Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi kalóriát enyek és...

Mennyi kalóriát enyek és hogyan állítsam be a zsír, fehérje, szénhidrát szükségleteimet, ha fogyni szeretnék?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok, 165 cm magas 90kg. Ülő életmódot végzek, heti 3X szeretnék sportolni kezdésként, majd fokozatosan emelni.

30 kg-ot szeretnék lefogyni, kb 1-1,5 év alatt.

Múlthéten elkezdtem azt, hogy nem eszem szénhidrátot, de estére farkaséhes voltam és nem is fogytam 1 hét alatt semmit.

Előre is köszönök minden segítséget!


2020. jan. 13. 10:41
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Attól hogy valaki kevés szénhidràtot visz be, nem lesz feltétlen kevesebb a kalóriabevitel. Van még màsik két tàpanyag is ha nem tudnàd.

Ezek szerint vagy olvasni nem tudsz, vagy szöveget értelmezni.

Az àltalad emlegetett kérdésnél a kérdező írta le, hogy többször evett tésztàs ételt, és hízàst tapasztalt. Ezért javasoltam, hogy cserélje egy részét zöldségköretre. Tanulj meg olvasni.

Az inzulintúltermelés, a magas szénhidràtbevitel és a hízàs kapcsolata meg még mindig nem baromsàg. Elavultak, rosszak a forràsaid ha ez még mindig nem esett le.

2020. jan. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
57%

úgy látom neked az jelenti az érvelést, ha sértegetsz másokat, enélkül nem tudsz leírni semmit. mindegy, magadat minősíted.


azon kívül, hogy egyszerre nevetségessé is teszed magad, pl. ezzel a mondattal, ahol én tanuljak meg olvasni:


"Az àltalad emlegetett kérdésnél a kérdező írta le, hogy többször evett tésztàs ételt, és hízàst tapasztalt. Ezért javasoltam, hogy cserélje egy részét zöldségköretre."


tehát a kérdező leírta, hogy túl sok tésztát eszik = kalóriatöbblet.

te javasoltad, hogy helyette (helyette, nem mondtad, hogy közben emelje a zsírt és a fehérjét, tehát feltehetően minden más marad úgy, ahogy volt) egyen zöldséget = kalóriadeficit. te a kalóriatöbbleted úgy hívtad, hogy "rosszat tesz" a tészta. a kalóriatöbblet valóban rosszat tesz a fogyásra tett kísérleteknek.


nyilván, ha a másik két makrót megemeled, akkor a kalória is emelkedik, sose mondtam, hogy nem. te viszont azt állítod, hogy a kalória mindegy, a lényeg, hogy kevés legyen a szénhidrát.

te így még kalóriatöbbletben is képes vagy fogyni (megismételném, hogy az egyetlen ilyen ember vagy a Földön, érdemes lenne vizsgálni, milyen folyamatok zajlanak a szervezetedben, hátha tudunk belőle valamit tanulni). de akkor te akár 5000 kalóriát is ehetnél egy nap, akkor is fogynál.

de amint tapasztaltam, te is számolod a kalóriákat - akkor mégis van valami ebben a "kalóriamániában"?


végezetül pedig, a forrásom, hogy London egyik vezető táplálkozástudományi intézetében tanultam és tanulok, itt a legújabb kutatásokra és bizonyítékokra alapozzák a tananyagot és a szemléletüket. ami elavult, az pl. az a vélekedés, hogy az inzulin vagy a szénhidrátok hízlalnak. a csökkentett szénhidráton alapuló diéták semmiben nem felsőbbrendűek más, működő diétákhoz képest.

2020. jan. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
35%
Nézd meg, kik élnek legtovább a földön, melyik népcsoportok... segítek... egyik sem zsírra alapozza az étrendjét...
2020. jan. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Bácsi jól elmagyarázza az inzulin, cukor és zsír kapcsolatát.

+ elsőkézből állítom, hogy működik amiről beszél.

2020. jan. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!