Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit javasolnátok, milyen...

Mit javasolnátok, milyen diétát csináljak?

Figyelt kérdés

22 évesen 165 cm vagyok, 56 kg. A testtömegindex szerint ez normális, viszont ez mind zsír, szóval nem vagyok vékony. Sajnos korábban nem figyeltem az evésre, nem néztem, mi hány kalória, és ebéd helyett sokszor csokit vagy chipset vagy más egészségtelen nasit ettem. Most úgy döntöttem, ideje változtatni, szeretnék lapos hasat és a csípőmről az úszógumikat lefaragni, régen vékony voltam.

Ehhez szeretnék valami diétát, viszont nem tudom, melyik lenne a leghatásosabb. Sétálni sokat szoktam, azonban elég elfoglalt vagyok a mindennapokban, és este mire hazaesek 8-9 után, már semmi erőm nincs elmenni a konditerembe vagy otthon edzeni. Sétálni szoktam, de az szerintem nem egy intenzív zsírégető módszer. Tudom, hogy első sorban az evésen múlik minden és a mozgás csak segít a fogyásban és izmosít, de ezen felül nincs sokkal több tudásom a témában, így szeretném olyanok segítségét kikérni, akik ebben otthonosabbak.

Tudna valaki javasolni valami tartható életmódot egy édesszájúnak, amivel egy kicsit olvadhatna a zsír mozgás lehetőségének hiánya mellett?


Előre is köszönök minden segítséget.


22L



2019. máj. 23. 13:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Ami még összezavar az az, hogy a kalóriaszámláló okos oldalak azt mondják, nagyjából 500 kalóriával kell csökkenteni a napi bevitelt, de 1200 alá nem szabad menni, ha fogyni akarok. Na már most kiszámoltam, hogy az én napi kalóriaszükségletem 1600 kcal, de ha 500-zal csökkentem, akkor az ugye 1100 lesz, ami 1200 alatt van. Ilyenkor mi lenne a helyes megoldás?
2019. máj. 23. 13:29
 2/4 anonim ***** válasza:

Pedig neked mozgás, torna kell, feszesítés.

Nem diéta.

2019. máj. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 lilla64 ***** válasza:

A reggeli kocogás nem oldható meg?

Ja ,és ebéd helyett nagyon nem jó a csoki meg a chips.A kalóriával viszont lennebb nem jöhetsz,tehát marad a mozgás.

2019. máj. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kellene 500 kcal deficit, nem sok felesleg lehet rajtad, még ha úgy is érzed. Inkább próbálj arra odafigyelni, hogy egészségesebb ételeket egyél. A csokit, chipset egy ideig hanyagold, egyél helyettük valami hasznosabbat (pl. 70% feletti étcsoki, sós magok). Kalóriaszámláló oldalt v. alkalmazást érdemes lenne egy ideig használnod, főleg azért, hogy a bevitt makrotápanyagokat (fehérje, zsír, szénhidrát) tudd figyelni. Egyél elég fehérjét, sok zöldséget, édességek helyett inkább gyümölcsöt, és minél kevesebb feldolgozott ételt (olyanokra gondolok, amikben egy rakás E-szám van). Ha tudsz kicsit visszább venni a szénhidrátokból, az is hasznos tud lenni.

Én sem járok konditerembe, itthon szoktam tornázni heti 3x 20-30 percet. De az a 20-30 perc elég kimerítő, legalábbis én úgy érzem :) Neten találtam pl. 10 perces plank+guggolás videót, most azt szoktam csinálni. Előtte bemelegítek (minden testrészemet átmozgatom), utána nyújtok, plusz karra és vállra is edzek súlyzókkal. Világéletemben skinny fat voltam, de elég jól alakulok, már van vállam, a karom, lábam, fenekem, hasam is izmosodott, még a derekam lehetne kicsit vékonyabb.

Ha máskor nem fér az idődbe, tornázz mondjuk hétvégén, esetleg hétközben 1-2x kelj fel kicsit hamarabb. Egy fárasztó munkanap után, este 9-kor már én se állnék neki tornázni, olyankor már pihenni kellene.

2019. máj. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!