Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan csökkentsem a szénhidrá...

Hogyan csökkentsem a szénhidrát bevitelt?

Figyelt kérdés

Kalóriabázison követem az étkezésemet és észrevettem, hogy rengeteg szénhidrátot fogyasztok.A napi keretet betartom,nem léptem túl, mégis látszik a grafikonon,hogy az étkezésem 2/3 része szénhidrátból áll.


Hogyan csökkentsem? Kenyeret,édességet nem eszek,nassolni sem szoktam(max.gyümölcsöt,de abból se sokat)



2019. aug. 8. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
A minimum 140G szénhidrátnak meg kell lennie akár fogyózol akár egészségesen eszel. A szénhidrát energiát ad, az élethez/mozgáshoz és alapjáraton. Csökkenteni úgy, hogy nem kell hogy az életed tedd fel a kalóriabázisra, azaz nem olyan pontos mint ahogy annak látszik simán lehet 200-500 kalória és makro eltérés is. Tudom, mert régen használtam, fogytam is 20 kg-ot aztán abba hagytam, mert meguntam az egész kalóriaszámolást és azóta is tartom a súlyom. :)
2019. aug. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Leírnád mit ettél az elmúlt 2-3 napban, étkezésre lebontva? Csak hogy lássam miket főzöl, stb.
2019. aug. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem egyszerűbb: megnézed, honnan jön az a sok szénhidrát, és azokat az ételeket lecseréled azonos kalóriatartalmú, de alacsonyabb szénhidráttartalmú változatra. Pl. krumplipüré, rizs, tésztaköret helyett valamilyen zöldség (párolt, sült, főzelék kevés rántással), arra figyelj, hogy ezekből sokkal nagyobb adag kell, hogy ugyanannyi kalória legyen. A tésztaételeket fogyaszd ritkábban, növeld a zöldséges ételek gyakoriságát. A kieső kalóriákat egy kevés plusz zsiradékkal is pótolhatod (pl. zöldségre egy kis tökmagolaj, de az olajat semmiképp ne gondolomformán öntsd, mérd le). Azt is nézd meg, hogy a szénhidrátból mennyi a cukor (ezt mindenképp érdemes csökkenteni, ha sok), mennyi a lassan felszívódó szénhidrát (ez maradhat). Az élelmi rost is szénhidrát, de nálunk nem szokták oda számítani (az USDA adatbázisban a bruttó szénhidrát szerepel mindig, rosttal együtt), szintén nem kell csökkenteni.


Reggelire ha kenyeret eszel, egy részét kiválthatod sült tojással, plusz zöldségekkel.

2019. aug. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és a kiugróan magas szénhidráttartalmú ételeknek nézz utána, hogy helyesen vannak-e beírva az adatok. Néha vannak hibák az adatbázisban.
2019. aug. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nehezen tudom elképzelni, hogy az étkezésed 2/3-a szénhidrátból áll, ha nem eszel se kenyeret, se édességet és gyümölcsből se sokat. Ezen kívül még a müzlik, gabonapelyhek meg a tészták jöhetnek szóba, de gondolom, azt se eszel. És ha fogyókúrázol, akkor valószínűleg rizst, krumplit se sokat. Akkor meg mit? A zöldségek szénhidráttartalma miatt nem kell aggódni.
2019. aug. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%
Egyél belőle kevesebbet.
2019. aug. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyszerűen vizsgàld meg miket eszel, és abból kiderül. Egy példa:

Én többnyire 80-85 gramm szénhidràtra jövök ki egy nap. Ilyenkor jellemzően eszem tojàst, zöldségköretet a húshoz ebédre, vacsira pedig ch csökkentett kenyér, sajt, felvàgott, és 2-3 féle nyers zöldséggel, majd pedig 3 kocka cukormentes csoki, vagy olajos mag - ennek mennyisége a szénhidràttartalomtól függ.

Ha pl minden nap eszel gyümölcsöt, tésztàt, krumplit, gabonaféléket, ott lesz a ludas, mert ezekben rengeteg szénhidràt van. A bogyós gyümölcsökben pl kevesebb:) Értelemszerűen a kenyér is idetartozna ha ennéd, ch csökkentettből is limitàlni kell a mennyiséget, valamint ugye a cukros dolgok , minden pékàru ide tartozik. Ha kevesebb szénhidràtot akarsz enni, akkor ezeket kell csökkenteni. De pl ha sok tejet iszol, az is meg tudja dobni ezt a tàpanyagot. És nem, nem KELL 140 gramm szénhidràtot kötelezően bevinni, ha nem akarsz. Ez a te döntésed. Ha esetleg nem fogysz , vagy nehezen, akkor az a sok szénhidràtbevitel miatt van, mert emeli az inzulinszintet.

2019. aug. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hány èves vagy ès hány kiló?


Azèrt 100gramm ch alatt sok nőnek elmarad a menzesze. Szóval az is fontos nő vagy e.

Egyèbkènt testsúly kilógramm szor 2-2,5 gramm ch mèg normális amitől mêg fogysz is.

2019. aug. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!