Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit szóltok hozzá, hogy a...

Mit szóltok hozzá, hogy a legutóbbi felmérések szerint a magyarok 65%-a túlsúlyos? Mind genetika lenne, vagy egészségtelen életmód?

Figyelt kérdés
2019. okt. 8. 23:53
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
37%

10-es így van.

A magyar(tisztelet a kivételnek) buta,primítiv,proli,posztkommunista felfogású,igénytelen népség.

A mai 20-n éves lányok is dagadékok elképesztő amit megesznek.


Étrendet volt,hogy mondtam kérek vagy ha nincs küldök szívesen.

Szerinted hányan érdeklődtek?


Egy sem.


Kifogásisztánia,cigire,alkoholra,kólára,cukros löttyökre,chipsre persze van lóvé.

2019. okt. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
34%

# 11/11


Nekem is hasonló a tapasztalatom. Anno a fősuli alatt elhatároztam, hogy izmos leszek. 1 éven belül fel is szedtem 8 kg izmot, ehhez semmit nem változtattam az edzésen, csak a kajáláson, mivel minden létező angol és magyar szakirodalmat elolvastam.


Na mondom, oké, akkor segítsünk másoknak. tanácsot adtam - főelg neten - túlsúlyos nőknek. egyetlen egy nem volt, aki hajlandó lett volna változtatni az étrendjén, de még egy nyelveket beszélő értelmes lány ismerős is csak nap másfél óra tornával akart fogyni. (amit nyilván 4 nap után megunt, és azóta még kövérebb).

egyszerűen nem lehet kiirtani az emberekből, hogy ne igénytelenül zabálnak összevissza,annyira mélyen benne van társadalomban.

2019. okt. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
91%

Érdekes, hogy azt írjátok a magyar proli, zabál, kövér. Mintha ez a világon máshol nem így lenne.

14 éve élek Angliában.

Itt is napi szinten látni kövér, vagy súlyosan elhízott embereket. Itt egy 8 éves is durván elvan hízva ami nem csoda, mert folyamatosan édességekkel tömik. Édes pékáruk, sütemények pedig egymillió van. Tinédzserek is túlsúlyosak, de ellentétben az otthoni tinédzserekkel, itt nem szégyenlik, sőt bátran mennek haspólóban kilógó hasakkal, mert "joguk van hozzá". Itt kint még véletlenül sem szólhat le senkit a kövérsége miatt, mert az már diszkriminináció. Az elhízás nem magyar hiba, nem a magyar prolik miatt van. Mindenütt ez van, csak ugye máshol is élni kell, hogy lásd, tapasztald.

Csak megjegyzem. Angliában a fürdés sem mindennapos az emberek között. Persze ezért sem szólhatsz, hogy a boltban a vevő ( vagy kollégád) olyan büdös, hogy nem tudsz megmaradni mellette, mert joga van büdösnek lennie.

Számomra ami nagyon gáz ( és 14 év alatt nem vagyok képes megszokni sem)

- már a gyerekeket is akik elhízottak beültetik az elektromos székbe, hogy ne is mászkáljon. Túlsúlyos felnőtteknek alap, hogy van olyan elektromos tolószékük.

- Pórázon cipelt pár éves gyerekek kezében már ott van a cukrozott édes fánk, vagy a mekis hamburger.

2019. okt. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
64%

"Érdekes, hogy azt írjátok a magyar proli, zabál, kövér. Mintha ez a világon máshol nem így lenne."


májusban jelentek meg friss statisztikák, amelyek szerint a magyarok a 4. legelhízottabb nép a világon, az EU-ban meg a 1. vagy 2.


az meg, hogy az angolok is igénytelenek, az miért is fontos?

tényleg fárasztó már ez a magyarázkodás és folyamatos másokra mutogatás.

2019. okt. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

A fenét genetika!

Akit ismerek és kövér, az mind zabál, kontroll nélkül minden şzart.

Rokonságban, utcán, bárhol megfigyelhető.

Pajzsmirigy beteg vagyok, alulműködő. Mindig ehettem amit és annyit amennyit akartam. Sajnos ezt 2 éve már nem tehetem meg.

Óriási önfegyelem kell, hogy ne hízzak. Ha egy kicsit is eleresztem magam megindul a súlyom.

De odafigyelek, mert embernek születtem, nem állatnak, hogy kontroll nélkül zsírdisznóvá hízlaljam magam.

