 kg jött fel a terhesség alatt, 82-vel lettem terhes, évek óta annyi voltam.

Elég gáz :/

Most életemben először tudatosult bennem a szülés után úgy igazán, hogy dagadt vagyok, először gondolom úgy végre, hogy nem ér annyit egy sütemény, hogy ilyen maradjak. Eddig sose gondoltam így, mindig csak nem ettem de szánoltam a napokat mikor zabálhatok egy jót, na nem szó szerint, de na.. Most először csinálom úgy, hogy nem hiányzik semmi, csak az, hogy lefogyjak, mert eddig valahogy nem láttam be, hogy igenis kövér vagyok, most már látom

2 hónapja kezdtem, ma 83 kg voltam, lement 8 kg.

Én is olyan 62-63 akarok lenni, nekem a férjem is mondja, hogy igen, le kell fogynom egy 65 kg körülire, már csak az egészség miatt is meg hogy ne panaszkodjak a ruházkodás miatt.

A tudatodon kell változtatni.. Szerinte. Kezd el és kész, lásd be, hogy a kövérség se nem egészséges se nem szép, előnye nincs csak hátránya.

2019. máj. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem túlsàgosan függsz a környezeted véleményétől. Ne érdekeljen mit mondanak. Sajàt magadért akarj lefogyni, sooha senki màsért. Ès annyira tedd ahogy , amilyen súllyal jól érzed magad.

Amúgy meg aki szeret az úgy szeret ahogy vagy , és csak az egészséged miatt aggódik.

Èn sokszor próbàlkoztam màr, csak mindig rossz módszerekkel. Azóta ràtalàltam a szàmomra tökéletes étrendre:) Ès azt követem 2 hónapja. 8 kgt fogytam eddig szenvedés nèlkül. Ès most először érzem azt, hogy ezúttal sikerülni is fog. Nem csak a teljes fogyàs hanem a megtartàs is. Mert ezzel nem kell koplalni. Olyan dolgokat ehetek amiket szeretek. Életmódot alakítottam ki.:) Rengeteget segít, hogy egy olyan tàrs van mellettem aki mindenhogyan szeret engem, és azért tàmogat mert tudja hogy most már nem koplalva próbàlkozok és azt is tudja, hogy az életem múlik ezen.

Igaz én nem terveztem vékonysàgot. Teltkarcsú szeretnék lenni.:) Szerintem az a legszebb amikor egy nő formàs. A modellek teste pl nagyon tàvol van az ízlésemtől.

2019. máj. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

"mert eszek, mintha nem lenne holnap.... egyfolytában, egész nap... "

Nézd, ha állandóan eszel, akkor állandóan az egekben van az inzulinszinted. Na emiatt hízol. Az inzulin az egyetlen olyan hormonod, amelyik rátolja a sejtekre a cukrot. Az izmod égetné, ha dolgoznál, az agyad használná, ha gondolkoznál sokat - a zsírsejtjeid meg tárolják ész nélkül, mert azok mindenképpen befogadják, nem tudnak mást csinálni, ha az inzulin azt mondja nekik, hogy tárold-d-d-d-d!

Egyél csak három, vagy két alkalommal egy nap.

Nem véletlenül hívják a reggelit angolul breakfast-nek. Ha az egész éjszakát kibírod böjtölve, akkor a reggelitől ebédig tartó időszakot is ki fogod bírni - nem kell egész nap enni. Ha csak 3 alkalommal eszel, akkor az evés után 2 órával már normális inzulinszinted lesz, és nem lesz egész nap zsírletárolás.

Nyilván nem kell éhezni, de egy fél disznót sem kell egyszerre megenni. De jobb egy féldisznót egyszerre megenni, mint egy napig egyfolytában enni azt a féldisznót.

Ennyi.

2019. máj. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!