Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Meghiztam. Tenyleg kover vagyok?

Meghiztam. Tenyleg kover vagyok?

Figyelt kérdés

Mostanaban tobbet ettem, mert kivantam. Napi 3x fott etel, reggel suti kave/kakaoval. Keveset mozgok. Tanulas, erettsegire keszules mellett nincs idom. Osztalytarsaim akik rendszeresen sportolnak (foci, kosar) mar azt mondjak mi ez a 10 kilo plusz rajtam.

Igazuk lehet?


A futas nehezebben megy, ahogy a gyorsabb seta is. Konnyen kifulladok, es behuzni alig tudom a hasam. Ha kiengedem, akkor meg jo erzes.

Masokkal is volt mar, ha igy egy kis nasizas utan hanyatt fekve simogatta a nagy, domborodo, puha hasat es megnyugodott, jo erzessel toltotte el.



2019. nov. 14. 02:18
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Haskorfogatom: 97-103 cm kozott van
2019. nov. 14. 09:53
 12/27 anonim ***** válasza:
49%

Nekem úgy tűnik, te jól érzed magad így, és nem is akarsz változtatni magadon. De félő, hogy nem fog itt megállni a súlyod, hanem tovább hízol, most még könnyebb lenne leadni a plusz kilókat és kicsit megerősödni. Neked kell eldöntened, mit szeretnél. Ha már gyerekként el voltál hízva, sajnos valószínű, hogy most sem vagy teljesen egészséges, és már csak a komolyabb betegségek (pl. cukorbetegség) megelőzése miatt is érdemes lenne odafigyelned a táplálkozásodra és egyre többet mozogni.

Az érettségire készülés és a tanulás nem akadályozó tényező, később se lesz jobb, egyetem vagy munka mellett. Mit gondolsz, tényleg jó ez neked? Evés után kidőlni, egy kis futástól kifulladni, növeszteni a hurkákat a hasadon? Megér ennyit a süti, kakaó, nasizás? Ha igen, akkor semmi gond, a te életed, egészséged.

2019. nov. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
26%

Kegyetlen sokat eszel és kegyetlen keveset mozogsz. Viszed be magadba a kalóriákat de nem égeted el maximum a negyedét. Az hogy a futás meg a tempósabb séta nem megy az azért van mert el vagy lustulva mint írtad keveset mozogsz. Az hogy érettségi miatt nincs erre időd ez csak kifogás. Én sportoltam általános iskolás koromtól 21 éves koromig. Gimi után nem mentem egyetemre hanem mást tanultam és elmentem dolgozni. Akkor hagytam abba a sportolást de nem azt jelenti hogy egyáltalán nem mozgok, hanem azt hogy amikor van a pihenő időm akkor fogom magam és elmegyek tekerni, vagy úszni. Én sokat szertornáztam aztán amikor gimis lettem rávettek hogy járjak aerobikozni ami sokkal pörgősebb. Én akkor ettem annyit mint te, sőt még többet is, de egy dekát nem híztam.

Viszont ha nem mozogtam volna akkor el is híztam volna, amikor abba hagytam a sportolást és átálltam arra hogy már csak kicsit edzem magam akkor híztam is, igaz nem is volt már olyan étvágyam, mert nem mozogtam le annyi kalóriát sem, egyszerűen ez is változott nálam.

Mellette tudtam tanulni érettségire, az érettségi átlagom is 4,5 amivel túl is teljesítettem a saját szintem, mert világ életemben 3-as 4-es tanuló voltam, a bizonyítványaim 4-es átlagnál nem voltak jobbak, de érettségin mégis többet kitudtam hozni magamból, és nem tanultam rá egész napokat, hanem amikor már iskolában is csak erre ment a felkészülés akkor foglalkoztam ezzel és ennyi. Plusz mellette készültem német nyelvvizsgára úgy hogy érettségizni viszont angolból érettségiztem, és mégis volt mellette időm sportolni. Arról nem is beszélve hogy én iskolába reggel 6:45 kor indultam mert busszal jártam, délután 15 óra körül végeztem, akkor aerobik edzés utána, vagy ha nem akkor mentem németet tanulni, és többnyire este 6 kor értem csak haza, buszon tanultam amit tudtam, amikor hazaértem rögtön folytattam a tanulást hogy ne essek ki a lendületből, este fél 8 ra végeztem jobb esetben, akkor vacsora, fürdés, kis xboxozás vagy csak TV-ztem és mentem aludni.


