Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá, hogy változtas...

Hogy vegyem rá, hogy változtasson?

Figyelt kérdés
Az egyik családtagom annyira kórosan elhizott , hogy minden percben attól tartok , hogy agyvérzése lesz , vagy megfullad álmában. Le kellne adnia jó pár kilót, de nem hajlandó. Kétségbe vagyok esve, könyörgöm segitsetek !
2019. máj. 30. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Sehogy, ez az ö döntése meg az ö élete. Mellesleg rendeteg kövér ember él agyvérzés vagy megfulladás nélkül
2019. máj. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Talán kimászol az életéből?
2019. máj. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetes dolog, hogy aggódsz érte. De sajnos ezen csak ő tud változtatni, ha sokat van baszogatva érte attól csak elmérgesedik a viszony.
2019. máj. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azon kívül hogy elmondod a véleményedet, őszintén kifejezve: mennyire aggódsz érte, szeretnéd segíteni, támogatni, nem sokat tehetsz. Esetleg ha kéri, szakembert keresel neki, elkíséred, étrendi ajánlást keresel, stb-stb-stb...
2019. máj. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne csak azt mond el neki, hogy ez így nem jó, mert vélhetőleg az ő is tudja, hanem segíts neki. Előbb mutasd meg neki, hogy mire váltson, aztán ráér fájni a fejed azon, hogy hogyan
2019. máj. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Rá kell szabadítani egy orvost, aki ráijeszt. Laborba évente csak jár. Melóhelye van? A kórosan kövér emberek minden jótól megfosztják magukat, sok bezárkózik és további zabálásba menekül. Jön a depresszió, a magány, a sikertelenség, az irigység. Ördögi kör.
2019. máj. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, en is egyetertek, mutasd meg neki, higy kene.

Nezegess recepteket, hogy igenis lehet finomakat enni egeszsegesen, ugy, hogy az kevesebb kaloria. Tenyleg, szinte mindent meg lehet csinalni alacsonyabb kaloriatartalommal.

Esetleg keszitsd is el neki, es csak utana szolj, hogy ez bizony mas volt.:D

Segits neki a kaloriaszamolasban es, ha tudod, akkor te is csinald vele, ne egyel mellette csipszet, ha o nem teheti. Ezt sokszor emlegetik a nagy tulsullyal elo emberek.

Tobbet nem tudsz tenni. Orvos tanacsat kerjetek ki vagy dietetikuset. Teljesen ingyenes.:)

Sok sikert!

2019. máj. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ennek sajàt elhatàrozàsnak kell lennie. Màsképp kudarcra van ítélve. Érdemes utànajàrni is, a legújabb kutatàsoknak, sokat lehet belőle tanulni és így talàn eleve nem tarthatatlan módszerrel fog belevàgni. Pl koplalàs. De amìg ő nem dönti el, a nyaggatàsnak semmi értelme, csak megromolhat a viszonyotok.
2019. máj. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 lilla64 ***** válasza:
100%
Sajnos amig ő nem látja be,hogy le kell fogynia nem tehetsz semmit. Talán mutass neki néhány betegséget ami az elhizás következménye.
2019. máj. 31. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Legalább annyit írhattál volna hány kg. Lehet, hogy csak 80 kg, de te magadhoz képest olyan kövérnek látod, mint egy 180 kg-st. Én voltam 130 kg, nem kaptam agyvérzést, és álmomban sem fulladtam meg. Simán sétáltam órákon át, rohangáltam a gyerek után, szóval az, hogy valaki kövér, nem azt jelenti, hogy elnyeli a háj és egyik éjszaka csak úgy megfullad álmában.


Nem tudjuk, hogy pontosan milyen családtagról is van szó. Ha pl anyukád, vagy olyan akivel egy házban laksz, kérd meg, hogy, főzzön egészségesebben, mert fogyni akarsz. Ha megtehetitek vegyetek kóluszolajat, és zabpehelylisztet, a megfőzött ételben senki se veszi észre, és rengeteget számít. Cseréltesd le a fehér lenyeret teljes kiörlésűre, margarin helyett vetess 80%os vajat. Kérd meg őket, hogy többször főzzenek levest, főzeléket, a sült krumpli helyett.


Kérd meg, hogy jöjjön el veled sétálni/futni/tornázzon veled videóra, mert szeretnél fogyi, de egyedül unalmas.


Először nem fognak csak úgy villámcsapásra belemenni, de minnél többször mondod, annál inkább meggyőzhetőbbek lesznek,és miután rájönnek, hogy javul az egészségi állapotuk (nem lesznek puffadtak, nem eszik hasfájósra magukat stb) úgy fogják ők is alkalmazni azokat a dolgokat, amiket tudtukon kívül tanítottál nekik.


Mindig csak kis lépésekben haladj. Ne egyszerre állj elé mindennel, hanem egyik nap ezt cseréltesd le, másik nap azt, harmadik nap hívd el valahova.


Figyeld őt, és ha látod, hogy unalmában nasizni akar, akkor hívd el valahova, valamit csinálni, hogy eltereld a gondolatait az evésről. Sétálni, vásárolni, társasozni stb.


Ne csüggedj el, ha valami nem sikerül. Ha a tk kenyér helyett reggelire fehér kenyeret eszik, nem dől össze a világ, ha eléred, hogy aznap főzeléket egyen ebédre, már tettél valamit az egészségéért. Az egészséges életmód egy hosszú tanulási folyamat, van aki tanul magától, van akit tanítani kell.


Minden héten dícsérd meg őt, hogy mennyit fogyott és milyen jól néz ki. Akkor is ha nem. Ha sokszor elmondod, motiválni fogja, és nem mindennap kell majd a segítséged, csak akkor ha mélypontra kerül.


Sajnos tudom miről beszélek. A drasztikus "fogyjál le, mert meg fogsz halni" nem vàlik be.


13 éves korom óta kövér voltam, a szüleim csak baszogattak, hogy milyen kövér vagyok, de ugyanúgy csinálták tovabb a párizsis zsömlét, és a sültkrumplit, és egyáltalán nem motiváltak.


Aztán 22 évesen összekerültem a férjemmel, aki az egészséges életmód megszállottja volt. A konyhánkban nem volt más, csak zabpehelyliszt, kókuszzsír, csirkemell sonka, tk liszt, ebédre állandóan levest, meg főzeléket kellett neki csinálni, nekem meg nem volt se időm, se pénzem saját magamnak külön főzni és vásárolni.

Aztán jött a mozgás, először állandóan sétálni akart menni, én meg mentem vele, mert nem akartam a közösen töltött idő helyett otthon ülni. Aztán magamtól elkezdtem vele konditerembe járni. 130 kg-san is minden héten elmondta milyen gyönyörű vagyok, és biztos fogytam vagy 5 kg-t mert nagyon látszik. Mindig elmondta milyen büszke rám. Most 62 kg vagyok kb 1 éve tartom a súlyom és a mai napig minden héten elmondja milyen büszke rám.


Rengeteget számít a segítő, motiváló környezet, és együtt minden könnyebb.

2019. máj. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!