Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudatosítsam magamban,...

Hogyan tudatosítsam magamban, hogy az étel nem antidepresszáns?

Figyelt kérdés

Az előző munkahelyemen annyira kikészített a "főnök", hogy 15 kgot híztam 1,5 év alatt.

Most fél éve kezel a pszichiáterem, nulla eredménnyel. Voltam több pszichológusnál is, de igazából egyikükkel sem sikerült egy hullámhosszon lenni, így az előtt megszakadt a terápia, hogy elkezdődött volna.

Most megint járok egyhez, aki talán már tud segíteni. De folyamatosan hízok. Ismét felszaladt rám +10 kg, ha nem több, mert a mérlegem nem jó egy ideje. Utoljára 91 kg-ot mértem, kb 2 hete, de lehet 3 hete, a 162 cm-es magasságomhoz. Már egy tank vagyok, de csak falok és falok.

Van itt valaki aki hasonló problémával küzdött. Hogyan sikerült megoldani?


2019. nov. 26. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
A depresszió és a táplálkozás bizony összefügg egymással. Rakd rendbe a táplálkozásodat (valószínű, hogy vitaminkiegészítés is szükséges), és a közérzeted is jobb lesz. Én sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok, amióta egészségesebben táplálkozom, és még le is fogytam. A mozgás is sokat segíthet.
2019. nov. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Sehogy. Enni jó!
2019. nov. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a rendszeresség segített...

rendszert vittem az életembe és a mindennapjaimba.

persze ezt egy hosszú tervezés előzte meg, éa nem egyben csináltam, hanem havonta egy egy kis(óriási) lépéssel.

elősször összeírtam a reggeli teendőim listáját, aztán ezt kiegészítettem azzal, amiket meg szeretnék tenni reggel, reggeli torna, napi kaja előkészítés, hogy munka utàn csak be kelljen tenni sütőbe, grillezőbe, mikor hova...

mosogatás, ilyenek.

Vettem egy letörölhető filces táblát, oda szépen fel vannak irva és kivlehet pipálni mikor valamivel kész vagyok... ezen végigmegyek mindwn reggel, itt jön a lényeg, 1.5órával korábban kelek minden reggel.


2. Elsajátítottam néhány meditációs technikát, hogy ki tudjak kapcsolni, ne pörögjön az agyam mindig valami faxságon, + melóban nincs nálam a mobilom, nem tudom csesztetni.

melóban szünetben meditálok, ha épp unom és rámtör a munkaundor meditálok...

persze ne azt képzeld el, hogy törökülés, egyenes hát stb és kántálom, hogy aummm mint valami elmeháborodott, ezek puszta légzéstechnikák, kikapcsolások...


3. Töröltem minden pc játékot, lefűztem a tv vagy sorozat bámulásról, otthon délután főzés után 1-2öra könyvolvasás, ami lehet regény, de tanulás is, ismeretszerzés.


4. Este 9utàn már nincs semmi kék fény


5. Beiktattam egy megfelelő szálkásító étrendet ami előírja rendszerszerűen mikor mit egyek.

2019. nov. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3, nagyon jókat írtál!
2019. nov. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A lelki problémád kell először megoldani, mert bármilyen szigorú diétára fogod is magad, nem bírod majd hosszútávon tartani.
2019. nov. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
El kell dönteni, hogy leszoksz az érzelmi evésről. Nem vicc. Tapasztalat. Ezt senki se fogja tudni helyetted megoldani sajnos. Fejben hatàrozd el, menni fog!
2019. nov. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vedd észre magad amikor falsz és hagyd abba. Nehéz, de meg tudod csinálni! Az már félsiker, hogy fel tudod fogni, hogy depi ellen eszel.
2019. nov. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A depresszió és a pajzsmirigy müködése összefüghet!!

Ki tudja nálad ez fennt áll e!!??

Menj alapos pajzsmirigy vizsgálatra/ nemcsak a TsH!!/

És nem ártana egy inzulinrezidztencia vizsgálat sem!

Évekig kezeltek depivel, mire kiderült a pajzsmirigy a ludas!

2019. nov. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!