Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A biciklizés fogyásra?

A biciklizés fogyásra?

Figyelt kérdés
Segítsetek kérlek. Én egy időbe ki jártam biciklizni 45 percet és úgy tekertem ahogy tudtam végig mégsem fogytam.... Pedig az étrendre és az alvásra is oda figyeltem. Most újra neki akarok állni de nincsen motiváciom. Segítsetek kérlek miért nem fogytam? Mit csinálhatam rosszul
2019. máj. 4. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi ideig csináltad? Rövid távon nem biztos hogy rögtön van látható változás. Testmozgást sem úgy kell csinálni, hogy minden alkalommal belehalsz, mert azzal kimeríted magad és elmegy a kedved a további végzéstől rövid időn belül.
2019. máj. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagy rossz volt az étrend vagy nem voltàl elég kitartó, nem csinàltad elég ideig.

A fogyàs testzsírból egy lassú folyamat. Ezt el kell fogadni.

Èn nagyon sok felesleggel indítottam és nekem is csak 8 kg ment le 2 hónap alatt és ez nem mind zsír mert először mindig a visszatartott víz megy le mindenkiről. Az viszonylag gyorsabb. Zsírfeleslegből viszont sokkal lassabban megy. Elhízottaknàl akàr heti 1 kg is lemehet eleinte, kevesebb feleslegnél havi 2-3 kg az ami tényleges fogyàs. A többi víz, ha koplal az ember akkor izomvesztés.

Ha nincs szàmottevő felesleged az is lehet hogy bàr a testsúlyod nem vàltozik, màs lesz a zsír- izom aràny a testeden, tehàt testzsír szàzalék attól még csökkenhet, hogy a mérleg nem mozdul. Ezért is érdemes mérőszalagot hasznàlni inkàbb. Mérleg helyett. Ha a mérőszalag kevesebbet mutat mondjuk 1 hónap múlva , 100% hogy a testzsírszàzalék csökken.

Én pl 8 kgt fogytam 2 hónap alatt mindennel együtt. Ez nem sok. Viszont a csípőm 15 centivel kisebb mint volt. Ez azért jobban néz ki szàmokban:) A többi körméretemről nem is beszélve. Szóval én inkàbb centikre adok.

2019. máj. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja és az elsőnek igaza van. Nem kell megszakadni a mozgàsban. A titok az, hogy csinàlni kell kitartóan és rendszeresen. Persze nem heti egyszer , hanem 3- 4-5 alkalommal hetente 45-50 perc, 1 óra.
2019. máj. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Egyébként 2 hónapon keresztül és semmi változást nem láttam....
2019. máj. 4. 18:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Mérőszalaggal nem mérted? A látvány az 1 dolog...semmit nem jelent. Az ember magán veszi észre legkésőbb ha tükörbe néz. Hidd el magamon én se látok semmi változást, mégis bokáig esik az egyik gatyám ami csípőben március elsején még pont passzolt rám. Amúgy az örök bizonyíték a kép. Minél kevesebb ruha van rajtad, annál kisebb változásokat is észre lehet venni.:) Mármint persze csak magadnak csinálnád, ugyanolyan távolságról, mondjuk 1-2-3 havonta. Minél több időt hagysz magadnak, annál szembetűnőbb lesz a változás.

Pl lehet két egyforma magasságú és súlyú 2 nő, de nem lesznek ugyanolyan karcsúak, ha az egyik nem sportol, nem mozog rendszeresen, mert kevesebb az izom rajta, mint a másikon. Más a testzsírszázalék arányuk az izomzattal szemben. Akin több izom van, annak lesz karcsúbb alakja:) Az izom meg ráadásul nehezebb mint a zsír, csak ugye kisebb a térfogata, szóval ha izmot szedsz fel, zsírfelesleget pedig leadsz, akkor még akár nehezebb is lehetsz, de jobban fogsz kinézni. Szóval egy 175 centis 65 kilós nő lehet átlagos testalkatú, és ugyanez 70 kilósan lehet izmoktól is nehezebb, de formásabb. Ezért nem igen érdemes mérlegre hagyatkozni. Mérőszalag, fotók, és idő. Fél év alatt már szerintem lenne eredménye. 2 hónap nagyon kevés.

2019. máj. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én sokat biciklizem és elég könnyen fogyok is így. Nem tudom, mi lehetett a baj nálad, de azért egy pár dolgot átgondolhatsz. Csak az étrend összetételére, vagy a kalóriabevitelre is figyeltél? Jó étrend mellett is el lehet szállni az utóbbival. A biciklid jól van beállítva? Rosszul beállított biciklivel rossz pozícióban hajtasz, nem használsz elég izmot és így nem használsz el annyi energiát. Sebességmérőd van? Könnyű menet közben elbambulni, és öt-tíz perc után már csak tötymörögni. Orvosnál voltál, kizárták, hogy anyagcsere-betegséged legyen?

2019. máj. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Biciklivel nagyon lehet pedig. Mondjuk mi emelkedőn és mentünk, nem kajáltam mellette sokat és csakúgy peregtek a kilók.
2019. máj. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!