Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most én csinálok valamit rosszul?

Most én csinálok valamit rosszul?

Figyelt kérdés
Nagyon elvagyok keseredve. 178 cm vagyok, 114 kilo voltam, 2 hete használom a futópadot, 50 perc sétára, emelkedővel (~600 kalória gép szerint, igen nem pontos gondolom blabla, de tényleg azért mozgok rendesen el is fáradok) és igen már írtam itt kérdést korábban. 4 napja 111.1 kilo voltam, viszont most 112.6... A mérleg a rossz? (Tudom minden dagadék ezt szokta mondani) de én tényleg nem értem. Nem eszek annyit, nem eszek éjszaka se. Reggel 3 kis szendvicset eszek barnakenyérből (igen kenyér kenyér de kezdetnek nem hiszem hogy rossz, és tényleg kis szendvicsek, párizsival, salátával margarinnal). Ebéd az változik mindig, vacsorám általában 4 darab Pick baromfivirsli mostanában sajttal. Tudom, hogy a sajtban sok a kalória, de nem eszek abból sem sokat. Most tényleg mi történik?

2019. okt. 30. 19:16
1 2
 1/15 Lachesys ***** válasza:

azert nem artana tudni pontosan hany kaloriat eszel. vegyel egy konyhai merleget es kezdd el hasznalni a kaloriabazist kezdetnek. pl a 3 kis szendvics szerintem rogton vagy 600 kaloria lesz, vacsora is. persze ha ne nassolsz es sportolsz is akkor a 2000 kaloria kezdetnek jo lesz.


de felesleges minden nap merni magad. hetente egyszer, pl minden hetfon, reggeli elott. teljesen eleg. egy kilo hizashoz kb 7000 kaloria tobbletbevitel kell (ahogy 1 kilo fogyashoz ennyi deficit) 3-4 alatt valszeg nem hoztam ossze ennyit... foleg hogy elvileg deficitben vagy (de ugye ehhez kellenenek a pontos adatok...)


a testsuly a viz mennyisegetol is fugg, pl ha nem iszol eleget, vizet tart vissza a szervezet. hagyd a merleget. tudom, ilyen nagy sulynal elkeserito lehet h nemis latszik a cel. de kell kb 30 kilo mire kezd latszani majd h vmi tortent.

2019. okt. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
50 perc setaval egy grammot nem fogsz fogyni. a problema ott kezdodik h a zsir kb 30 perc utan kezd el egni, de nem a setatol. Futni kellene.
2019. okt. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Lachesys ***** válasza:
100%
2es egy 110 kilos emberkenel a tempos gyaloglas es az ellipszistrener tokeletes kezdesnek. hova fusson? suet csheszne csak az izuleteit.... valszeg eddig meg sem mozdult, ne akard rögtön futtatni. majd ha bement mondjuk 100 ala akkor futopadon lehet próbálkozni, jo cipoben
2019. okt. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Flagstaff ***** válasza:
84%
Igen, sajnos Te csinálsz valamit rosszul. Rossz minőségű ételeket eszel. A párizsi is meg a virsli is tömény zsír, és akkor még a többi. Cseréld le csirke- vagy pulykamell sonkára, aminek alacsony a zsírtartalma! Reggelire próbálj meg zabpelyhet enni, tejjel, fahéjjal és mézzel, plusz gyümölcsöt. Amikor éhes leszek, tízóraizz, pl. Gyümölcsöt. uzsonnázz is nyugodtan, ha kívánod, pl. Répát, salátát, karalábét. Vacsorára pedig egyél túrót, joghurtot, párolt zöldségekkel. Összefoglalva: Inkább jó minőségű ételeket sokszor, mint szemetet kevésszer! Sok sikert!
2019. okt. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A 4 db virsli sajttal vacsorára pont hogy rossz. Kalóriabázis segítségével számolj kalóriát, mérj le mindent, de tényleg mindent.
2019. okt. 31. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

2 hét az semmi. azt mondod írtál már ki itt kérdést - gyere vissza megint 4-5 hét múlva és tedd fel a kérdést, ha még mindig ugyanez a helyzet.

egyébként: elkezdtél egy programot, mert változtatni akarsz magadon.

a program célja, hogy a hátralevő életedben egészségesebb legyél (ezt a virsli amúgy nem segíti elő)

tehát tulajdonképpen azt akarod mondani, hogy mert valamitől nem láttál eredményt 2 hét (2 hét!!) alatt, ezért inkább abbahagynád az egészet, és beletörődnél, hogy neked sosem fog sikerülni?

remélem a válasz, hogy persze, hogy nem.

légy türelmes és kitartó, meglesz az eredménye.

