Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi kalóriát enyek és...

Mennyi kalóriát enyek és hogyan állítsam be a zsír, fehérje, szénhidrát szükségleteimet, ha fogyni szeretnék?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok, 165 cm magas 90kg. Ülő életmódot végzek, heti 3X szeretnék sportolni kezdésként, majd fokozatosan emelni.

30 kg-ot szeretnék lefogyni, kb 1-1,5 év alatt.

Múlthéten elkezdtem azt, hogy nem eszem szénhidrátot, de estére farkaséhes voltam és nem is fogytam 1 hét alatt semmit.

Előre is köszönök minden segítséget!


2020. jan. 13. 10:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

A szénhidrát valóban fontos a szervezetünk számára, de nem esszenciális tápanyag. Ha nem tudná a szervezetünk gond nélkül előállítani zsírból illetve fehérjéből, akkor egyes népek (pl. az inuitok) már rég kihaltak volna. A szervezet zsírból is tud energiát nyerni, pont ezért tárolja a felesleges energiát zsír formájában.

Ha sok szénhidrátot viszel be ételekből, a szervezet elsősorban cukorból nyeri az energiát, így viszont nehezebben fér hozzá a zsírtartalékokhoz.

Ez persze nem jelenti azt, hogy ha hatékonyan akarsz zsírt "égetni", az csak úgy lehetséges, ha egyáltalán nem eszel szénhidrátot. Többek között alacsonyabb szénhidrátbevitel mellett vagy low carb étrenden is megoldható, és így nem szükséges kizárni egy csomó hasznos ételt/vitaminforrást, mint amilyenek a zöldségek vagy olajos magvak.

Vannak, akik magas szénhidrátbevitellel is tudnak fogyni illetve nem híznak, pl. akik fizikai munkát végeznek vagy sokat sportolnak.

Az elhízott emberek között sokan inzulinrezisztensek, vagy valamilyen anyagcserezavarban szenvednek. Nekik többnyire hasznos a szénhidrátbevitel csökkentése, egészségesebb táplálkozás és a rendszeres mozgás. Kevesebb szénhidrát mellett kevésbé ingadozik a vércukorszint, csökken az éhségérzet, javul a közérzet. Hogy kinek mekkora szénhidrátkeret javasolt, egyénfüggő. Fontos, hogy alacsonyabb ch mellett elég fehérjéhez és zsírhoz jusson a szervezet, előbbire az izomzat megőrzéséhez, utóbbira a megfelelő energiaellátás miatt van szükség.

2020. jan. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
41%

Maradjunk annyiban, hogy mindegyik tápanyag típusra szükség van.

Egyébként szénhidrát mindenben van, tehát aki teljesen szénhidrát mentes diétát akar követni, az kizárólag olajat ihatna.

2020. jan. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
57%

Azért azt is érdemes megjegyezni, hogy a túl sol fehérje nagyon megterheli a vesét. Semmiből nem szabad túlzásba esni. A szénhidrátok pedig igenis építőelemek, többek között az ízületelhez nagyon fontosak a fehérjék mellett.

A kiegyensúlyozott táplálkozás a legjobb. Fehérjék, zsírok, szénhidrátok, rostok, vitaminok, nyomelemek... Mind kell egy egészséges szervezethez, semmiből sem szabad drasztikusan keveset fogyasztani.

Én is beleestem abba a kezdő hibába, hogy nagyon lecsökkentettem a szénhidrátot, egy hét után nem volt erőm edzeni. Most már úgy táplálkozom, hogy edzés napokon kicsit több szénhidrátot viszek be, mint olyan napokon, amikor pihenő napom van. De lassan felszívódó szénhidrátokat minden nap eszek.

