Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mióta felnőttem megváltozott...

Mióta felnőttem megváltozott az ideális testképem?

Figyelt kérdés

Elértem majd 170 centihez a 60 kilót és tetszik!


Egész életemben extra sovány voltam, majd vékony, most pedig szerintem normális, ideális “felnőtt nő” alakom lett, de valahogy ez senkinek sem tetszik rajtam kívül?


Régen a vékonyságom miatt piszkáltak, amint el kezdtem hízni, onnantól azért. Régen is jól éreztem magam, a korábbi életvitelem folytatom, 28 lettem, és úgy érzem most érett meg a testem teljesen.


Kicsit megereszkedett a mellem(lett esése), puhábbak a combjaim, már fel tudok csípni egy icipici darabot a hasamon, lágyabbak a vonalaim, néha összeérnek már a combjaim, az alakom karcsú, de olyan van mit fogni rajta típus lettem, szerintem remekül áll, de mások(rokonok) nem látják.


Gyereket már szültem, előtte utána jó, ha elértem az 50et, de fiatal voltam, akkor azt éreztem normálisnak, most ezt a súlyt, örülök, hogy a testem jelzi, hogy nő vagyok.


De sajnos ez a gondolkodásmód megmérgezi az életem, mert elkezdtem azt képzelni, hogy akik vékony tinitestekre buknak felnőtt férfiként, 30 körül, azokkal valami nem stimmel, hiszen a vékony test a fiatalságot jelképezi, nem a felnőttséget.. és az a felnőtt, aki fiatal testre vágyik, nem lehet rendben lelkileg..


Az nem érv, hogy valami szebb..


Itt biztos sokan vagytok, érvelnétek ellene?


2019. jún. 20. 20:43
 1/2 dellfil ***** válasza:

A leírásod alapján tényleg ideális az összeállítás. És igazad van, asszonyosabb lettél, ami egyrészt természetes, másrészt szép és kívánatos... Mármint - szerintem - normáliséknál.

Igen, sajna a divat, a médiahatások miatt sok "férfi" a kislány alakot preferálja, legalább is szavakban. Túl van tolva ez a fogyókúra hiszti. Meg már a "férfiak" egy jó része csak a férfiasan izmos szikár "nőket"(?) "szereti"(?). :D

Egyébként tényleg, sok igazság van abban amit mondasz:

"De sajnos ez a gondolkodásmód megmérgezi az életem, mert elkezdtem azt képzelni, hogy akik vékony tinitestekre buknak felnőtt férfiként, 30 körül, azokkal valami nem stimmel, hiszen a vékony test a fiatalságot jelképezi, nem a felnőttséget."

Tehát ne hagyd magad, ha kell erőteljes szavakkal is ecsetelheted - a téged "kritizálóknak" - a róluk alkotott véleményed. Persze - biztos, hogy tudod - sértett hörgés lesz a reakció. És a vád, hogy érzékeny vagy, ne hisztizzél. Vetíteni fognak ezerrel. (Tudod a védekezésed miatti, saját felfortyanásukat rád fogják majd.)

"Az nem érv, hogy valami szebb.."

Így igaz. A szépség szubjektív, és viszonylagos. És mértéke nem a "rútsághoz" mérődik.

Hogyan érvelnék? Pont úgy ahogy te. :))


dellfil

2019. jún. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

dellfil, hát te hogyhogy itt? :D még sosem láttalak a tudomány kat. kívül



Valóban elferdült durván az ideális, de ez régen is így volt. Bár most kétrészre oszlik az ideál. Maradtak a modelleket szerető, zsír allergiások és a kim kardashian féle elérhetetlen alak (és itt az elérhetetlen nem egyenlő azzal, hogy mennyire "szuper" alakja van). Nagy mell, nagy fenék és 60-as derék. Egyikse elérhető egy normál alkatú embernek és épp ezért szeretik őket több tíz millióan.


Ha te olyan környezetben élsz, ahol így szapulnak téged, akkor szakítsd meg velük a kapcsolatot. Éltem már pár érdekes környezetben, de sehol se szekálták a másikat.


Egyetértek a gondolatmeneteddel. A modell alkat sok esetben egyenlő a kislányos alkattal, hiszen alig van csipőjük, mellük, derekuk se akad sok, és aki ezt szereti 30 évesen, annak valami gondja lehet..


Egyébként a tested nem azt jelezte, hogy nő vagy, csak belassult az anyagcseréd és elkezdtél zsírt raktározni. Ez a korral jár.

2019. jún. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!