Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Augusztusig-szeptemberig...

Augusztusig-szeptemberig szeretnék kb.20 kilogrammtól megszabadulni. HOGYAN?

Figyelt kérdés

163 cm magas vagyok.

Megközelítőleg 90 kg.

A nyaraláson sem szeretnék különösebben szégyenkezni és az új tanévet is szeretném megújult külsővel kezdeni..

Mit/milyen diétát ajánlanátok? 90 napos? Felemás diéta? Léböjt? stb... SEGÍTSETEK! Tippeket, tapasztalazokat várok!


2019. máj. 13. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Hentesbárd?
2019. máj. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
23%
én tanév elején 173cm és 70 kg voltam viszont most 55kg vagyok minden nap edzés és edzés sé 1000kalóriánál többet ne egyél egy nap
2019. máj. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Lifetilt
2019. máj. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyéni, hogy kinek mi jön be. Nekem az LCHF életmód.

Ennyit nem fogsz fogyni testzsírból ennyi idő alatt úgy, hogy nincs viszonylag sok felesleged. 20 kiló legalàbb 20 hét. Ha lassabban fogysz, akkor 8-10 hónap is lehet, vagy 1 év. Egyénfüggő. Heti 1 kilót egészségesen ( zsírfeleslegből)többnyire az fogy akinek ennél sokkal több a plusz súlya. Több fogyàs az vízvesztés, meg izomvesztés, vagyis lötty leszel, nem lesz formàd kevés izommal.

Nekem 2,5 hónap kellett 10kg mínuszhoz de sokkal több a feleslegem mint neked. Minél kevesebb a fölös kiló, annàl lassabban megy. Ha 1000 kalóriàval koplalsz, éhezteted magad, nagyon rosszul fogsz jàrni. Nem lehet a végtelenségig bírni, belassul az anyagcseréd, megàll a fogyàs, majd amikor nem bírod tovàbb és elkezdesz enni mindent raktàrozni fogsz és pikkpakk visszahízol. Akàr többet is mint amit lefogysz. De mindenki a sajàt kàràn tanul.

2019. máj. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd meg a 4. válaszoló tanácsát :-) A fogyással nem szabad sietni. Hidd el, ha csak 10 kg-t fogysz, de azt nagyrészt zsírból, akkor is teljesen máshogy fogsz kinézni, mint most. Viszont ha az izmaidból is sokat vesztesz, magaddal szúrsz ki, többek közt azért is, mert utána még nehezebb lesz fogyni tovább (gondolom nem akarsz itt megállni).


Szóval keress magadnak valami mozgást, amit legalább egy kicsit élvezel, és az első két-három hétben még ne is foglalkozz a kalóriákkal, csak keress olyan ételeket, amiket a mostani étrendedbe illesztve javul az egész étrend összetétele, több lesz benne a zöldség és a rost, kevesebb a cukor és a finomított szénhidrát. Van néhány mumus étel, amik egyesek szerint megakadályozzák a fogyást - na, ez nem igaz. De az igaz, hogy például tejet okosabb csak mértékkel fogyasztani, mert könnyen megcibálhatja a vércukorszinted, és az lehet a vége, hogy bezabálsz. Szóval azt is próbáld kifigyelni, hogy milyen ételek után leszel egy-két órán belül éhes, és azokat kerüld, csak ritkán és keveset egyél belőlük, lehetőleg más étellel együtt.


Ha már így kipofoztad a "receptkészleted", akkor elkezdheted ténylegesen számolni a kalóriát, makrotápanyagokat (és a cukrot is érdemes még külön). Ha nem akar kijönni, mert mondjuk túl sok a cukor, akkor már fogod tudni, milyen ételekkel javíts, ami ízlett is, hiszen ilyeneket gyűjtöttél az első két hétben.


Esetleg a háziorvoshoz is elballaghatsz egy laborbeutalóért, nem ártana megnézetni, hogy amúgy minden rendben van-e. Mert ha mondjuk már az éhgyomri vércukorszinted is magas, akkor kicsit jobban utána kéne nézned az étrended összeállításának.

2019. máj. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!