Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen egészséges étrend...

Milyen egészséges étrend olcsóbb a "csirkefarhát, zsíros deszka, tejfölös tészta" féle étrendnél?

Figyelt kérdés
Tehát hogyan lehet egészségesen étkezni, kevesebb pénzből, ha az étrend vajas kenyérből, zsiros kenyérből, csupasz kenyérből, legolcsóbb parizerből, legolcsóbb tejből áll? Tehát azt nézik, hogy minél tovább kitartson a kevéske pénz?
2019. máj. 16. 16:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Sehogy. Sajnos. Pedig a diszónzsír egészséges, hacsak nem orrba szájba azt fogyasztod.
2019. máj. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 lilla64 ***** válasza:
77%
Kevés pénzből nem lehet egészségesen étkezni,sajnos.
2019. máj. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
79%

Nem biztos, hogy ez annyival egészségtelenebb mint a csilli-villi étrend. Egy csomó meber megveszi marhadrágán az import cuccot amit ugye tartósítani kell.


De lássuk mik a lehetsőgek:

1. nevelj otthon palántákat ---> bazsalikom, paradicsom, menta (teának). Egyél magokat (pl lenmag, ősszel szedj magadnak diót). Csíráztass! pl búzát (vitaminokért)

2. egyszerű ételek pl krumplistészta, hagyma-kis szalonna- kenyér, reggelire 2 db tojás

3. legyen finom, egyél nagyon lassan

4. ne vegyél SOHA csokit, vagy cukros dolgokat mert csak hirtelen felmegy majd le a vércukrod és még éhesebb leszel. Ami pénzt édességre költenél, tedd félre rendes húsnak (pl a máj már annak számít)

2019. máj. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó jól mondja. Hozzátenném, hogy az otthon termelt zöldség nem lesz sokkal olcsóbb a boltinál, ha összeadod a költségeket. De a minősége nagyságrendekkel felette lesz, még ha nem is értesz hozzá túlságosan. És persze az íze is sokkal jobb.
2019. máj. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
75%
Aki panelben él, terasz erkély nélkül az nehezen nevel palántákat...
2019. máj. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A legolcsóbb párizsi is drágább, mint a csirke színhús. Ennél még olcsóbb a máj, zúza, szív, ezeket is lehet enni néha.

1 kg kenyér árából lehet venni 1 kg rizst (megfőzve lesz belőle kb. 2-3 kg), vagy 1 kg krumplit. Ha azt nézzük, hogy 1 kg készre főzött rizs felébe-harmadába kerül, mint 1 kg kenyér, akkor a kenyér árából kijön még egy kis répa, cékla, hagyma, káposzta is, esetleg más zöldségek, ezekből már lehet főzni egy kis levest, más ételeket is. 1 liter tej árából lehet venni 1 kg almát. (Teszkós árakat néztem.)

Arról nem is beszélve, hogy ha változatosabban, egészségesebben eszünk, kevesebbet kell majd gyógyszerekre költeni.

2019. máj. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, még jöhet.

Utolsó válaszoló:

szemem fent akadt, amikor azt olvastam, hogy csirkehús olcsóbb, mint a parizer.

Hát, én másként találtam:

[link]


[link]


Tehát csirkemell az 1 359Ft/kg, a parizer(ha jól láttam, sajtos parizer a legolcsóbb) 890Ft/kg.


Sima parizer is van olcsóbb, mint a csirkemell.

[link]

1 249Ft/kg


A rizses példád viszont jó.

Májnál viszont igazad van, olcsóbb, mint a legolcsóbb parizer.

2019. máj. 17. 00:47
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Répafőzelék, zöldborsófőzelék, leves. Lehet paradicsomlevest is, a konzerv nem drága és tudsz bele tésztát szaggatni lisztből és tojásból. Köménymagleves, káposztás ételek stb.

A zöldségek (nem a téli paradicsomra gondolok) elég olcsók ha akkor veszed mikor szezonja van, és rengeteg kaját tudsz készíteni belőlük. Nagymamám annó három unokáját s magàt làtta el a nyugdíjából és mindig finomakat ettünk. Mondjuk nála volt sok segítség mert szomszédok sokszor adtak zöldséget, de a lényeg, hogy főzz kreatívan. És ha már minden kötél szakad, és azt hiszed jobban kijössz egy tál tejfölös tésztával akkor vegyél mellé egy doboz multivitamint a patikában.

2019. máj. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem a csirkemellre gondoltam, az a legdrágább. Vegyél combot (700 Ft/kg körül), ebből lejön kb. 10-20% csont, de még így sem drága. Az olcsó párizsikban alig van hús, tápanyagok szempontjából is sokkal "drágább", mint a hús.

Olcsó, de laktató alapanyagok még a tojás, lencse, sárgaborsó, szárazbab. Főzéskor ez utóbbiak is sok vizet vesznek fel, egy 500 g-os sárgaborsó 185 Ft, lesz belőle kb. 1-1,5 kg kész étel. A lényeg, hogy inkább alapanyagokban és ne feldolgozott ételekben gondolkodj.

Lehet kapni 5-600 Ft/kg ár alatt többféle friss és mirelit zöldséget (mirelit borsó, káposztafélék, zeller, lassan a paradicsom, uborka is elérhető áron lesz), almán kívül más gyümölcsöt is majd nyáron, ha ezekből naponta 20-30 dkg-ot eszel, az 150-200 Ft-ból kijön. Szóval szerintem ki lehet hozni egy egészségesebbnek mondható étrendet kevés pénzből is, ha főzöl, bár nem tudom, mennyi a havi keret.

2019. máj. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat.


Utolsó válaszoló: azt írtad, hogy színhús, így nekem az csont nélküli húst jelent, az pedig a csirkemell. Ha "sima", akár csontos, bőrös húsra is gondoltál színhús alatt, akkor az valóban olcsóbb egy kiló parizernél.

Igaz, parizer esetében tart több napon át(ha úgymond kísérőként eszi az ember a vajas kenyérhez vagy csupasz kenyérhez), ellenben a csirkecomb hamarabb elfogyhat.

2019. máj. 17. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!