2019. okt. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Utolsó: Nem akarom feladni, viszont mindenhol mást mondanak, valahol azt mondják nekem, hogy BÁRMIT lehet enni, mértékkel. Oké ezt be is tartottam. Ha már virslit hoztad fel, akkor én is arra írok példát. Nálam a virslievés úgy volt, hogy minimum 8 darab, 30 dkg sajttal kb, meg 2 nagyszelet kenyérrel, mustárral. Tényleg próbálok kevesebbet enni, viszont itt meg ahogy a 2-vel feletted lévő valaszoló írta, egyáltalán nem kéne ilyeneket ennem... fogalmam sincs mit lehetne és mit nem, nagy kedvenceim a rántott dolgok, gondolom akkor teljesen offosak azok is nem számit a mennyiség. Ha valaki tudna egy nagyobb listát írni, azokról az ételekről, amiket lehet 'nyugodtan' enni, nagyon megköszönném!
2019. okt. 31. 13:37
 8/15 Flagstaff ***** válasza:

Ez a "mindent lehet enni mértékkel" nem Rád vonatkozik, sajnos. (Megnyugtatlak, rám se.)Nem ehetünk olyasmiket, amikben sok a zsír, a cukor, stb. A rántott cuccokat el lehet készíteni olaj nélkül, sütőben is, de egyelőre tényleg hanyagold őket.

Itt a kulcsszó az egyelőre, mert ugye ha majd elérted a célsúlyodat, azaz kb jövő ilyenkor már vígan ehetsz újra rántott ezt meg azt, ha kívánod, szóval ne add fel a reményt, ez nem olyan, mint egy ételallergia, hogy soha többé nem ehetsz rántott húst.

Tulajdonképpen a teljes lista, amit lehet enni:

- zöldségek - nyersen, vagy párolva. (mirelit ér.)

- gyümölcsök - nyersen, délelőtti órákban, max. ebéd után desszertnek.

- "jó" szénhidrátok - teljes kiőrlésű és rostban gazdag gabonafélék: zab, len, stb. (nézz utána.)Müzli cukrozatlan változatban, még olcsóbb is, mint az agyoncukrozott.

- tojás - heti 5 max.

- túró, joghurt, kefir - zsírszegény változatban, mértéktelenül.

Szerintem keress fel egy dietetikust, aki pontosan el tudja magyarázni ezeket. Jár TB alapon is, csak nem hirdetik. Hajrá!

2019. okt. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Lachesys ***** válasza:

hat sztem meg te is hulyeseget irsz kedves utolso.



heri max 5 tojas? aztan miert is? mi van a tojasban? a sargajatol felsz? ha a mr olimpiara keszulne a kerdezo esetleg valoban offos, de egyelore nem ez a helyzet.



kerdezo. jo lenne kiszamolni, hogy mennyi az alapanyagcsered, es hogy menni kaloriat egetsz el ugy napkozbeni tevekenysegekkel. erre vannak kalkulatorok, ird be gugliba, a magassagod kell hozza, sulyod, napi aktivitas.


nos ha ez megvan, meg kene tervezni, hogy szenhidratbol, feherjebol, es zsirbol kb hany grammot kene bevinned, es hany kaloriat a fogyashoz. ez kb 10-20%al kevesebb, mint a sulytartashoz szukseges.


es akkor elkezdhetjuk hasznalni a kaloriabazist.


kover embereknel azert mondjak, hogy az elejen tartozkodni kellene mindenfajta kisertestol, mert nagyon konnyu a rossz szokasokba visszaesni. megeszel egy rantott hust, es jon a kovetkezo, meg ez a nap mar ugyis mindegy, stb.


el kellene felejtened a feher kenyeret, lisztet, cukrot, etolajat, paniros husokat. ami kell: feherje sok, tehat sult husok (keves kokuszolajon, vagy grillezve), pl csirke, pulyka, de heti 2x voros hus is johet, vagy jo kis husileves. teszta nelkul persze. halak! turo, tojas, cottage cheese, sajtok. igazi sajtok nem ilyen medvesajt omlesztett zsiros izek.

zsirbol foleg magvak (egy keves), olivaolaj.

szénhidrát teljes kiorlesu dolgok, keves gyumolcs, minel tobb zoldseg.

estefele inkabb mar csak feherjet kene enni.

es sajnos akaratero es kitartas nelkul ez nem fog menni. probalj meg ket honapig igy etkezni, kaloriakereten belul. meglasd lesz valtozas! ne add fel! de ez nem.megy lemondas nelkul, anelkul h eldontened, mit akarsz. ha egy zacsko chips vagy egy pilotakeksz fontosabb neked, mint a cel, akkor inkabb bele se kezdj.

2019. okt. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Lachesys ***** válasza:

ja es meg annyi, hogy a "mertekkel" az sajnos nem feltetlen azt jelenti, amit te gondolsz

pl ja eddig megettel egy tabla milkat, gondolhatod, hogy a fel tabla mertekkel. pedig ilyenkor inkabb 1-2 kockara gondolnak, mikor ezt mondjak.


szoval amit leirtal 8 virslis vacsora 1400 kaloria kb!!! az nekem a NAPI bevitelem.... neked meg kb most a 3/4e kellene legyen a napi bevitelednek!!! erted? szoval szep ez a mertekkel elgondolas, de latod h teljesen mast jelent, mint amit gondolsz.

2019. okt. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!