Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet leszokni a mértékte...

Hogy lehet leszokni a mértéktelen zabálásról?

Figyelt kérdés
Mit tegyek,ha egyszerűen csak akkor érzem jóllakottnak magam,ha megeszek egyszerre 700-800 kcal-t? Bármiből is származik az energia nagyjából itt a határ.Kalóriaszámolással fogytam le( néztem a makrotápanyagokat is)épp az ilyen zabarohamok miatt,mert ilyen 5x étkezést,szénhidrátszegény,90 napos, gorillasperma kivonatos kapszulás meg egyéb hülyeségeket sose bírtam életidegen számomra. Viszont számolgatni se tudok életem végéig,mert ugyan ez így nekem jó módszer hogy napi 2x eszek sokat viszont a zabálásról falásról sose fogok leszokni. Néha akkor is eszem amikor nem vagyok éhes hanem mert rámjön olyankor nem is figyelem a tépanyagokat hanem amit meglátok és amig el nem fogy. Mitől lehet ez? Hogyan lehet súly tartani és leszokni errőla hibás viselkedésről?
2019. júl. 26. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Nincs valami anyagcserezavarod? Leptinrezisztencia, mittudomén, nézz utána ezeknek.


A makrotápanyagokon kívül a cukrot (max. 10-a legyen a napi kalóriakeretnek) és az élelmi rostot is nézd (min. 25 g egy nap, de nyugodtan lehet 50 g is, nem lesz még bajod annyitól, csak lassan emeld). Ez sokkal nagyobb meló, mert sokan nem írják be ezeket az adatokat az adatbázisba (feltéve, hogy egyáltalán rá vannak írva az élelmiszerre...).


Nekem is vannak hasonló problémáim, és egyelőre a folyamatos számoláson kívül nem találtam más megoldást. Szerencsére a munkahelyi menza megadja a tápértékadatokat, így nem nehéz beírni a dolgokat.

2019. júl. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Te totálisan el vagy tévelyedve! 7-800 kalória mértéktelen zabálás? Ez egy főétkezésre teljesen normális mennyiség!
2019. júl. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha fejben nem döntöd el, hogy vàltoztatni akarsz, akkor nem is fogsz leszokni.
2019. júl. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Igyál jó sok vizet evés közben, és akkor úgy fogod tele érezni magad hogy közben kevesebbet ettél. Ez nyilván nem teljes megoldás, de sokat segíthet.

És hogy mitől lehet? Hát, nekem általában akkor van ilyesmi amikor unatkozom vagy felzaklat valami, gondolkodj el rajta, hátha neked is ilyesmi okozza.

A leszokásra sajnos nincs semmi jó tippem, de próbáld meg megkönnyíteni a dolgod azzal, hogy pl nem veszel túl csábító kajákat, olyan helyre pakolod az ételeket hogy a legkevésbé legyen szem előtt, meg ilyenek, hogy minél kevesebbet gondolj rá. Így talán könnyebb mérsékelni. Plusz, amikor mégis rádjön, egyél egy mentolos rágót, az is segít.

Amúgy létezik egy olyan dolog hogy “mértéktelen evészavar”, nézz utána, hátha magadra ismersz benne, bár az alapján amit írtál, nálad annyira nem tűnik vészesnek a helyzet.

Remélem tudtam segíteni valamennyit.

2019. júl. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyél sok párolt zöldséget.
2019. júl. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A zabalas gyorseves. Egyel nagyon lassan es nem fogsz tudni ugyaannyit enni. Csak erre figyelj mig nem valik a szokasodda. Alapbol lefelezodik a kajamennyiseg.
2019. júl. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!