Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az mitől van hogy nem fogyok...

Az mitől van hogy nem fogyok ilyen életmód mellett?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok 92-95 kg között mozgok az utóbbi időben.(Előre is elnézést ha rosszul használnék néhány szakszót)

Nos, már több mint 3 hete minden nap eddzek minimum 1-2 órát,ezek cardio-erősítő eddzések.(itthon csinálom, cardio alatt futást és sprintet értek.)

Azonban 3-4 kg fogyás után, egy hete 92 kg-nál elkezdtem stagnálni (legjobb tömegem 91 kg volt nagyjából).

Az utóbbi napokban pedig csak egyre jobban elkezdtem hízni amit végképp nem értek hiszen kalóriabevitelre is odafigyelek. 1000 kalóriánál többet nem viszek be egy nap.

Nem értem hogy ez miért van, miért ilyen lassú az anyagcserém....



2019. júl. 31. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert csak 3 hete csinálod. A fogyás az nem ilyen gyors folyamat. Az elején lehet, hogy a tested folyadékot veszített és azért indult meg, de az, hogy ne izomzatot veszíts a felesleget kell felégetned, ami lassú.

Csináld még 2-3 hónapig keményen és szemmel látható lesz az eredmény.

És állíts össze egy étrendet, mert így napi 1000kalóriával nem lehet rendesen edzeni.. Kell a tápanyag, de minőségi legyen.

2019. júl. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
88%
Nem vagyok naiv! Kinek hazudsz nekünk vagy magadnak? 92 kilósan azt mondod futsz napi egy két órát hát na ne röhögtess! Azt írtad hogy napi egy két órát edzel ami azt jelenti csajozol és azt írtad futsz! Ez biztos lehetetlen hogy valaki ennyit fusson minden nap ennyi kilóval! Itt lesz a kutya elásva! És az étkezés? Mindig 1000 kalória alatt eszel? Vagy csak sikerült r valamelyik nap úgy enned? Mert nem mindegy!
2019. aug. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Vidd fel a kaloriadat. 1000 nagyon keves neked.
2019. aug. 1. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. Fogyàs szempontjàból 3 hét az kb semmi

2. A tényleges stagnàlàs nem egy hét, hanem egy hónap bàrmiféle fogyàs nélkül ( súly vagy körméret cmben)

3. Persze hogy belassul az anyagcseréd, ha ennyit eszel. 1000 kalória vegetàlàshoz is kevés. Mozgàs mellé sokkal több kell. Nem az én dolgom megvàlasztani módszered, de csak úgy mondom, hogy a tàpanyagbevitel ( hogy konkrétan mit eszel, szénhidràt, fehérje, zsír, sokkal fontosabb mint àltalànossàgban a kalóriàk szàmolgatàsa. )

Én eddig 21 kgt fogytam eddig ( 5 hónapja vàltottam életmódot) de semmilyen formàban nem foglalkoztam kalóriàkkal. Annyi amennyi jólesik. Arra figyelek hogy kevesebb szénhidràtot illetve több fehérjét és zsírt fogyasszak, és rendszeresen mozogjak.

Tovàbbà 90 valahàny kilósan valahogy nehezen hihető hogy 1-2 óràt tudsz futni. Ha mégis akkor gratula hozzà. De az izületeidnek nem hiszem hogy jót tesz. Túlsúllyal nem ajànlott futàssal terhelni a térdeket.

Azt ajànlom normàlisan egyél, mert a koplalás visszafele szokott elsülni. Sajnos nagyon sok rossz tapasztalatom van ilyen téren.

2019. aug. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1000 kcal nagyon kevés.

2 óra edzés pedig napi szinten nagyon sok.


A tested átállt raktározásra, hogy túlélje ezt az éhezést-terhelést. Én semmi nem csodálkozom.


Ha 1400 kcal-t ennél és csak 1 órát edzenél, lenne eredménye. Így raktározol csak és még jobban belassítod az anyagcseréd.

2019. aug. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigig válaszokat!

megfogadom amit megtudok.


#2

nem írtam semmi olyanról hogy 2 órát futok naponta hanem azt írtam hogy annyit edzek, amelyek... majd felsoroltam a fajtákat. sajnálom hogy félreértetted.(szövegértés)

2019. aug. 2. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!