Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit és hányszor fussak...

Vivike318 kérdése:

Mennyit és hányszor fussak hogy egy hónap alatt fogyni tudjak 3-4 kg-t?

Figyelt kérdés

Jelenleg 66kg vagyok (163cm magas, és szeretnék még fogyni. Két napja futok reggel 3,5 km-t amit 25 perc alatt futok le. Napi 1200-1300kcal-t viszek be.

16/L


2019. júl. 23. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

3-4kg zsírt nem fogsz tudni lefogyni, 1kg zsír 7700kcal ráadásul kb. a dupláját kell "lesportolni", mert alapból cukrot(glikogén) éget a szervezet, és csak mellékesen égeti a szírt, amit te is akarsz.


Ha így számolod, akkor a 4kg zsír eleve kb 30000 kCal, és ennek még minimum a dupláját kellene lesportolnod, ami 60000kcal, tehát ha naponta 1000kcal kalóriát elégetsz pluszban sportolással (és nem diétával megspórolsz!), akkor 60 nap tehát 2 hónapodba telik.


Cserébe nézd meg milyen sok kb. 2kg zsír kiterjedésre.

[link]

2019. júl. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Akkor fussál még este is ha kevesled.
2019. júl. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ahhoz fogyj, az étkezésre is oda kell figyelni..
2019. júl. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy a futás a legjobb megoldás erre. Keresgélj neten, ha értesz angolul az nagy előny, rengeteg ilyen videó van youtube-on hogy melyik edzés a legeffektívebb mihez. Már csak azért mondom, mert csak futással (és felteszem "helyes" táplálkozással) nem valószínű hogy le tudsz adni ennyit ennyi idő alatt.


De ha az edzés rendben van (tehát azt csinálod amivel a legtöbbet tudsz fogyni, amelyik a legeffektívebb) akkor is nagyon-nagyon oda kell figyelni a kajára. És nem csak arra hogy hány kalóriát viszel be. Nem mindegy hogy 1200 kalóriát például csak fagyiból, meg pizzából viszel be (nem tudom miért pont ezek de lényegtelen :D), vagy protein gazdag kevesebb szénhidráttal rendelkező ételből.


Május 21-én voltam 81 kg (16/F), és most július 16-án voltam 77 kg. Úgy, hogy egyébként 83 kg lenne a cél súlyom (izomépítés céljából), csak egyszerűen nem figyeltem oda a kajára, de az edzések kemények voltak (erőemelő/testépítő súlyzós edzés). Így hogy az edzés jó volt, de a kajára nem figyeltem, "véletlen" lement 4 kg 2 hónap alatt. Ezzel csak példát akartam mutatni arra hogy mennyire fontos a táplálkozás. Ahelyett, hogy izmot építettem volna és erősödtem volna, jó és elég kaja hiányában inkább fogytam.

2019. júl. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
0%
Aki elkezdi H a sport nem elég, de rohadtul elég, egy éve 160cm voltam es 65 kg, nem vsltoztattam az etrendemen, elkezdtem rendszeresen sportolni 174cm 54 kg vagyok köszönöm szépen. Amúgy kedves válaszoló, fuss gyorsabban, 10km/H minimum 12 még jobb lenne és így 40-60p
2019. júl. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Heti 1 kiló a normális szóval fogyhatsz ennyit egy hónap alatt.

Nem kell gyorsabban se futni szerintem a lényeg, hogy rendszeresen mozogj .

2019. júl. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igyekszem egészségesen étkezni, heti 1x egy csalókaja szerintem belefér. Eddig saját testsúlyos edzést csináltam amivel sikerült lefogynom 6 kg-t. De volt most egy 2 hetes kihagyás és 1 hónappal ezelőtt se volt az a rendszeres edzés mint azelőtt. Mostanában kezdtem el újra, saját testsúlyos, kettlebellel, szalagokkal edzeni itthon.

A futást azért kérdeztem mert ha úgy van akkor pl ha heti 3-4x elmegyek futni a többi napon csináljak másféle edzést? Tartsak pihenőnapot? Vagy nem szükséges? Azokon a napokon teljes testre eddzek? Erre lennék kíváncsi mert 66kg-nál mindig megállt a fogyás akárhányszor próbálkoztam eddig.

2019. júl. 23. 20:22
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja és azt elfelejtettem írni hogy gluténérzékeny vagyok szóval az étkezés némelyik téren nehezebb és könnyebb. Szóval a legtöbb ilyen hulladék nem is tudom enni :). És mikor megkivánok valami egészségtelenebb ételt igyekszem egészségesen elkészíneni (pl: édesítőszer, olaj,cukor nélkül)
2019. júl. 23. 20:47
 9/11 A kérdező kommentje:
*édesítőszerrel
2019. júl. 23. 20:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is az étrend a fontosabb, a mozgás ahhoz kell, hogy megmaradjanak az izmaid és csinos legyél. Én is 163 cm magas vagyok, 47 kg-ig fogytam étrendváltoztatással (low carb, kalóriát nem számoltam), nem mozogtam többet, mint előtte, amikor még 65 kiló voltam. Már kezdtem aggódni a súlyom miatt, ezért lazítottam az étrendemen (több ch), és elkezdtem edzeni, most 53 kg vagyok.
2019. júl. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!