Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez az "életmódváltási terv"...

Ez az "életmódváltási terv" kezdésnek jó, vagy teljesen nevetséges és fabatkát sem ér majd?

Figyelt kérdés

Eleve egy 40kgos súlyfeleslegről beszélek, amit kb 1,5-2 év alatt szeretnék leadni.

Tudom, ha most drasztikusan változtatnék mindenen, akkor gyorsan feladnám, ezért fokozatosan szeretném csinálni, még ha így lassabb is lesz.

Mivel imádom a szénhidrátokat, és minden nap ettem is jó sokat, ezért először ezeket hagynám el. Kenyeret és tésztát teljesen, illetve a finomított cukrokat. Plusz a tehéntejet (előtte napi szinten 4-5 tejeskávét megittam). Viszont ugyanúgy ennék mondjuk, borsólevest (tésztanélkül) vagy csirkepaprikást (habarás és köret nélkül). Majd egy pár hónap múlva mikor ehhez hozzászoktam kezdenék igazán tisztán enni. Természetesen a kezdeti időszakban a nasit és a süteményeket is elhagynám.Illetve az alkohol, mert előtte heti szinten 3-4szer 1-1 üveg bor simán lecsúszott vagy még több is.

Mivel elég nagy testúlyom van, így heti 3-5x sétálnék, ameddig le nem megy egy 10-es, illetve kocsi helyett biciklivel járnék, esetleg még úszni. Futni sajnos nem tudok, kondizni meg ekkora súllyal nem merek.

Hatásos lehet így is a kezdete, vagy inkább felejtsem el?

Minden építő jellegű kritikát köszönök!


2020. jan. 9. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Csinàld ahogy gondolod. De személyes véleményem az, hogy az ilyen és hasonló tervek, miszerint teljesen elhagyok bàrmit amit amúgy nagyon szeretek, pl kenyér, tésztàs ételek, de még a cukros dolgokat se kell 100%-ig. Mindössze kevesebbet, ritkàbban érdemes enni mert magas a szénhidráttartalmuk és ezàltal hízàshoz vezethetnek ( azoknàl akiknek az anyagcseréje nem bírja a sok szénhidràtot megfelelően feldolgozni, vagyis híznak, súlyfeleslegük van).

Tudom miről beszélek, 34 kg mínusznàl tartok, sokkal több feleslegről indulva, és SEMMIRŐL sem mondtam le teljesen. Imàdom a zöldségeket, de nem tudnék egy életen àt csak nyúlkajàn élni, nem is akarok.

Hosszú tàvban kell gondolkodni. Tényleg életed végéig nélkülözni akarod ezeket? Bőven elég ha nem fehérlisztből vannak, szénhidràtcsökkentettek , illetve ritkàbban fogyasztod.

Jól gondold meg. Minél drasztikusabb, megvonàsokkal tarkítottabb egy étrendvàltàs annàl biztosabb, hogy hosszútàvon feladja az ember.

2020. jan. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 MikeS13 válasza:
64%

Véleményem szerint jókat írsz, ez így működhet. A fokpzatosság tényleg fontos, a gyors fogyás problémákat okozhat. Szénhidrát és cukor elhagyása alap, a húsok és növények mehetnek és a bor is egészséges tud lenni, de nyilván kevesebb mint amennyit írsz.

Teljesen jó, hogy sétát tervezel és nem futást, azzal még tényleg ráérsz. Viszont a séta legyen tempós és akár egy órás is, az olyan 5-6 km-re jön ki. Úszás és bicikli szintén remek választás. Menni fog, csak legyél következetes. Ha gondolod írd fel egy naptárba, hogy melyik nap mit csináltál. Ez fontos támpont lehet később, meg jó visszanézni.

2020. jan. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, ha most drasztikusan változtatnék mindenen, akkor gyorsan feladnám, ezért fokozatosan szeretném csinálni, még ha így lassabb is lesz."


Ez egy üdvözlendő gondolat, csak a szöveg többi része ellentmond ennek.:

Ha a "kedvelemből" teljes elhagyás lesz, akkor nem fogod betartani.


Azt hogy igazából mit akarsz enni azt nem írtad le.


"Majd egy pár hónap múlva mikor ehhez hozzászoktam kezdenék igazán tisztán enni."

Ezt nem igazán értem, mit akarsz ennél is tisztábban enni?

Még egy 20-30%-os szénhidrátarány 50-50% "jó"/"rossz" arányban is eltűr még egy 15-20%-os testzsírt célzó diéta(nőknél + 5%) is, de ehhez képest közel 0-zod az elején leírtak alapján.