2019. okt. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem reális adat. Szerintem a kormány bőven sáros benne. Csomó egészségtelen ételnek 5%-os az áfája és egyenesen propagandálják a fogyasztását. Ezenkívül hiába ölnek rekord összegeket a sportba, ha ez nem a lakosság számára készül.

Az egészségügybe meg túl keveset költenek. A pajzsmirigy betegségem 8 hónappal azután derült ki, hogy kértem beutalot a dokimtol. Az sem ártana, ha a dokik életmód tanácsokat is adnának a gyógyszerek mellett /helyett. Pl egy magas koleszterin esetén nem gyógyszert kéne írni, hanem mozgást és új étrendet.

Sok apró dolog van még (nemzeti ételeink, serteshus preferálása, kevés halfogyasztás, pénz hiány, stressz, kevés bicikliút stb).

Az lenne a fura ezek után, ha nem lennénk elhízott nemzet.

2019. okt. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
53%

Életmód, környezet, rossz szokások.

Sokaknak az az öröm, az a kizárólagos szórakozás, hogy esznek, isznak. Ennél tovább nem jutnak. Sokszor nem is feltétlenül a saját hibájukból.

Viszonylagos jólét is van. Pl. Kajára költenek, de egy színházra, koncertre már nem.

Amikor én gyerek voltam nem is volt ennyi nasi, nem volt chips max. az a kukorica valami, nem volt ennyi csoki, nem is tartott otthon senki ilyeneket, max. ha vendégeket várt, de akkor is inkább sütött egy sütit, vagy pogácsát. Nem volt ennyi kajálda. Ma végigsétálsz az utcán és pizza, hami, döner, fánk, lángos, stb. Minden második lépésnél. Rendezvényeken is ugyanez van. Régen ez sem volt.

Szerintem nem tudunk a sok mindennel mit kezdeni. Az emberek belevetették magukat mindenbe, ami korábban nem volt. Csak még nem találták meg a normális mértéket.

2019. okt. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
9%
Én azért megnézném azt a statisztikát, és magát a módszert, amivel készítették.
2019. okt. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
39%

A csehek, angolok, amerikaiak, mexikóiak között is rengeteg a kövér ember. A gazdag arabok, indiaiak(a tezsvírek is) iszonyat nagyrésze is elhízott, egyes Csendes-óceáni szigetországokban meg konkrétan a lakosság 90%-a is.


Érdemes megnézni a tradicionális konyhát és az emberek fogyasztási szokásait.

Az amerikaiak, angolok rengeteg mirelites kaját és gyorséttermi ételt esznek, sok háztartásban konyha sincs. A csehek hagyományos konyhája krumplis, tésztás ételeken és zsíros húsokon alapszik jórészben, plusz hagyományosan nagy sörivók.

A tradicionális mexikói konyha is a zsíros húsokra és a kukoricás, babos ételekre alapszik. De újabban ott is egyre elterjedtebbek a gyorséttermek.

Az arabok, indiaiak, cigányok gazdagabb rétegeinél meg egyszerűen a sok evés+kevés mozgás kombó a menő, ezzel is megkülönböztetik magukat a pórnéptől. Néhol(pl: Mauritánia) a szépség ideál is kedvez ennek a jelenségnek.

Polinéziában meg az a gond, hogy a kis területű szigeteken nem tudnak elég élelmiszert termelni, ezért importra szorulnak ami nagyrészt konzervekből és mirelitekből áll(hadd ne fejtsem ki ezek élettani hatásait) + az ottani szépségideál szerint is a kövér ember számít szépnek(a gyakran éhező szigetlakóknál a kövérség a termékenységet, gazdagságot szimbolizálta régen is).


Na de kishazánkra rátérve itt alapvetően az igénytelenség, az alacsonyabb kategóriás élelmiszeripari termékek elterjedtsége és a kultúrából adódó nagyevés okoz gondot. Ha megfigyeled egy átlagos magyar családi/baráti összejövetelen is repkednek a sütemények, cukros üdítők, sör, zsíros húsok, rengeteg kenyér és krumpli. Ha leakarsz állni az evéssel, gyakran tovább kínálgatnak(néha ez majdnem provokációba is átmegy) egész addig míg nem eszel még egy adagot.

2019. okt. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
0%
Így jár aki fast food+társainál étkezik.Falún jól étkeznek,többet is élnek.A nyúltápot hagyuk meg a vegáknak.
2019. okt. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!