Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így hogy fogyjak le?

Így hogy fogyjak le?

Figyelt kérdés
Na szóval 170 cm hozzá 74 kg vagyok és fiú. Azért kérem a segítségeteket, hogy hogy tudok lefogyni, amikor a családom nem engedi. De szó szerint. Zsírosabbnál zsírosabb és olajosabbnál olajosabb ételeket főz anyukám (amikor nem főz akkor szalámit vagy párizsit eszünk, ez kb heti 2-3 nap szokott lenni).Futni nem nagyon tudok elmenni, mert nincs hová. Egy kisvárosban lakok, ahol edzőterem sincs.
2019. jún. 19. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Vegyél Dr Chen Patika Szűztea Forte kapszulát és este vegyél be minden nap egyet. Kordában tartja az anyagcserét és nem hagyja felrakódni a túlsúlyt.
2019. jún. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ami otthon van, készíta magadnak egészséges ételt. Edzeni meg otthon is tudsz. Futni is el tudnál menni, nem hiszem hogy falun nincs olyan terep.
2019. jún. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mért kell egyáltalán neked fogyni???
2019. jún. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az alapvető probléma nem a zsírral van, csak szólok. Hanem azzal, hogy az emberek àltalàban rengeteg szénhidràtot esznek, illetve sok szénhidràtot és sok zsírt egyszerre. Kajàt te is tudsz magadnak csinàlni, van kezed, és attól hogy vàrosban élsz még el tudsz menni sétàlni, ha akarsz futni- de az plusz súllyal nem ajànlott. Tudsz csinàlni sajàt testsúlyos edzéseket, tornàzhatsz satöbbi. Bàr ilyen adatokkal nem làtok különösebb problémàt.
2019. jún. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Önmagában nem baj, hogy zsíros-olajos a kaja, csak kevesebbet kell enni belőle. Ha szokott lenni mellé savanyúság, saláta is, abból egyél többet, mint eddig. 100 kcal-nyi zsír grammban kevesebb, mint 100 kcalnyi szénhidrát, de sokakat jobban laktat, ezért nem reménytelen az ügyed. A szalámis meg párizsis kenyér se ideális, de sokat segít, ha amellé is eszel zöldséget és mértékkel eszel belőlük.


Az, hogy mozogni nem tudsz, hülyeség. A te testsúlyoddal nyugodtan elmehetsz futni is, aszfalton is, akkor is, ha nem a legszuperebb futócipő van rajtad, de persze jobb, ha kisétálsz a város szélén az első földútig és csak onnantól futsz. Nyilván jobb egy jó minőségű futócipőben, de nem okoz olyan rettentő súlyos kárt a te testsúlyod mellett. Emellett tartásjavító tornát is végezhetsz otthon, ha még egy polifoamod sincs, akkor teríts le egy takarót, és azon.


Aztán két-három hét kitartás után már lesz mire fel a szüleid elé állni és mondani, hogy ez nem egy múló hóbort, és legyenek szívesek a legfontosabb dolgokkal megtámogatni (első körben futócipő és lehetőség több zöldség evésére az étkezéseknél).


Nem írtad, hány éves vagy. Ha már dolgozhatsz, akkor rögtön meg is tudod teremteni a keretet arra, hogy a legfontosabb dolgokat beszerezd. Ha nem, akkor viszont még iskolás vagy, van tesiórád és tesizős cipőd is. Abban gondolom az iskolában is szoktatok futni, szóval nyárra is jó lesz. Ősszel egy körömkefével letisztítod a talpát, és akkor megint bemehetsz vele a tornaterembe.


Nem írtad, házban vagy lakásban laktok. Ha van kert, ott is van egy csomó mozgáslehetőség: vállald át a fűnyírást, ha megengedik a szüleid. Jóval intenzívebb, mint a séta. Kisebb növények termesztésével is próbálkozhatsz (lakásban, ablakpárkányon is). Első próbálkozásnak a zsázsát ajánlom, szinte garantált a siker, ha nincs hatalmas peched. Persze lehet, hogy nem fog ízleni, de akkor majd kipróbálsz mást.

2019. jún. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Na hasonlo volt a helyzet nálunk is mikor ilyen 14-15éves lehettem. Rendszeresen sportoltam, DE itthon minde zsírban olajban úszott, nekem is rendesen volt étvágyam, zöldséget gyümölcsöt letojtam magasról, igaz a csokit se etten nagyon (gondolom olyan magas volt a kaloriabevitelem, hogy a szervezetem egyszerűen nem kívánta a töbj szénhidrátot). 15 évesen gimibe úszni kellett. Én meg nem éreztem jol magam a bőrömben elkezdtem hülyén diétázni. Napi 1100-1200kcal ettem, lefogytam, de még mindig zsíros voltam. Ezt bírtam fél évig csinálni, de aztán nyáron ujra elkezdtem enni rendesen, igaz már jobban figyeltem a kajákra. Hirtelen megnyúltam, a zsírt a testem szépen bedolgozta úgymond, de az addig sport összeszedett izmaimat is mind leépítettem amikor idiota módjára diétáztam. Egy éve elkezdtem kondizni, és mostmár figyelni a kajára is teljes mellbedobással a makrokra is!!!. Anyát is sikerült ám alakítanom, már sokkal egészségesebben főz, kevés olaj, sok zöldség, csirke hal, disznó soha. Nem kell nélkülözni semmit, de a mértéket ismerni kell! Ha mondjuk dolgozik én összedobok magamnak valamit, egész jol megtanultan főzni, a saját szám ízére kialakítani az ételeket, folyton kísérletezgetni stb. Szólj a szüleidnek, hogy ezt akarod, nekik nem muszáj követnie ebben, de ne akadályozzanak a célod elérésében.

18/F

2019. jún. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát, akkor szerintem én is hanyagolom a napi 1300 kcal-t, mert az én bőröm is nagyon zsíros.

Már próbáltam kérni, hogy kevesebb zsírral és olajjal főzzön, de azt mondta, hogy ők így szeretik, nekem meg nem fog külön főzni. Én pedig nem főzhetek, mert szerinte felrobbantanám a konyhát.

2019. jún. 20. 13:01
 8/8 A kérdező kommentje:
Disznóról pedig azért nem vált csirkére, mert elmondása szerint a csirke kétszer olyan drága
2019. jún. 20. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!