Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék anyukamnak...

Hogyan tudnék anyukamnak segíteni?

Figyelt kérdés
Anyukám 51 éves és ápoló. Nagyon sokáig vékony volt, de mikor megszülettem elkezdett meghizni. Nagyjából 80 kg körül lehet és 160 cm. A munkahelyen egész nap rohangál a betegek között és egyik helyről a másikra inkább gyalog megy, mint autoval vagy busszal. Nagyon sokat dolgozik, ezért nincs sok ideje. Napi kétszer eszik és kicsi adagot. 80 kg alá meg nem sikerült mennie. Szeretnek neki segíteni ugyanis a súlya miatt egészségügyi problémái lettek. Szerintetek mit kene csináljon? Minden tanácsot elfogadok. ☺️

2019. jún. 27. 12:11
1 2
 1/12 anonim válasza:
64%
Valami sport kellene pl kondi termekben ilyen csoportos edzés az jó lenne anyudnak meg tudná csinálni.
2019. jún. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy túl keveset eszik, amiatt is megállhat a fogyásban.
2019. jún. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Először is, nagyon jó volt olvasni, hogy így aggódsz érte. Maradj ilyen!

Sajnos nem vagyok szakmabeli, remélem, hogy valaki olyan is ír majd aki tapasztaltabb.

Szerintem a séta tökéletes a számára, hiszen nem annyira megeröltető a térdnek/medencének, mint a futás. Esetleg megpróbálhatna többször enni keveset, hogy az anyagcseréje felgyorsuljon. Kerülje a cukros ételeket, figyeljen oda miből mennyit eszik. (Fehérje, szénhidrát, zsír arány)

Ha esetleg mégis lenne ideje (ne az alvás rovására menjen, mert az is nagyon-nagyon fontos!!!) próbáljon meg éhgyomorra sétálni reggel. Ez azért jó, mivel ilyenkor a szervezet a raktárakhoz nyúl, és szénhidrát hiányában zsírt fog bontani.

Ezek sajnos csak ilyen általános tippek, nagyon nem tudok segíteni. :( Arra nem gondoltatok hogy valamilyen egészségügyi probléma áll a háttérben?

2019. jún. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

Anyukád mi?

Ilyen életvitel mellett, 80 kilósan vagy zabál, vagy beteg. De ezt eü-sként tudnia illene.

2019. jún. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Anyukám nem zabál, ugyanis nagyon szeretne lefogyni, mert a súlyától zsírdaganata van. Én sokkal többet eszek mégis vékony vagyok. Sport is közel áll hozza, ugyanis régen sportiskolaba járt. A munkája miatt elég elfoglalt. Köszönöm szépen a tanacsokat. Jó ötlet, hogy elmenjünk a konditerembe. ☺️
2019. jún. 27. 18:48
 6/12 anonim ***** válasza:
Ugye tudod, hogy a zsírdaganatnak nincs köze a testsúlyhoz?
2019. jún. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az orvos azt mondta, hogy köze van hozza. Ugye tudod, hogy nem ez volt a kérdés?
2019. jún. 28. 06:51
 8/12 A kérdező kommentje:
Mindenki magából indul ki....😉☺️
2019. jún. 28. 15:38
 9/12 anonim ***** válasza:

175 cm, 64 kg. Vegán vagyok, és rendszeresen sportolok.

Tudod, én sosem tennék ilyet a testemmel, mint te.

Pont anyámmal vagy egyidős, ő 165 cm 50 kg.

Sok sikert!

2019. jún. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hat igen mondani bármit lehet.... Nem hiszem, hogy anyukaddal egyidős vagyok 😂😂😂😂 Na mindegy. Az én anyukám egész életében fizikai munkát végzett ugyanis nem vagyunk gazdagok. Nem hagyom hogy bármi jött ment ember sértegesse. “sok sikert”-Koszi. Ha idősnek nézel, akkor miért nem adod meg a tiszteletet? Te szoktál idős emberekkel veszekedni? Ez sokmindent elárul. -Na mindegy.
2019. jún. 28. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!