De ha tényleg nem tudod így kialakítani az idődet, mert ha te máshoz vagy szokva akkor nyilván nehéz lesz ezt meg is értem, akkor érettségizz le de próbálj odafigyelni magadra, ne egyél annyit például, és ha ez megvan akkor nyáron kezdj el mozogni és életmódot váltani. Nem tudom mi a továbbtanulási szándékod, de megsúgom hogy egyetem mellett ennyi szabadidőd sem lesz mint most. Húgom a közeli egyetemre jár 30 perc busszal kevesebbet utazik oda mint gimibe, ő reggel megy, van amikor 10 kor kezdődik az első előadás ahova kell mennie, de azon a napon még este 7 kor is az egyetemen ül. Ő is sportol mellette, ő úszni jár el, és imád motorozni is.

2019. nov. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
78%
Nincs időd. Aha. Arra viszont volt, hogy ezt leírd és válaszolgass is. Ez cca. egy 15-20 perces aktivitás a gép vagy a telefon előtt. Azalatt csinálhattál volna már tornagyakorlatokat is... Kifogások, kifogások hátán. Ha pedig nem teszel semmit, eszel, akkor hogy is várod el, h ne vegyék rajtad észre a + 10 kilót. Nyilván szembetűnő a +10 kiló is mint ahogy a -10 is... Mi is itt a kérdés? Hogy normális-e, hogy te ezzel elégedett vagy? Sajnálatos inkább és bocsánat ha nyers vagyok, de ha egy gyors séta sem megy, akkor az alapvető aktivitásod is a leggyatrább szinten van. A normális embereket aggasztja ez a dolog, mintsem, hogy csodálkozik ezen és simogatja a hájas hasát elégedetten...
2019. nov. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Nem birok tanulni egyszeruen, ha nem eszem mellette. Probaltam ezeket mind betartani, de nem ment. Raneztem a hasamra es kellett. Megehezem mindig. Kiskorom ota ez van. Muszaj mindig valamit ennem. Az izeket szeretem egyszeruen.
2019. nov. 14. 12:14
 16/27 A kérdező kommentje:
Sajnos diszlexiam es diszkalkuliam van, igy nehezitett ez mind. Az eves segit ezeket lazitani. Probaltam mast is, de csak ettol lett jobb. A hasam simogatasa meg segit ha ideges vagyok es lenyugtat. A hashurkaimat is ha fogom, nem leszek ideges. Feleleskor is mindig a hasamon van a kezem. Probaltam mast, ez igy megy.
2019. nov. 14. 12:20
 17/27 anonim ***** válasza:
Majd ha már eldöntötted, hogy márpedig te le akarsz fogyni és ezért tenni is akarsz valamit, szólj. Ebben az esetben szívesen segítek (és szerintem a többi hozzászóló is), hogy milyen módszer lenne számodra eredményes. Addig nem sok értelmét látom.
2019. nov. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
57%
Csak nekem van olyan érzésem, h mindig mindent a betegségedre szeretnél fogni? Az életben is ilyen vagy? Ha valami nem úgy sikerül, akkor ezekkel magyarázkodsz? Akinek tényleg súlyos a betegsége az próbál beilleszkedni, oda teszi magát és nem folyton ezzel takarózik, hogy ez és ez a baja... Nagyon sajnálatos, de találni kell rá megoldást, mint siránkozni.
2019. nov. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
42%
Plusz +10 kiló?? Jó lesz az +20-nak is. Én csak 158 centi vagyok, 69 kiló, de a derekam 88 centi, közel 20 kiló feleslegem van. Te sem vagy sokkal magasabb és több mint 100 centi a hasad . Az nem +10 kiló. Nem veszed észre, nincs motivációd, elvagy a lágy szarban. Érdekes, hogy az osztálytársaidnak hogy van ideje rendszeresen sportolni, mikor ugyanúgy tanulnak és az érettségire készülnek? Kifogás és a válaszaidból ítélve tenni sem akarsz ellene.
2019. nov. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
76%
Nem megy le, mivel nem vagy egeszseges. Marmint mentalisan. Neked pszichologusra van szukseged, mindenfelekepp, kulonben megjobban meghizol es bele is fogsz halni. Ha simogatod a beled, ha nem, ezen az nem enyhit.
2019. nov. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!