Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok semmit?

Miért nem fogyok semmit?

Figyelt kérdés

168 cmhez 108 kg vagyok, tehát nagyon sokat kéne fogynom.

Sokféle diétát, "életmódváltást" próbáltam már: kalóriaszámlálást, ketogén étrendet, cukorbetegeknek való étrendet (nem vagyok diabéteszes), de egyiket sem tudtam hosszútávon tartani.

Most arra jutottam, hogy nincs értelme olyan diétáknak, amiket nem lehet élethosszig fenntartani, ezért ehelyett eljárok heti 2-3-szor edzeni és emellé reggelire eszem pl tojásrántottát/fehérje palacsintát kávéval, tízóraira almát, vagy epret, ebédre egy rendelős oldalról fittnes ételt, uzsonnára szendvicset/teljes kiőrlésű ropit, vacsorára meg pl purpur kenyeret, tojássalátát light majonézből.

Régebben volt, hogy rengeteg édességet, meg egészségtelen ételt ettem, most ugyan nem számolom már a kalóriát, de nem eszem semmiből nagy adagot és odafigyelek, hogy ha szénhidrátot eszem, az lassan felszívódó legyen.

Mégsem fogyok semmit...

Voltam már orvosnál, nem vavyok cukorbeteg és elvileg nincs hormonális problémám. Fogamzásgátlót szedek, de nem a szedés óta alakult ki ez a túlsúly.

Nagyon elkeserítőnek érzem, hogy hiába igyekszem hosszútávon máshogy élni, nem látok változást magamon, miközben a barátaim simán esznek amit megkívánnak és mégis vékonyak.


2018. márc. 2. 09:10
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
91%
Az odafigyelés nagyon csalóka.Én nagyon sokáig mindent lemértem, mire megtsnultam, hogy mennyi az annyi. Elég, ha minden ételt 10-20g-mal elszámolsz, és nem hogy nem fogsz fogyni, hízni fogsz.Ugyanakkor a fenti étrend alapján 108 kg esetén, be kell hog induljon a fogyás, persze nem 3 nap alatt.Ha 1 hónap után sem történik semmi változás,nincs kizárva, hogy lelassult az anyagcseréd a sok diéta miatt. Ezesetben sem kell kétségbe esni,próbálj meg még több mozgást beiktatni (akár séta, bármi ami aktivitás). A light majonéz is hízlal, illetve a reggelire tojásrántotta + vacsorára tojássaláta sem tól változatos....Ne keseredj el, majd beindul a fogyás, és kitapasztalod, hogy számodra mi vált be.
2018. márc. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Nagyon sokáig méricskéltem grammra mindent, számoltam makrókat, úgyhogy tényleg látom már kb hogy mi mekkora. Nem értem, egyesek akik pizzát meg mindent összeesznek amikor kívánják hogy maradnak vékonyak :( és közben meg engem könyvelnek el igénytelennek
2018. márc. 2. 10:18
 3/41 anonim ***** válasza:
77%
Szendvics, ropi, purpurkenyér (attól még, hogy egészséges, lisztből van), majonéz (hiába light, attól még zsíros) felejtős, és napi 5-ször zöldség, gyümölcs.
2018. márc. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
94%
Igen, vannak akik mindent összeesznek, de lehet mert vékonyak, másnak nem tűnik fel, ha felmegy rájuk 2-3 kg. Ismerek olyat aki pl. nagyon vékony, hízni is szeretne, ráadásul lefekvés előtt eszik rendszeresen pizzát vagy sültkrumplit , meg ilyesmiket,ugyanakkor sokat dolgozik, és néha egy egész napig elfelejt enni ... Sok mindentől függ...
2018. márc. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim válasza:
0%
El se hiszed hogy a szex a legjobb fogyasztó a világon.De nem tudom miért írom ha úgy se hiszed el.Pedig napi 2 szex 2 hónapon át,leégetne rólad vagy 30 kg.Mindeggy milyen férfi.Ha több férfi több szex= gyorsabb fogyás
2018. márc. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
83%

"Nagyon elkeserítőnek érzem, hogy hiába igyekszem hosszútávon máshogy élni, nem látok változást magamon"


"de egyiket sem tudtam hosszútávon tartani"


???


Hatásos fogyókúrához akaraterő kell, anélkül nem fog menni.

Nem kell semmi diéta meg ilyen baromságok, csak figyelni kell, hogy kalóriadeficitben legyél, és tuti, hogy fogyni fogsz. Ez a titka mindennek. Ha egészséges akarsz lenni, akkor meg jobban figyelsz, hogy mit eszel, de ha nincs kalóriadeficit, nincs fogyás, és ha nincs akaraterő, nincs kalóriadeficit.

2018. márc. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
58%

Namost alsó hangon is van rajtad 30 kiló szalonna és tíz kiló víz.

Ez csak úgy tüntethető el, mint én tettem. Nem számoltam semmit, csak a bevitt energiát. Természetesen nem ettem sem cukros valamiket, sem édességet, sem sütiket, és főleg kenyeret, meg ami listből készült. Két évembe telt, amire elégedett lehettem. Most ez a tél betett, és lazára vettem..fel is kaptam három kilót. Nos visszatérek a méricskéléshez, hágy deka, hány kcal,


egyet tudok csak javasolni: grammos konyhamérleggel mérj mindent, és vezesd a kaloriabazis.hu-n ez a negyven kiló akár két év alatt is lemegy úgy, hogy nem kell szenvedned.


Úgy állítsd be, hogy heti fél kiló mínusz.az simán évi huszonöt kiló fogyás. És na tarts evősnapot, meg ilyen marhaságot. Légy kemény, és ne add fel. Nem kell ehhez futni, úszni, csak kevesebbet enni.


Ha ez nem megy, akkor sosem lesz pasid, csak a bánat.

2018. márc. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
55%
Még annyit, hogy digitális mérleggel mérd magad minden nap, lehetőleg azonos időben, ruha nélkül(mondjuk minden reggel).
2018. márc. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
7: 3 éve van pasim, aki mindig támogat és már ilyennek ismert meg. Szerencsére ő nem a "szalonnát" látja rajtam, mint ahogy szánt szándékkal te fogalmazol, hogy minél bántóbb legyél.
2018. márc. 2. 12:01
 10/41 A kérdező kommentje:

6: igen, pont ezért írtam, hogy nem akarom már ezeket a hosszú távon fentarthatatlan diétákat csinálni. Ezt, ahogy most étkezem újév óta csinálom és semi változást nem látok, csak annyit, hogy az edzéstől sokkal jobb lett az állóképességem.

A purpurkenyért meg szénhidrátot meg ne úgy képzeld, hogy megeszek 80 g cht egyszerre... de valamennyit akkor is kell enni így is tejsen le van lassulva attól az anyagcserém, hogy régebben szinte egyáltalán nem ettem szénhidrátot. Az orvosom is azt mondta, hogy azt nem lehet fenntartani, hogy alig eszik valaki cht

2018. márc. 2. 12:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!