Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van csalónap után...

Miért van csalónap után hasmenésem?

Figyelt kérdés

Vagy nem is kell

csalónap, egy hétvégi, nagymamánál ebédelés után is, ha többet ettem mint szoktam másnap hasmenésem van. Pedig nem eszek ilyenkor sem össze-vissza, csak pl:

+ 1-2 szelet süti.

(És egyébként bocsi a kérdésért, ha gusztustalan volt)


23/N, 162 cm/60 kg, 67 kg-ról indultam



2019. dec. 1. 12:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én arra tippelnék, hogy valamire érzékeny vagy, amit egyébként a diéta során kerülsz. Én is így járok néha, de tudom az okát: laktóz intoleráns vagyok, és csalónapon néha eszek melegszendvicset. Hiába a laktáz, néha meghajt...

A másik gondolatom az, hogy lehet pszichés is. Mivel úgy gondolod, hogy rosszat teszel, felstresszeled magad, és ettől megy a hasad. Ha nem vagy érzékeny semmire, akkor igyál ilyenkor nyugtató teát, elég sokfajta keveréket lehet találni boltokban, némelyik kifejezetten finom. Illetve tudatosítsd magadban, hogy nem a világvége, hogy néha picit többet eszel. Egész hetes szigorú diéta után ez jutalom, és nem eszel annyi pluszt, hogy tönkretedd az addigi munkádat.

2019. dec. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van ilyen, illetve kiegészül puffadással, szélgörccsel. Én annak tudtam be, hogy a "mama főztje" brutál zsíros, full fehér lisztes, cukros, és én ezeket már egyáltalán nem eszem, így nem tudok ezzel megbirkózni már. :D de ugyan ez van a mekinél, meg más hasonló kajáknál is, de csak akkor, hogyha sokat eszek. Ha normális adagot eszek akkor egyiktől sincs bajom.
2019. dec. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem meg pont a zsíros ételektől nincs semmi bajom, eleve nem zsírszegényen táplálkozom. Viszont a margarintól, étolajtól, anyósom olajban sült ételeitől úgy érzem magam, mintha követ ebédeltem volna...
2019. dec. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat! ☺️
2019. dec. 2. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!