Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Falasroham, fogyas, etkezesi...

Falasroham, fogyas, etkezesi zavar. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Elore is bocsi hogy nincs ekezet. Leginkabb azoktol kerdeznek akik tudjak milyen erzes ez az egesz. Tavaly lefogytam 50kgre koplalassal, de elhataroztam, hogy meg akarok gyogyulni szoval tavasz kozepeig kb napi 1800kcalt ettem amivel 53kg voltam stabilan. A tavaszi szunetbe ram jott egy falasroham es az volt ennek a kezdete. Nyaron is vagy koplaltam vagy zabaltam. Tudom, mar nornalis dietaval elertem volna a sulyomat de felek. (Aki tudja min megyek keresztul az erti) szuleim rajottek a dologra, de nem ertik pontosan mirol van szo ezert nagyon nem tudnak tamogatni. Tobbet eszek most megint de nem tul sokat, viszont igy is ram jonnek a falasirohamok. Pedig eszek feherjet, szenhidratot, egeszseges zsirokat esozgok is. A sulyom a nyaron felszokott 60ra es szeretnek egy 5 kg leadni egeszsegesebben de igy is ramtornek a falasrohamok.


Ha elolvastad koszi. 16/l



2019. dec. 8. 10:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
A falásrohamok inzulinrezisztenciára utalhatnak. Vizsgáltasd ki magad, és megoldódik a gondod.
2019. dec. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%

Először a testi bajokat kell kizárni vagy kezelni. Endokrinológushoz, dietetikushoz is menj. (Háziorvos ad beutalót, ahova kell.)


Utána javaslom a pszichológust is, mert lehet mentális eredetű is a gondod.

2019. dec. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Állj át egy rendszerre, 3 fő és 2 kiegészítő étkezés. Valószínűleg az általad is mondott koplalás/zabálás körből kellene kijutni továbbra is.
2019. dec. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgess szakemberrel, pszichológussal. Addig nem lesz normális az étkezésed sem. Lehet, hogy most sem kéne fogynod. Nem plusz/mínusz pár kilón múlik a boldogság. Nagyon sok minden más van az életben, amivel foglalkozni lehet.
2019. dec. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

koszonom az eddigi valaszokat.az a baj hogy az orvoshoz nyilvan szulok is kellenek es mivel nem is a szulovarosomba jarok iskolaba pszichologust se tudunk talalni aki olcso lenne.

varoma tovabbi valaszokat.

2019. dec. 8. 15:57
 6/20 anonim ***** válasza:
én ma negyed óra alatt megzabbantottam 0.4 kg bejgli kb 1800kcal!
2019. dec. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
ne is mondd mindjart karacsony es felek
2019. dec. 8. 16:13
 8/20 anonim ***** válasza:
te miket szoktál enni?
2019. dec. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ha nem baj nem igazan beszelnek errol konkretan. Igazabol megprobalok minel egeszsegesebben es nem koplalni mostanaba de kethetente ramjon ez a dolog. Nagyon elegem van belole es rossz gondolarok fognak el. Felek, mert nem akarok egy etkezesi zavarbol atcsuszni a masikba. (BED vagy bulemia)
2019. dec. 8. 16:42
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért lenne érdekes, hogy mit eszel, mert sokan beleesnek abba a hibába, hogy egészséges címkével egysíkú, és ízetlen ételeket esznek, amit utálnak. Ezekből meg egyértelmű, hogy jön a túlevés, amikor betelik a pohár, és megunják.
2019. dec. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!