Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyenre tervezzem a táplálkoz...

Milyenre tervezzem a táplálkozásom edzés mellett? 16/L

Figyelt kérdés
A múlt héten elszaladt velem a ló, sokat ettem, főleg édességeket, híztam is, stb. ezt szeretném jóvá tenni. Egy appal számolom a kalóriákat meg a szénhidrát-, zsír-, fehérje-mennyiséget, viszont nem tudom hogy állítsam be az arányokat. Szeretnék lefaragni szénhidrátból, viszont kezdődnek a napi 2 órás, erősítős, alapozó edzések, és ahhoz kell az energia, szóval hogy csináljam? Milyen arányban, mikor, mit egyek? (Az edzések amúgy este 7-8 körül vannak.)

2019. aug. 11. 23:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokat edzel ahhoz mehet sok ch. Élsportolóknak se véletlen hogy akár 55-60 %ot fedeznek szénhidrátból. De amúgy ha mégis szeretnél javítani, akkor inkább arra figyelj hogy csak edzés előtt és után közvetlen egyél gyors felszívódásu szénhidrátokat! Edzés után pedig egyél fehérjét, legjobb ha gyorsat és lassút is, hogy rögtön jusson az izmaidba tápanyag és hogy éjszaka se ürüljön ki a szervezetedből (ahhoz kb 14 óra kell). És próbálj meg szolid kalóriadeficitet tartani csak, hogy energikus maradj, mondjuk olyan 300-500/ nap elég lesz!
2019. aug. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem volt gond, akkor egyél úgy, ahogyan korábban is, mielőtt feljöttek a kilók. És mellőzd az édességeket.

Ahol sportolsz, ott nincs szakember, aki segít a táplálkozási kérdésekben??

2019. aug. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az edzőink még sose adtak táplálkozási tanácsokat, szóval nincs.

Nem hinném hogy ez amúgy csapatsportoknál szokás lenne, röplabdázok amúgy.

2019. aug. 12. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!