Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezik, hogy 2 banánban...

Létezik, hogy 2 banánban ugyanannyi kalória van, mint egy tábla Milkában?

Figyelt kérdés
Nekem ez nagyon furcsa, nem fér a fejembe, de akárhogy számolom, így jön ki. Néztem hogy 100 gramm banán durván 100 kalória. 100 gramm Milka durván 500 kalória. Akkor 1 kg, vagyis 1000 gramm banán kb. 1000 kalória. Egy kg banán az kb.4 darab banánt jelent. Tehát 2 banan 500 kalória. De ha ez igaz, akkor inkább megveszek egy tábla Milkát reggelire 😂 Ez hogy lehet? Tök durva hogy 10 darab Milkában annyi kalória van, mint 5 kg, vagyis kb.20 darab banánban. Ez csak nekem nem fér a fejembe? Számoltam sokszor de mindig ez jön ki.
2019. nov. 27. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

1 db banán 100-120 g (és kb 100 kcal), tehát 9-10 db egy kiló!


Szóval nem igaz a kiindulásod, ezért az egész következtetésed is hibás.

2019. nov. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

"Létezik, hogy 2 banánban ugyanannyi kalória van, mint egy tábla Milkában?"


NEM, NEM LÉTEZIK!!!

Egyszerüen valamit nagyon elnéztél, 1 banán kb 100 g!

Nem tudom, honnan szedted, hogy 1 kg banán 4 darab, de ez definitív nem igaz.

Ettöl kezdve az egész hülyeség, amit írsz!

2019. nov. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Nem létezik!
2019. nov. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, azért én is csodálkoztam, de egy kiló banán hogy lenne már 10 darab? 4-5 szép nagy banán, és már össze is jött az egy kiló, majd figyeljétek meg ha legközelebb vesztek.
2019. nov. 28. 06:28
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

A matekkal van némi gondod. De amúgy, még ha így is lenne, nagyon nem mindegy, hogy mivel viszed be az adott kalóriát. Bár az étcsoki kifejezetten jó, és ajánlott is kis mennyiségben. A banán is hasznos, de tényleg kiemelkedően magas a kalóriatartalma, ahogy sok más gyümölcsnek is. Ezért nem érdemes csak gyümölcsökkel fogyózni, pláne nem gyümölcslevet inni rendszeresen.

Barátnőm találta ki, hogy így akár lefogyni, és bőszen mutogatta nekem, hogy márpedig a gyümölcslében nincs cukor... "No added sugar" volt ráírva, szóval hozzáadott cukor nem volt benne, de attól még nem fogyós ital. Csodálkozott is, hogy hízott, fogyás helyett...

2019. nov. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk a banán héját nem szoktam megenni és az sokkal nehezebb, mint maga a banán.

Szóval, ha veszel 4-5 db banánt a boltban, leméred, az lehet, hogy 1 kiló. De az a héjával együtt van :D

2019. nov. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A banán kalóriatartalmába nem kell a héját beleszámolni... tehát a meghámozott banánra vonatkozik.

Így már nem 4 db banán egy kiló...

Egy közepes banán az kb. 100-120 kalória, mérettől függően.

2019. nov. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#6 Jajj, igazad van! Hát ez eszembe se jutott. Na így már minden világos.
2019. nov. 28. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!