Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Könnyebb megtartani az alakot...

Könnyebb megtartani az alakot mint lefogyni?

Figyelt kérdés
A kérdés adott: szerintetek melyik a nehezebb? Elérni egy - értelemszerűen neked megfelelő - alakot, vagy azt fenntartani?

2019. júl. 14. 14:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj, ha azt mondom neked, hogy ne dohányozz, mert káros a szervezetedre nézve, akkor most megkérdezed, hogy miért? Meg kell ahhoz tapasztalnom a dohányzás káros hatásait, hogy tudjak róla beszélni?


Tudod, írtam az egy, másfél kg-s karácsonyi példámat, tudom, az nem egetrengető.

De akkor íme egy ide illő példa: anyukám mikor terhes volt velem 20 kg szedett fel, szülés után visszafogyott szülés előtti vékony alakjára. Megtehette volna azt is, mint manapság a sok lusta anyuka, hogy nem foglalkozik ezzel és rajta is maradhattak volna a plusz kg-k, de ő ezt leadta és haláláig tartotta a 149 centihez a 42 kg-t. Remélem ez most már elfogadható példa.

De tudom, jön majd az, hogy a szülési hízás nem ide tartozik...blablabla.


Csak egy kérdés: szerinted ez nem munka, hogy évek, évtizedekig megőrizd a vékony alakodat? Míg mások jojóeffektussal hol visszahíznak, hol visszafogynak, de képtelenek egyensúlyt teremteni maguknak.

2019. júl. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Miért példálózol a dohányzással? Az teljesen más dolog, nem két folyamat összehasonlítása... ha annyira a dohányzással akarsz példálózni, akkor max olyan párhuzamot lehetne állítani a kérdésemmel, hogy leszokni volt nehezebb, vagy utána az hogy többet ne gyújtson rá az ember?

A fogyás és a súly megtartása az két folyamat, és arra vagyok kíváncsi, hogy kinek melyik a könnyebb/nehezebb.

Mivel NEKED sosem kellett fogynod igazán, nem tudsz releváns választ adni, nem értem, hogy ezt miért olyan nehéz felfognod, nincs tapasztalatod a két folyamat közül az egyikben, ergo nem tudod összehasonlítani őket, így a válaszod sem megfelelő erre a kérdésre.

Anyukád tudna releváns választ adni, ő egy jó hozzászóló lenne, de azt már nem írtad le, hogy Neki melyik volt a nehezebb, maga a fogyás, vagy a megtartás... szóval megint csak feleslegesen példálózol vele.

Tudod, ismerek olyan embert, akinek világ életében nem kellett odafigyelnie arra, hogy mit eszik, és edzenie sem, hogy jó alakja legyen... akkor ő milyen választ adhatna a kérdésre szerinted? Totál irrelevánsat...


Azt pedig ki mondta, hogy az nem munka, hogy megtartsa valaki az alakját? Igen, abba is rengeteg energiát kell beleölni... Pont ez volt a kérdés, hogy maga a fogyás, vagy utána az alak megtartása jár nagyobb munkával, és mivel a fogyókúra kategóriában van, egyértelmű, hogy azoknak szól a kérdés, akik le is fogytak, és meg is tudták tartani az alakjukat, mert ők tudják a két folyamatot összehasonlítani.

Nem tudom, hogy miért olyan nehéz ezt felfogni. :S

2019. júl. 17. 16:00
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

"Anyukád tudna releváns választ adni, ő egy jó hozzászóló lenne, de azt már nem írtad le, hogy Neki melyik volt a nehezebb, maga a fogyás, vagy a megtartás... szóval megint csak feleslegesen példálózol vele."


Egyáltalán nem volt neki nehéz megtartani a súlyát, de szerintem lefogyni se volt neki olyan nehéz.

2019. júl. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
11#jogos lenne az észrevételed, ha az lett volna a kérdés, hogy miért jó egészséges életmódot folytatni.... De nem ez volt a kérdés... Csak te képtelen vagy értelmezni...
2019. júl. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!