Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez megfelelő diétás/szálkásító...

Ez megfelelő diétás/szálkásító étrend?

Figyelt kérdés

A cél szálkásítani és izmot megtartani és növelni, kérdés hogy ez így megfelelő? 180 cm vagyok 100kg 22/F


A étrendem/edzésem így néz ki:


Heti 4x 1 órát csinálok súlyzós edzést a kondiba. Az edzést reggel éhgyomorra csinálom.


Reggeli: Edzés után egy fehérje és ennyi

Tízórai: 2 alma - 156 kcal

Ebéd: 150g Csirkemell 200g rizs - 500 kcal

Uzsonna: 150g Csirkemell 200g rizs - 500 kcal

Vacsora: 150g Csirkemell 100g párolt zöldség - 400 kcal


Ez kb 1500-1600 kcal


Edzés után étrend kiegészítőt fogyasztok, illet BCAA-t hogy megmaradjon az izom a diéta alatt is + multi vitamint. Ez egy átlagos napom, néha azért változtatom hogy ne legyen unalmas az étrend de általában ilyen. Ti min változtatnátok? Ezzel lehet tartósan fogyni? Egy hónapja ezt az étrendet követem.



2019. okt. 25. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

először el kellene döntened, hogy tömeget növelsz vagy szálkásítasz. mert mindkettőről beszélsz. mindenestre tuti kalóriadeficitben leszel, nem is kicsiben, tehát izmot növelni elég kevés esélyed lesz, hacsak nem totál kezdő vagy, de még így is nehézkes.

felesleges éhgyomorra edzened, hacsak nem így szereted, nem hoz szabad szemmel látható többlet-eredményt. a BCAA teljesen felesleges pénzkidobás, amennyiben elegendő fehérjét fogyasztasz, mert azzal már megadod magadnak a szökséges aminosavakat.

brutálisan megszorító és egyhangú az étrend, nem sok esélyt látok, hogy ezt hosszú távon tudnád így tartani.

2019. okt. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tudtommal fehérje kell az izomépítéshez és nem lehetetlen izmot építeni diéta alatt, csak annyi hogy lassabban. De itt van ez: [link]


Az éhgyomorra edzés meg elősegíti a zsírégetést. [link]


BCAA meg nem felesleges, kb minden testépítő használ főleg diéta alatt amikor kevesebb tápanyagot viszünk be. Ebből épül a fehérje és meggátolja az izomvesztést. [link]


Elhiszem hogy egyhangú de meglehet szokni sok testépítő ezt eszik, szóval nem értek veled egyet.

2019. okt. 26. 09:55
 3/9 anonim ***** válasza:

És 1 hónap alatt mennyit fogytál?

Szerintem is nagyon egyhangú. Nem egy testépítőtől olvastam már, hogy mennyire megutálta a "csirkerizst", soha többé :)

2019. okt. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
4 kilót. Tudom egyhangú de megszoktam. Persze nem mindenki egyforma, valaki 1 hét után rosszul van már a csirke rizstől, valaki meg hozzászokik és ezt eszik hónapokig. Szerintem ezt lehet a legkevésbé megunni, ezért eszik a testépítők is ezt.
2019. okt. 26. 13:42
 5/9 anonim ***** válasza:

első vagyok - nem mondtam, hogy lehetetlen, csak azt hogy nehéz. és ekkora kalóriadeficittel valóban az lesz. amit a builder ír, az a rekompozíció és meg is lehet csinálni, de ahhoz durván pontosan kell étkezni.


attól, hogy (majdnem) minden testépítő használ BCAA-t, attól még teljesen felesleges. igen, ebből épül a fehérje - és ezért írtam, hogy ha megfelelő mennyiségű fehérjét viszel be, akkor felesleges emellé még a BCAA is - de te tudod, ártani nem fog, semmilyen változást nem fog okozni, csak a pénztárcádban, de a te döntésed, hogy bedőlsz-e a marketingnek.


éhgyomorra edzés nem hoz szabad szemmel érzékelhető különbséget. sőt, a szervezet ilyenkor hajlamos a nap során inkább szénhidrátból fedezni a dolgokat, mint zsírból. kizárólag személyes preferencia, ha valakinek így tetszik, akkor éhgyomorra edz.


én is toltam nagyon sokáig a csirke - brokkoli - risz kombót, mert nagyon szeretem, szóval ha neked nem unalmas, akkor nyugodtan.


egyébként úgy tűnik már mindent (jobban) tudsz (és amiket már leírtam és most itt fent megint, úgyse fogod elhinni), szóval nem is tudom, miért tetted fel a kérdést.

2019. okt. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ez kellet, normális indoklás mert ahogy először írtad úgy jött le hogy rosszul csinálok mindent és feleslegesen, ebből meg nem nagyon tudok tanulni. Főleg úgy hogy még mondod hogy nem sok esélyt adsz hogy folytassam, ez nem túl lelkesítő. Tanácsokra vártam amit megtudok fogadni vagy legalább elgondolkozni rajta, most hogy normálisan leírtad lehet megfontolom vagy még jobban utána olvasok mit hogy kéne.
2019. okt. 26. 16:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az éh gyomri edzésnek nincsen semmilyen más hatása mint ha nem ég gyomorra edzel. Szóval fölösleges kínozni magad éh gyomorra.


A bcaa-ról annyit, hogy igen egyetértek az előttem lévővel, egyébként a fehérjeporodban is van bcaa hacsak nem növényit használsz.


Viszont ebbe amit leírtál szinte semmi zsír nincs. x gramm zsír pedig igenis kell (főleg hosszútávon sokan a zsír hiánya miatt erőlködnek a wcn és alakul ki az aranyerük)


Vannak jó zsírok mivel mindennek utána tudtál nézni szépen ennek is nézzél utána mik ezek mert ezek kellenek a szervezetnek.


Multivitamin oké de amellett az ásványi anyag pótlásra is figyelj oda + omega 3 is ajánlok neked.

2019. okt. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mellesleg vannak zsírban oldódó vitaminok ami miatt szintén kell x gramm zsírbevitel is.
2019. okt. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen észrevettem hogy az étrendemben kevés a zsír, ezt majd próbálom orvosolni.
2019. okt. 26. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!