Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 6 hónapig tartó napi intenzív...

6 hónapig tartó napi intenzív biciklizéssel és futással le lehet adni 10 kilót?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kicsit változtatni szeretnék magamon, mivel van egy kis felesleg rajtam, úgy 8/10 kiló körül. Nagyon keveset eszek alapból, amit a szüleim éppen főznek abból egy keveset de nem mindig, és emellett napi 4-5 tojást. Barna kenyeret eszek, de abból sem túl sokat, mert hamar jól lakok. Csak vizet iszok lassan 4 hónapja, mivel elegem van abból, hogy ivás után 3 perccel szomjas leszek a sok cukortól. Almát/banánt/körtét és rengeteg paradicsomot/uborkát eszek, mint nassolni való. Azt hiszem koktél paradicsom, ha nagyon részletezni akarom.


Nos a mozgás... Naponta elmegyek biciklizni, olyankor fél, sokszor egy órán keresztül intenzíven tekerek, eléggé lefulladok a végére, szóval ez alatt elfogy pár liter víz a hátizsákomból.


Futni is szoktam, körülbelül fél órát, olyan közepes tempóban.


Szóval, fél év alatt le tudom adni azt a 10- esetleg 15 kilót? Illetve olvastam erről a dologról, hogy ha nem viszel be elég szénhidrátot, akkor az izomból fogsz fogyni.


Elnézést, hogy ha túl hosszúra sikeredett, de ha segíteni szeretnél, akkor úgy is elolvasod. Köszönöm! :)



2020. jan. 5. 23:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
77%

"Nem gondolom magam okosnak, mert ha az lennék, akkor nem ide írnék kérdéseket hajnali fél kettőkor."

Ez mondjuk teljesen igaz. :)

Azt egyébként tudod, hogy már az is normalizálja a testsúlyt, ha rendszeresen, normálisan kialszod magad? Elég jó módszer, csak jó mellékhatásai vannak, próbáld ki! :)

[link]

2020. jan. 6. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%

"ha nem viszel be elég szénhidrátot, akkor az izomból fogsz fogyni" - az a fehérje.

"ha nem eszek szinte semmi olyat, amiben van zsír, akkor varázsol magának a szervezet?" - persze, pl. szénhidrátból is elő tud állítani a szervezet zsírt.

Szerintem nagyon kevés kalória lehet abban, amit eszel. 4-5 tojás még nem elég fehérje, egyél húst, sajtot, túrót, dióféléket is. Nem ártana egy ideig számolnod a makrókat, a kalóriaszámláló oldalak (pl. kalóriabázis) segítenek ebben.

2020. jan. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek többsège nem azèrt duci mert olyan sok zsírt esznek hanem mert túl sok szènhidrátot ès ha màr a szènhidrát raktárak is telve vannak akkor fogja a többi felesleges szènhidrátot zsírkènt tárolni a szervezeted.


Viszont ha valaki rendszeresen sportol a dièta mellett akkor igenis kell szènhidrátot is enni, mert a sport álltal kiürülnek a szènhidrát raktárak amit újra kell tölteni. Itt csak az nem mind1 hogy mennyit viszel be, mert ha túl sokat az sem jó de ha túl keveset az sem. Mindenki más mindenkinek ki kell tapasztalnia neki mi a jó.


Az izomèpítèshez a fehèrje a legfontosabb.

De úgy összesègèben mindhárom makró tàpanyagra szüksège van a szervezetnek, hogy szèpen tudjon működni.


Van rengeteg kalóriakalkulàtor kiszámolja neked heti fèl kiló fogyáshoz mennyi kalória ès milyen makró arányok kellenek.


Google a barátunk. :)


Amúgy ha jól csinálod akkor ennyi idő alatt lentudsz ennyi kilót fogyni.



Nekem szemèly szerint ami bevált:

Napi 2000kcal a maximum ha èhes vagyok eszek ennyit ha nem akkor kevesebbet ez változó.


Fehèrje: 100-130gramm

Szènhidrát: 100-200gramm között mikor, hogy

Zsír: 30-60gramm között


Èn emellè rendszeresen edzek így 2ezer kalóriàval szèpen fogyok.


Látod nincs belőve mindig fix èrtèk mindig 2 èrtèk között mozog ìgy nekem sokkal könnyebbm

2020. jan. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Én szimplán csak mozgással nem tudtam fogyni. Inkább csak érezhetően formásodtam. Fogyni a kajám jó beállításával tudtam (nem is sok, nem is kevés). Nagyon fontos, hogy a szervezeted számára fontos tápanyagokat bevidd. A koplalás + sport kombó max kicsinálja a szervezetedet, vagyis az egészséges életmódot alapjaiban ásod alá.
2020. jan. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 4_5 tojás sok naponta.Sportolj és egyél normálisan reggelizz,ebédelj,vacsorázz, de annyit ami éppen jól esik.
2020. jan. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Valami hiba van a leírásokban, fél-egy óra alatt nem lehet több liter vizet meginni, intenzív biciklizés közben sem. Lehet, hogy a felsoroltak a kérdezőnek csak a tervei, amit úgy írt le, mintha már belekezdett volna?
2020. jan. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Nem, nem tervek. 2 és fél liter víz bőven elfogy.
2020. jan. 6. 17:29
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez rengeteg víz, ha egész nap több vizet iszol másoknál, akkor nézess egy vércukorszintet, mert cukorbeteg lehetsz.
2020. jan. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
31%

Na még mielőtt mégtöbb butaságot, hetet havat összehordanak neked ide tessék, a profik így csinálják:

[link]

2020. jan. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, mióta étkezel így, illetve mióta biciklizel-futsz?Mert akkor hogy van rajtad 8-10 kg súlyfelesleg ?Valamit biztos másképp csinálsz, mert ennyi kajától, plusz mozgás, nnem lenne rajtad súlyfelesleg, sőt lehet túl sovány lennél.Ezek a tervek?
2020. jan. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!