" kondizni meg ekkora súllyal nem merek."

. Az egyetlen módszer, hogy valamennyire lassítsd az anyagcsere lassulását hosszú távon, illetve a súlyzós edzésre nem a "dupla hatékonyságromlás" energia"pazarlás" terén szabály az érvényes, mint a kardió terén (ahogy egy mozdulatban hatékonyabb leszel, kevesebb energia, ahogy a súlyod csökken kevesebb energia,), hanem csak egyszeres (a hatékonyságnövekedésből fakadó, de azt ellensúlyozza részben a növekvő súly.

- Továbbá a "köztes időszakban" jobban fogsz kinézni, ha szedsz fel izmot.

- Illetve hormonálisan a "miből fogysz" arányt a zsír fele tolja el.


Azt egy életmódváltásnál nem szabad elfelejtened, hogy "addig tart amíg tartod", ha leadsz 40kg-ot nem fogsz annyi kalóriát felhasználni mint most, azaz a diétának a bevitelcsökkentés része nagy része "örök", így hasznosabb egy lassabb, de "fenntartható" módszer, ami olyan ételekből áll amit szeretsz, mint egy gyorsabbnak tűnő drasztikus.

2020. jan. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem jó lesz ez így, de ne köret nélkül edd a paprikást, hanem zöldségekkel. Már az is sokat számíthat, hogy nem iszol alkoholt. 3-4 üveg bor hetente elég sok, kérdés, mennyire fogod bírni a hirtelen megvonást.

Az, hogy valaki nem eszik tésztát és kenyeret, simán vállalható, ez még nem jelenti, hogy túl kevés szénhidrátot fog bevinni. Ha eddig sok szénhidrátot ettél, és most hirtelen nagyon lecsökkented, lehetnek kellemetlen elvonási tüneteid pár napig, de ezek el fognak múlni. Arra viszont vigyázz, hogy ne koplalj. Kevés ch mellé több zsír kell (normál fehérjebevitel mellett), hogy meglegyen az ajánlott napi kalóriamennyiség, és elég energiád legyen. Igyekezz változatosan enni, a borsóleves is teljesen jó, de ehetsz más leveseket, főzelékeket is.

2020. jan. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal ésszerűbb lenne először lefelezni a szénhidrátot, mellé bevezetni a zöldségeket. Később megkeresni a lassabban felszívódó változatokat, és csökkenteni a mennyiséget. A fokozatosságot és "tisztán" evést én sem értem, amit leírtál drasztikus változtatás, csirkepaprikást hogy eszel meg minden nélkül?

Az alkohol, nasi megvonás alap, de hosszú távon nem cél, hogy éheztesd magad, mert nagyon hamar fel fogod adni!

2020. jan. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
57%
Én január 1től a következőket nem eszem:chips, csoki, üdítő italok, sütemények, liszt, pékáruk, alkohol, cukor,gyors kaja, tészta, krumpli. Eddig simán betudtam tartani, plusz napi 2L vizet megiszok meg mindennap szobabicajozok 1 órát és eddig másfél kilót fogytam. Nem éhezek, nem szenvedés az egész, minden fejben dől el!
2020. jan. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Én nem akarok az utolsó ellen szólni és kívánok neki sok sikert a továbbiakban is meg elismerésre méltó az elhatározása, de a szilveszter óta tartás még kb semmi, majd ha egy hónap eltelt, akkor az már tényleg komoly.


Én is azt tapasztaltam és a logikám is azt diktálja, hogy a drasztikus váltás nehezebben tartható és hiába írod kedves kérdező, hogy te is így gondolod, mert amit viszont leírsz utána, hogy miket hagynál el, az már sok. Tök jó, hogy ezeket kivonod az életedből, de úgy, hogy amúgy kedvenc kaják egyszerre szerintem sok lesz. Vond ki teljesen a cukrot, de néha egy-két teljeskiörlésű dolog, azért még belefér pl a lisztes dolgokból időnként.

2020. jan. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
7. Nem akartam bàntani... de igen, Januàr 9 van. 😂 Majd 1 év múlva ha még tartja az màr valami.
2020. jan. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én vagyok a 7es. Bizony fogom tartani mert egyszer már végig csináltam a célomig -10kg ;) . És nem azért híztam most vissza mert zabáltam vagy a jojo efektus miatt hanem azért mert idén megszületett a második gyerekem. Jelenleg 70kg vagyok és 60ra lefogok menni megint mert úgy érzem jól magam és mivel már 1x végig csináltam az első terhességem után így tudom, hogy most is sikerülni fog mert kitartó vagyok. :*
2020. jan. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Okké
2020. jan. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!