Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyjak le, ha nekem az...

Hogy fogyjak le, ha nekem az evés adja az egyetlen örömöt? Van itt olyan, aki kigyógyult az evéskényszerből?

Figyelt kérdés

Evéskényszeres vagyok. Addig eszem, míg már rosszul vagyok. Nem tudom leállítani magam, ezek rohamok. Tudom, ilyenkor jön az, hogy akaraterő...aki nem szenved ebben a betegségben, nem tudja, milyen ez.


Két éve sikerült leadnom 13 kg-ot, mert kevesebb volt a roham mert akkor úgy nézett ki, hogy kicsit jobb lesz az életem. Csak aztán minden rosszabb lett mint volt és visszatért a betegség. Edzek heti háromszor, tehát mozgok, de ha mellette mértéktelenül zabálok, akkor úgyis dagadt maradok...


Próbálom az édességeket gyümölccsel kiváltani (csokit már évek óta nem eszem, se csipszet), de rengeteget eszek főétkezéseknél, meg sok-aok kekszet... ha cukormenteset eszek, de abból két kg-t, azzal nem vagyok előrébb.


Van itt olyan, aki kigyógyult az evéskényszerből?



2019. jún. 4. 17:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Keress más örömforrást, mondjuk az edzést. Menj le a terembe és kezdb el edzeni. Hidd el én is szivesen ettem, eszem most is, de az is nagy örömöt ad mikor mondjuk sikerül az első fekvenyomás 60kgal vagy az elsø lábtoló 120kgval hasonlók. Motiváció. Hellyetesítsed az örömforrást egy másikkal.
2019. jún. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Apivorous válasza:

Szerintem egy jó étrenddel és szakmai segítséggel (pszichológus) eléred a célod.

Én ketogén étrendet kezdtem el, de még elég friss szóval ami súlyváltozásom van, az lehet csak víz.

A heti három edzést növelhetnéd, addig se eszel :D

2019. jún. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
1 vagyok? Amugy a heti3 edzés mit takar?
2019. jún. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Keress fel egy erre szakosodott pszichológust, terapeutát!
2019. jún. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Pszichológus. Hiszen az okot kell megszüntetni, nem a tünetet. Társat kellene találnod, merni kellene kezdeményezni. Azért azzal próbálkozzál, hogy nem vásárolsz annyi ehetőt, mert nyilván azért is eszed, mert ott van előtted.
2019. jún. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én rosszullétig ugyan nem ettem, de érzelmi evésben bőven volt részem, az se egy könnyű téma. Önkontroll, az érzelmek tudatos kezelése.

Naplót kezdtem az életmódváltásomról. Mikor rám tört hogy de ennék..., inkább megnyitottam, le írtam mit ennék, és kiírtam magamból, milyen érzéseket váltana ki belőlem, ha elkezdenék enni, és milyen bűntudatom lenne utána. Aztán mire végeztem a gépeléssel, már elmúlt az érzés, hogy enni akarok)

Illetve nassok lecserélése tudatosan, és azzal kapcsolatban is mértéktartás tudatosan. Ez nekem bejött. Már nem törnek rám ilyen rohamok.

Ha neked nem megy egyedül akkor keress fel egy szakembert és kérj segítséget, ha igazán változtatni akarsz.

2019. jún. 5. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Egyél minden nap gyümölcsöt, zöldséget. Ehetsz kekszet, édességet is.

Kezdjél el lassanként egyre többet mozogni. Akár sétálni is. Szerezz be egy kutyát, és vidd naponta kétszer sétálni.

2019. jún. 5. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem értem miért tanácsolják sokan a mozgást, mikor edzek heti háromszor... valamint azt is írtam, hogy édességet már rég nem eszek, gyümölccsel váltom ki.

Kedves tőletek, hogy írtok, de így, hogy nem olvassátok végig olyan tanácsot adtok, amit már csinálok, így nem egészen hasznos a válaszotok.


Annál lesz a kulcs, aki írta, hogy pszichológust kell felkeresnem. Valóban, ez már gyerekkoromtól tartó probléma, és ugye ha gyerekkoromban alakult ki, sokkal nehezebb levetkőzni. Nyilván ilyenről van szó, hogy szeretet pótlása, önsanyargatás (azt nem csak éhezéssel lehet).

Sokat mozgok az edzéseken kívül is, gyalog járok haza a munkából (ami nagy szó, mert elég messze van), és még az edzéseken kívül is csinálok itthon némi mozgást. Egyébként mozogni jó, de azért mindenre nem megoldás...attól nem fogom szeretetteljesnek érezni magam, mert megcsinálok egy aerobic edzést. Persze, hogy segít! De sokan úgy írjátok, mintha mindenre ez lenne a megoldás. Akinek megszünteti a problémáit, annak nyilván nem is volt nagyon mély a problémája.


Azt már csináltam én is, hogy ha rosszul voltam, kiírtam magamból! :) jó ötlet, bár nekem akkor átfordult pánikrohamba az egész (de ettől függetlenül tényleg jó ötletnek tartom!)


Itthon soha nincs kajám, ha rámjön a zabálhatnék kb önkívületben megyek a boltba... de ez egyértelműen pszichés.


Rendben, akkor tényleg a pszichológus az egyetlen megoldás. Elég csúnya gyerekkorom volt, lehet szégyen, de ennek feldolgozásához talán segítség kell.


Akik elolvasták,azoknak köszönöm!

2019. jún. 5. 06:05
 9/13 A kérdező kommentje:

Ja, viszont ha a munkahelyemen tör rám, ott nehéz lenne kiírnom magamból :D


Valamimt kutyát nem akarok, mert nincs annyi pénzem, hogy eltartsam, felelőtlen meg nem leszek, csak hogy az én boldogulásomért befogadok egy kutyát, akit aztán nem tudnék etetni, orvoshoz vinni...

2019. jún. 5. 06:09
 10/13 anonim ***** válasza:
Mért lenne szégyen? Pont erre találták fel a pszichológust. A falásrohamok bőven elég indok a felkeresésére. És meg is fog oldódni a probléma, ha megszereted a pszichológust, és már csak az ő kedvéért is motivált leszel a változásra.
2019. jún. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!