2020. jan. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
51%

Borzasztó buta itt 1-2 ember. Az hogy csökkenti az ember a szénhidràtot szàmàra megfelelő mértékben, nem egyenlő azzal hogy nem eszik szénhidràtot, gyakorlatilag csak a zsírban és egyes húsokban nincs. Logikus, hogy nincs szénhidràtmentes étrend. A zöldségek pedig tökéletes lassan felszívódó szénhidràtok, ahogy a magvak is. Egy normàlis lowcarb étrendbe normàlisan àtgondolva rengeteg dolog belefér annak akinek pl szénhidràtanyagcsere zavara van és egy 160 vagy 120 grammos szénhidràt diétàn sem tud fogyni. Mert sok ilyen van. Nem egy kellemes dolog. 80-95 gramm szénhidràt pl egyàltalàn nem kevés.

De sokan jól érzik magukat ketogén étrenden is, ami 50 alatt kezdődik.

A dietetikus pedig akitől a javaslat jött, tisztàban van a kalóriamània buktatóival, ezért nem javasolja, senkinek, hogy azt szàmolhassa. Igaza is van.

2020. jan. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
14-es, és ez a dietetikus, akinek igaza van, bevállalná a New York-i utat, ha már te nem merted? :-P
2020. jan. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs. Keresd meg és kérdezd őt ha annyira izgat. Engem nem érdekel az utazgatàs. màs dolgokkal szeretem elfoglalni magam.
2020. jan. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

lol. ok. :D :D :D :D :D :D :D :D

majd kitalálom ki a dietetikusod, aztán megkérdezem. izgat? engem aztán nem - csak vicces, hogy lebutázol mindenkit, aki nem a fals dogmáidat szajkózza, de hogy valóban igazad van-e, azt nem akarod megtudni továbbra sem. nem az utazgatáson van a hangsúly, de ezt te is tudod (vagy mégse, ki tudja). mondjuk nyilván tudod, hogy nincs igazad, ezért nem vállalod, csak hagyd már abba itt mindenki félrevezetését.

2020. jan. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
"Lol"? Hány éves vagy? 15? Jézusom😂 Nekem a sajàt tapasztalat bőven elég. Innentől senki nem magyaràzza be, hogy nem igaz amit a dietetikus àllít. Legalàbb jàrnàl utàna...a sok szénhidràt inzulintúltermelést okozhat, az meg hízàst. Ezek tények. Amúgy sokan màsok is ràjöttek màr erre. Mindegy, szàmolgassa a kalóriàkat aki akarja.
2020. jan. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

a lol 15 évesen és 70 évesen is ugyanazt jelenti. te pl. annyi évesen működsz szemellenzővel, amennyi vagy. nyugodtan gúnyolodj a lol-on, hordd fenn az orrod, hívj mindenkit butának meg arrogánsnak (mondjuk néha tükörbe nézni nem árt), tényeket úgyse tudsz kikezdeni, úgyhogy marad ez.

direkt nem írtam le az előbb, hogy úgyis azt fogod mondani, hogy "neked működött" - persze, a kalóriadeficit. lehet nem számolni a kalóriákat, de a kalóriák mindig is számítani fognak. szerinted mi történik, ha kevesebb szénhidrátot eszel - kevesebb kalóriát viszel be (tudom, hogy azt hiszed, hogy többet, mert "számolod", de hidd el, nem így van)

és mindez nem érdekelne, mert azt hiszel és csinálsz, amit akarsz, ha neked működik ez, akkor nem kell tudnod a miértjét, hihetsz róla amit akarsz, nem kell mindenkinek utánanézni dolgoknak, csak az zavar, amikor mások kérdésénél leírod, hogy tészta helyett egyen zöldséget, mert a tészta "nem tesz jót". és ha ezt megteszi, tudod mi jön létre? kalóriadeficit. nem kell beparáztatni az embereket, hogy a tészta rossz nekik (adott esetben lehet), meg a szénhidrátot kerülni kell. és egy működő fogyás mögötti téves elméletet sem kell igeként hirdetni és lebutázni embereket.

2020. jan. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

ja és: " Legalàbb jàrnàl utàna...a sok szénhidràt inzulintúltermelést okozhat, az meg hízàst."


ezt már megbeszéltük, sokkal jobban utánajártam mint te - és ez egy nettó baromság.

2020. jan. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!