Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok semmit?

Miért nem fogyok semmit?

Figyelt kérdés
Alapból nem eszem sokat és nagyon ritkán érzem azt, hogy éhes lennék (pl. ma még nem is ettem semmit, mert egyszerűen nem voltam éhes). Viszont régebben sokszor előfordult az, hogy unalmamban vagy stresszes időszakban (pl. vizsgaidőszak) nasiztam és megettem csomó édességet, kekszet, chipset vagy cukros üdítőket ittam. Már kb. 3 hónapja eldöntöttem, hogy ezt beszüntetjük és ilyen nem lesz. Ugyanúgy eszem mindent, mint korábban csak elhagytam ezeket a nasizgatásokat. Csak vizet iszom, egyáltalán nem eszem kenyeret, teát és kávét is üresen iszom, még a gyümölcsöket és a tejtermékeket is próbálom kevesebbre csökkenteni. Konkrétan egy dekát sem fogytam, sőt, megkockáztatom, hogy talán híztam is. Miért? Én ennél többet már nem tudok úgymond feláldozni az életemből, mert az már tényleg az önsanyargatás kategória lenne...
2020. jan. 27. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Azért nem fogysz, mert nincs megtervezve az étrended, pont annyi energiát viszel be, amennyire a szervezetednek szüksége van.
2020. jan. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hány centi magas vagy, és hány kiló? Valahogy ilyenkor mindig azt gyanítom, hogy alapból vékony nő akar még jobban lefogyni...

Egyébként én a kalóriabázist ajánlom, hogy megtudd a napo szükségletedet, és segítsen megtervezni a diétát/életmódváltást. Lehet más minőségű ételeket kellene enned, és az is biztos, hogy a normális étkezési menetrend is sokat segít, ahelyett, hogy koplalsz x naponta, mint ma is. Ha kaotikusan eszel, kaotikus lesz az anyagcseréd, bioritmusod, amivel nem segítesz magadnak. Ezen kívül sokaknak a mozgás is segít beindítani a fogyást.

De alapvető adatok nélkül, mint súly, magasság, életkor, nem, egy átlagos napi/heti étrend csak tippelgetni tudunk.

2020. jan. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van egyáltalán miből fogyni?
2020. jan. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hányszor eszel egy nap?
2020. jan. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
kisebb adagokat kell enni
2020. jan. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeresen, minimum napi háromszor és kisebb adagokat kell enni.

Evés előtt igyál egy pohár vizet.

Mozogj többet.

2020. jan. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Tipp : nincs miből fogyni

2. Tipp: valami nem stimmel az étrend körül

2020. jan. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
170 cm vagyok és 77 kg, szóval van miből fogyni. 20 éves vagyok, lány. Általában 1-2 alkalommal eszem egy nap, délután és este és mindent a kérdésben felsoroltakon kívül. Sportolni nem sportolok.
2020. jan. 27. 22:00
 9/9 anonim ***** válasza:
58%

Az nagyon jó, hogy odafigyelsz rá, hogy mit eszel. De a fogyás ne ezen múlik.

A kaja energia. Kevesebbet vigyél be egy nap, mint amennyit elégetsz, és akkor a szervezeted a raktározott energiát (többlet súly) fogja elégetni. Ennyi az egész. Tehát ha egy nap (ülő életmód) elégetsz 1800-1900 kalóriát és eszel is ennyit, akkor stagnálni fog a súlyod. Fogyás esetén 1500 kalória szokott lenni a javasolt (1000 kalóriánál kevesebb az már egészségtelen, a többtől meg ugye nem igen fogysz).


Érdemes kalóriát számlálni kezdetben - nagyon macerásnak tűnik,de az ember sok kaja kalóriatartalmára rá tud ilyenkor csodálkozni. Sokan hajlamosak azt hinni, hogy ami egészséges, az nem hízlal, pedig ez nem mindig igaz. És persze nem mindegy a mennyiség sem.


Ki kéne próbálnod valamilyen sportot, ami érdekel (ez álltalában jelentősen fölgyorsítja és fokozza is a fogyást). Tehát ha nem akarsz éhezni, vagy legalábbis kezdetben legalább kicsit éhesnek lenni, akkor sportolj. Keress valmi olyat, ami tetszik. Nem feltétlen drasztikus, végkimerülésig való futásra kell gondolni. Menj el táncolni vagy aerobikozni, teniszezni, stb...

2020. jan. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!