Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez mégis hogyan lehet?

Ez mégis hogyan lehet?

Figyelt kérdés

Üdv

Viszonylag kövérnek tartom magam, de mindig is úgy voltam vele hogy nem vészes.

Most kicsit elegem lett, igazából nem ideges vagyok, hanem szomorú.

Ma megmértem magam és elvileg 98 kg mutatott, amit mondanom sem kell hogy nem egészséges.

Lehetetlen hogy 98 kg legyek, 3 hónappal ezelőtt voltam 87 kg, és semmit sem változtam kinézetre (azért valljuk be hogy kb 10 kg meglátszana rajtam).

De nyilván hiszek a mérlegnek, de valahogy mégis teljes el keseredettség ami van bennem most.

Tehetetlennek érzem magam, mit tegyek?

Oké, egyszerű, fogyjak le, de hogyan kezdjek neki?

80 kg-val már bőven meg lennék elégedve.

Jelenleg kb 175 cm és elvileg 98 kg vagyok.

Nem eszek sokat, napi 3, van hogy 2x, a gond az hogy nem mozgok.

Tényleg nem értem hogy lehettem 98 kg a mérleg szerint, lehetetlen.

Na mindegy, tudnátok valami tippet adni hogy hogyan kezdjek neki?



2019. aug. 23. 16:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyenkénti fura fogalmazásért, de tényleg hirtelen jött mosr ez nekem is..
2019. aug. 23. 16:32
 2/7 anonim válasza:
Szia, én pont ennyiről indultam 2 hónapja, most egyelőre 7 kg mínusznál tartok. Kalóriabázist használom, beállítottam egy ésszerű keretet (1300-1400 kcal egy napra), azt osztom el 5 kisebb étkezésre, több zöldséggel, jóval kevesebb lisztes dologgal. Többet sétálok, és lassan keresnem kell egy olyan mozgásformát, amit nem adok fel pár hét után :S Lassan, de biztosan le fog menni, sok sikert Neked is!
2019. aug. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Számomra még mindig lehetetlen hogy ennyi kg vagyok, létezik olyan hogy hibás a mérleg, vagy túl gondolom?
2019. aug. 23. 16:37
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Előfordul az ilyen.

Én azt javaslom, hogy számolj kalóriát, és egyél kevesebbet, mint amennyit felhasználsz. Akkor fogsz fogyni.

2019. aug. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet, hogy híztál 10 kilót. Ekkora sulynál azért 10 kiló nem olyan nagy változás.


De lehet, hogy rossz a mérleg, vagy akkor volt rossz, amikor a kevesebb súlyt merte. Nem tudhatod. Cserélje benne elemet és tedd vízszintes felületre.

(Az én mérlegen pl ha nem teljesen vízszintes, akkor +- 5 kilót mér. Amikor lerakod, akkor az ellentétes sarkokat nezd meg, hogy kibillen-e, aztán a szemben levő oldalakkal is tedd ezt. Ha teljesen stabil, akkor jól mér.)

2019. aug. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Más mérlegen is ennyi, nem értem.

Majd jelentkezek fél év múlva, mert ez így nem maradhat. Igaz hogy a kollégium és a tanulás meg fogja nehezíteni a dolgomat, de ha kell megbukok csak azért hogy minimum egy 20 kg-t leadjak. Már csak az a kérdés hogyan..

2019. aug. 23. 18:29
 7/7 anonim ***** válasza:

A hízàson felesleges ràgódni, megtörtént és kész. A múltban elkövetett hibàkon màr nem tudsz vàltoztazni, de a jövődet még alakíthatod. Most az a kérdés, hogy mennyire térített észhez ez a felismerés, vàltoztatsz- e.

Én is pont 175 cm vagyok:) csak életveszélyes mértékű elhízàssal és több hàttérbetegséggel. Fél éve lett elegem a koplalós , kalóriaszàmolgatós fogyókúràkból és az utàna törvényszerű jojóeffektusokból, és màr nem fogyókúràzom, életmódot vàltottam. 22 kilót fogytam eddig. Azzal, hogy kevés szénhidràtot (70- és 95 gramm között), mellé több zsírt és több fehérjét fogyasztok. Nem szàmolgatok kalóriàt, nem vonom meg az ételt magamtól, mindig annyit eszem amennyi jólesik, nem koplalok, csak erre az alapelvre építve tudatosan tàplàlkozom:)

Ha gondolod próbàld ki.

2019. aug. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!