Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 2 hónap alatt hány kg fogyás...

2 hónap alatt hány kg fogyás egészséges? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Le szeretnék fogyni,de nem koplalással,hanem sportolással,egészséges étkezéssel.

Májusban nagyon oda szeretnék figyelni,kb 6 hónap alatt szeretnék 15-20 kg-ot fogyni,egészségesen.Az úgy lehetséges?

Kiszámoltam kalkulátorral a napi szükséges kalóriabevitelemet /nap a fogyához, 1400 kalória/nap jött ki,az úgy nem kevés?

Hogyha itthon vagyok hétvégéken/szünet van a suliban mindig sokat nassolok,sok csokit eszek,de vizet nagyon keveset iszok,egy nap szerintem még sose volt olyan,hogy 2 litert megittam volna.

Suliban egyáltalán nem iszom,otthon nem szoktam reggelizni csak a suliba ahova viszek felvágottat/sajtot répát almát

Szóval oda is próbálok egészséges dolgokat vinni,és mostanában már csak vizet iszom,azt elég jól meg bírom állni hogy ne igyak cukros üdítőket.

Legfőképp a hasamból és combomból +a karomból szeretnék fogyni,minél hamarabb.

6 hónapot szeretnék először fogyókúrázni,már 13-14 kg-al is meg lennék elégedve 6 hónap alatt.

Ez lehetséges?



2019. ápr. 28. 22:11
 1/4 anonim válasza:

Fogyni természetesen lehetséges, amennyiben kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit a tested elhasznál. Ilyen egyszerű. Viszont nyilván minél nagyobb kalória tartalmú ételeket eszel (sajt, csokoládé,chips, stb) annál nehezebb dolgod lesz.


Arra konkrétan nincsen befolyásod, hogy honnan fogsz le. Néhány álhíres cikkben olvashatod hogy ha pl hasból szeretnél fogyni, akkor csinálj hasizmos gyakorlatokat, de ezt egyik tudományos papír sem tudta bebizonyítani eddig.

2019. ápr. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hogy mennyit fogy x idő alatt az ember az egyéni dolog, szervezet függő, és attól is függ mennyi az össz felesleg. Nekem több mint 50kg feleslegem van (volt), vagyis rengeteg, ezért még könnyebben mennek le a kilók és a centik, bár mivel endokrinológiai problémáim is vannak, lassabb a folyamat, mint egy amúgy túlsúlytól eltekintve, egy egészséges embernél.

1 hete mértem utoljára, akkor 7kg mínusznál jártam. A héten töltöm a 2 hónapot (mióta életmódot váltottam).

Én a magam részéről nem ajánlom, hogy kalóriát számolgass, nincs sok értelme. Az energiaigényt amúgy se lehet pontosan kiszámolni, plusz egyénileg is változik a kalóriaszükséglet. A kalkulátorok csak megbecsülni képesek a dolgot.(szakértő véleménye ez, nem én találtam ki) És az sem mindegy milyen arányban eszel szénhidrátot, zsírt, fehérjét. Az összes kalkulátor szénhidrát alapú étrenddel számol, holott, ha más tápanyag van túlsúlyban, az más hatással van a szervezetre. ÉN szénhidrát alapú étrenden csak híztam, és rengeteg vizet tartott vissza a szervezetem. Mióta már nem úgy eszem, fogyok, nem vizesedek, és sokkal jobban érzem magam.

Foglalkozz inkább a tápanyagokkal, jócskán vedd vissza a szénhidrátot, egyél több zsírt és fehérjét. Én ezzel az étrenddel fogyok éhezés és mindenféle szenvedés nélkül. (nekem bejön). Persze ez nem jelenti azt, hogy neked is beválik, de egy próbát megér:)

Egyébként csak még egy (kéretlen) tanács. Ne akarj időre fogyni. A tested nem egy gép, hogy bekalkulálsz x időtartamot, és akkor annyit fogsz fogyni amennyit akarsz. Eleve több hónapos fogyásokban stagnálás is előfordul, és az teljesen természetes, hogy x időre megáll a fogyás, nincs vele baj, olyankor a test csak regenerálódik.

2019. ápr. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

6 hónap alatt simán lehetséges annyit fogyni. Ha mondjuk fogynál 18 kilót 6 hónap alatt az havi 3 kiló minuszt jelent. Ez elég egyszerűen lehetséges, és ezzel a mértékű fogyással a bőröd is képes lépést tartani, úgyhogy nem kell félned attól, hogy lógni fog.


Csak pár jótanács.


A reggeli evést ne hanyagold el, az estire figyelj oda jobban. Napközben mozgásban vagy, passzívan is ledolgozod egy részét annak amit reggel megeszel. Az esti nassolgatásból lehetnek a nagyobb gondok mert alvás közben természetesen nem égetsz el semmit belőle. A fogyókúrát viszont ne vidd túlzásba mert könnyen tönkre vághatod magad vele ha túl sok tápanyagot vonsz meg magadtól.


Lassan itt a jó idő, azzal is segíthetsz magadon egy kicsit ha naponta csak egy fél órát-órát elmész sétálni valamerre, futni se kell ha nem akarsz (habár az többet segítene).

2019. ápr. 29. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Fogyhatsz ennyit, de talán egy kicsit lassabb tempóval jobban járnál. Én havi 1 kg-t terveztem be, így elég laza, és a lényeg úgyis az, hogy a végén meg tudjam tartani a súlyom, ne hízzak vissza.


Nekem nagyon bevált a kalkulátor. Alapból 1600 kcalt számított nekem, de mivel sokat mozgok (heti 10+ óra), a kalkulátor szerint napi 2400 kcalt is ehetnék, és akkor is fogynék a terveim szerint. Gyakorlatilag 2000 kcal körül eszem, és így fogyok a terveim szerint, szóval tényleg vannak gondok azzal a becsléssel. A lényeg neked ebből az, hogy ha többet mozogsz, akkor többet is ehetsz, meg hogy ne higgy vakon a kalkulátornak, ha nem fogysz, akkor korrigálj.


Ami az étrend összetételét illeti, valóban én is a kalkulátor javaslatához képest jóval több zsírt és kevesebb szénhidrátot eszem. Kevesebb kalóriányi zsírral jóllakom ugyanis, mint szénhidráttal, ezért így a célszerű. Viszont éppen ezért például a sajt nekem tök jó fogyis étel, csak mértéket kell tartani - erre van a számolás. De ez egyéni dolog, ki kell tapasztalni. (Ez nálam 200 g körüli szénhidrátot jelent, a zsír meg ahogy sikerül. De nem csinálok ebből ügyet, alapvetően azt eszem, amit szeretek. A grillzöldséget jobban szeretem, mint a rizst, így persze több lesz a zsír.)

2019. ápr. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!